60 yaş sonrası cilt bakımı..

P şelrkjbrnema
Ayseli K. - 67 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Kuruluk, lekelenme, hassasiyet de bu yaşlarda daha da artar. Çünkü cildin savunma mekanizması da yorgun düşmüştür.

Peki ne yapılmalı?

Temizlemede sabunsuz içerikler (Sodium Laureth Sulfate içermeyen) jeller veya misel sularla sabah akşam silin, temizleyin.
Temizlenmemiş ciltte kozmetikler %100 emilmez. Temizleme sonrası mutlaka önce serum uygulayın. Derinin altında hücre yenilenmesini hızlandıracak, elastikiyeti artıracak olanlar \'serum\'lardır. Kremler yüzeyde iş görür.
Peptid, retinol, hyaluronik asit, havyar gibi yüksek onarım gücü olan içerikli kremleri sabah ve akşam (evet akşamları da kullanmak şarttır) sürün.
Mart-Ekim ayları arası mutlaka SPF 30 koruma içeren bir güneş korumasını sabahları uygulayın. UV ışınları ciltte büyük hasar yaparlar. Hem onarıcı krem kullanıp hem güneşten korunmamak bir çocuğu hem sopayla dövüp hem saçını sevmek gibi bir şey...İflah olmaz.
Kremleri boyun ve dekolteye de uygulamayı unutmayın.
Medikal estetik çözümlerden destek alın: Korkmayın! Alın ve  göz çevresindeki derin kırışıklara botoks yaptırabilirsiniz. Kısa ve kolay çözümdür.
Ama her 3-4 ayda bir gidip yeniletmek zorundasınız ve botoks yaptırmak göz kremi kullanmanızın yerine geçmez.
Sarkmalar gıdı, boyun ve çene kenarlarında iyice göze batmaya başlamışsa kolajen üretimini 2-3 ayda maksimum seviyeye çeken medikal estetik uygulamalarından (Altın frekans, Ulterapy, Sculptra, Thermilift, scarlet) çok güzel sonuçlar alırsınız İşlemler ve uygulaması için tıklayınız .
Genel cilt dokusunun yenilenmesi için kimyasal peeling, lekelerin belirginleştiği bölgeleri açmak için picosil uygulaması yaptırabilirsiniz. Kremlerle elbette destekleyerek.                           Yanaklardaki dolgunluk kaybı için dolgu yaptırabilirsiniz ancak uzman bir hekimin ellerine emanet olun. Sonra Heidi gibi tombul yanaklarla baş başa kalıp ağlamayın...
Eller! Evet yaşı itiraf eden ilk bölge eller için de gece bakım kremini sürüp pamuklu eldiven giyerek uyumak zamanla onarılmalarına yardım edecektir. Beraberinde uzak durmanız gerekenler de var! Yıpratıcı etkisi çok yüksek olan bulaşık deterjanları, çamaşır suları, ovma kremleri gibi kazıyıcı içerikli malzemeyle temasınızı da bir eldivenle kesin. Yoksa yukarıdaki dövme olayına geri döneriz... Yani  saçını okşadığınız çocuğu sopayla dövüp sonra \'ay beni sevmiyor\' demeyin...

Sevgiler..

Benzer Sorular ve Cevapları