25 yaş için göz çevresi bakım önerisi..

Merhabalar;
25 yaşındayım ve oldukça yağlı,beyaz bir cilde sahibim Göz çevremde ufak kırışıklıklar başladı Ayrıca yoğun çalışmanın ve uykusuz kalmanın etkisiyle özellikle göz altlarım oldukça koyulaştı Sivilce izlerim için dermaroller yaptırıyorum ve cildim onarılıp aydınlandıkça göz çevremdeki belirtiler daha göze çarpıyor Kendi yaş aralığıma uygun bir göz nemlendiricisi,gerekli olursa serum takviyesi kullanmak istiyorum Bu seçimde bana yardımcı olur ve öneride bulunursanız çok sevinirim Dip not:cildim yağlı ve hassasiyeti çok yüksek
Ece Y. - 26 Yaşında - İstanbul
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Yorgun ve mor göz altı sorunu genelde genetiktir. Ama bilgisayarda geçirilen uzun saatler, kötü beslenme, soğuklar, güneş ışınları, sabunla göz makyajını çıkarmak, ağır diyetlerle bedeni hırpalamak da morlukları çoğaltır.

Çağ gereği herkesin işi bilgisayarla... Ne yapayım yani, diyenlere öneri:

Saat başı birkaç dakikalığına gözleri dinlendirin ve avuç içleriyle gözlere bastırıp açma (pompalama) hareketini uygulayın. Gün içinde de göz kreminizi tekrar uygulamaya çalışın. Soğuk bir çay kaşığının yuvarlak tarafını göz altlarına dokundurmak bile bölgede dolaşımı hareketlendirir. 

Yuvarlak bir kasın tuttuğu boşluktan söz ediyoruz. Kas yoruldukça, dolaşım bozukluğu başlayınca, derinin beslenmesi eksilir, nem kaybı yükselince morluklar gözle görünmeye başlar. Can sıkıcıdır. Hasta gibi görünürsünüz. Kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımda sorun başlamıştır. Kılcal damarlardan doku içine kan sızar.

Göz altındaki deri yüze nazaran 5-7 kat daha incedir. Göz altlarındaki "incecik deri" göz çukurunun üzerini örter. Altında boşluk vardır.

Yoruldukça ve yaş aldıkça deri çöker, gevşer ve boşluk "koyu bir ton" olarak gözükür.
Düzenli göz çevresi bakım ürünleri kullanarak morluğun derinleşmesi engellenir.
Ancak gözlerinizi dinlendirmenin, iyi uyumanın da kullanacağınız ürünlerin etkisini artıracağını da belirtmek isterim.

Göz kremlerinin yanı sıra, en önemli şeylerden biri de bol bol su içmektir. Uzmanlara göre göz altı morlukları olanların günde en az 12 bardak su içmesi gerektiğidir. 

Ayrıca her sabah yüzünüzü soğuk su ile yıkamayı ihmal etmeyin. Yine sabah kalktığınızda birkaç adet buzun bez bir örtüye sarılarak gözaltına kompres şeklinde uygulanması morlukların ve şişliklerin düzelmesine yardımcı olacaktır.

Bu konuda fiyat etkili 3 ürünü cevabımın altına ekledim. Tercihi size bırakıyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sevgilerle.

Önerilen Ürünler

115
75,00 ₺
20-35 yaş arası tüm ciltlerde yenilenmiş göz çevresi için
18
36,93 ₺
Göz makyajını nazikçe siler
9
149,80 ₺
Yorgun ve solgun görünen göz çevresi için
106,03 ₺
Kırışıklık ve koyu halka karşıtı

Benzer Sorular ve Cevapları