8 yıldır devam eden akne/sivilce sorunu

Merhaba,ergenliğimin başlarından beri,tahminen 13 yaş, sivilce sorunu çekiyorum o zamanlar yalnızca alnımda çıkıyordu ancak yaşım ilerledikçe tüm yüzümde çıkmaya başladı Sayısız dermatoloğa gittim ancak verdikleri ilaçlar kremler vs geçici bi dönem işe yaradı veya hiç yaramadı Şu an 21 yaşındayım ve sivilcelerimde en ufak bir azalma bile yok aksine son bir ayda hiç çıkarmadığım kadar ağrılı beyaz uçlu sivilceler çıkardım ve şu an hala çıkmaya devam ediyorlar,cildim zaten hassas bir cilt çıktıklarında leke bırakmadan geçmiyorlar,beslenmeme de dikkat ediyorum fast food abur cubur yağlı yiyecekleri çok nadir yerim,makyaj da yapmıyorum cildimi düzenli temizliyorum yastık kılıfımı her gün değiştiriyorum,yıllardır dermatologlardan çare bulamadım size sormak istedim,ne yapmam gerekiyor?
Melis Ecem A. - 21 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Sivilce; cinsiyet ayrımı yapmaksızın hem erkekte hem de kadında, özellikle 12 ile 18 yaş aralığında sıklıkla ortaya çıkan ama çeşitli nedenlere bağlı olarak ileri yaşlarda da devam edebilen bir cilt sorunudur. 
Bu sorun, derinin yağ oranının yüksek olduğu bölgelerde daha sık görülür. Çoğunlukla kırmızı bir sivilce, siyah nokta ve bazen de kist şeklinde kendini gösterir.

Sivilce oluşumu mevsimlere göre ve kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bahar ayları hormon seviyesindeki artış, kan dolaşımının hızlanmasına bağlı olarak sivilceleri artırabilir. 
Yaz aylarında, deniz tuzu ve güneş ışınları genellikle sivilceleri kurutucu bir işleve sahip olsa da, ciltte yağ miktarının çoğalması sivilce artışına sebep olabilir.

Kan tahlili yaptırmanızda fayda var..

Gerek ergenlik döneminde görülen gerek yetişkin dönemlerde ortaya çıkan sivilcelerde cilt temizliği önemlidir. Her gün, sabah ve akşam cilt temizlenmeli, haftada 1-2 kez de cilt yapısına uygun maske ve peeling uygulanmalıdır. Cildin yağ, nem ve PH dengesinin korunması için cilt temizleme işleminin ardından, tonik, serum ve nemlendiriciden oluşan bakım rutininin tamamlanması gerekir. Rutini bozmayın! Düzenli bakım şart!

Temizlik esnasında sivilceleri sıkmak ise siyah noktada olduğu gibi kalıcı izlere neden olabilir. Bu neden siyah nokta sıkma işlemi, sadece uzman kişiler tarafından steril ortamlarda yapılmalıdır.

NOT: Soothing Sun Cream SPF50 Pa+++ kullanmanız lekeler için şart.!

Önerilerim altta..

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

1
124,90 ₺
Akne ve leke karşıtı salisilik asit ile harika temizlik
1
169,90 ₺
Cilt yenileyici, pürüzsüzlük katan tonik
154,90 ₺
Yatıştırıcı, nemlendirici, koruyucu güneş kremi
122,20 ₺ 119,00 ₺
Akneli ciltlere özel, ferahlatıcı, arındırıcı ve dengeleyici nemlendirici
Kampanyalı