sivilceli karma cilt..

Merhabalar,sitenize rastladığım için o kadar mutluyum ki,umarım sorumu cevaplar yardımcı olursunuz Cilt tipim karma genelde alın bölgemde sivilce olur,çenemde ve göz altlarımda belirgin koyuluklar var,solgun donuk bir cilde sahibim maalesef İnstagramdan takip ettiğim birkaç bloggerın tavsiyesiyle dermoskin acnegun serisini aldım siyah nokta,akne ve gözenekler için,ordinary laktik asid aldım cilt tonumu eşitlesin diye ve de eczanede bha asitli tonik hazırladılar nemlendirici olarak da bepanthen kullanmaya başladım günlük cilt bakımı rutinimi bu şekilde oluşturdum fakat ya ürün seçmimimden ya da yanlış kullanımdan cildim daha da kötü oldu aknelerim daha da artıyor Lütfen doğru ürün vrya kullanım konusunda yardımcı olunuz,şimdiden çok çok teşekkürler
Eda C. - 26 Yaşında - Hatay
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Eda Hanım Merhaba,

Temel cilt bakımının üç gereği olan temizleme, nemlendirme ve korumayı harfi harfine yerine getirmenize rağmen, sabah aynaya baktığınızda ten renginizi gri-sarı, yüz hatlarınızı yorgun, cildinizi soluk görüyorsanız artı destek zamanı gelmiş demektir.

Cilt neden yorgun ve soluk görünür?

Yorgun olmanın artık yaşı yok! Yaşam şartları, sınav stresi, geçirilen gergin günler, yoğun iş yaşamı, tükenmişlik hali, asabiyet, kötü beslenme, bazı ruhsal sıkıntılar tüm vücut kimyasını değiştirir. Stres ve yorgunlukla iç salgılar metabolizmanın işleyişini değiştirir. Safra salgınızdan tutun da sindirim salgılarınıza, uyku düzeninizden kadınlık hormonuna kadar her şey ve bağışıklık sistemimiz de etkilenir.

Nasıl ki sıkıntı dönemlerinde adet düzeni bozulur, yorgunluk sürekli bir hal alınca organların düzeni de bozulur. Safra kesemize göz atamıyoruz (!) Ama deri, bunu en net gözlemlediğimiz yerdir. Dolaşım zayıfladığı için oksijenlenme de azalır. Pembe görüntüsü yerini mat bir yüzeye bırakır. Sinirler gerildikçe safra salgısı değişir ve cilt daha sarı solgun görünür. Öğünleri umursamayıp bir poğaçayla geçiştirdikçe yediğimizin vitamin değeri düştükçe dokunun yenilenme hızı da düşer. Yüz hatları daha sarkık durur.

Destek canlandırıcılar ve BB kremler

Eş dost fondötensiz gördüğünde \'hasta mısın?\' diye soruyorsa artık sabah akşam serum desteğinin zamanı gelmiştir. Bir de iyi uyku uyumanın, gülmenin, dinlenmeye de vakit ayırmanın... Canlandırıcı serumlar soluk ciltlere unuttuğu canlandırıcı peptidleri, besleyici içerikleri, oksijen taşıyan moleküllerini getirir. Suya doyurur, yatıştırır ve şefkat gösterir. BB kremler yüzeyini canlandırır, matlığı pürüzsüzlüğe çevirir.

İç serumumuz

Duygu durumunu olumlu değiştirirsek, kimyasal değişimler de olumlu olacaktır. Neler olabilir? Romantik komedi filmleri izlemek, umudun var olduğunu anlatan kitaplara gömülmek, yogayla ruhu dinlendirmek, kızlar arası şen şakrak bir yemeğe çıkmak...

İçten bir kahkaha ile metabolizmada o kadar çok sistem \'rahat\' pozisyonuna geçer ki aklınız durur. Alarm zilleri çalan organlar normal salgılarına döner. Serotonin, endorfin, dopamin, oksitosin metabolizmanın yüksek oktanlı benzinleridir. Bedene baharı getirir.

Günlük Bakım Kremi SPF30 içerir.

Sevgiler..


Önerilen Ürünler

380,00 ₺
Anında yatıştırılmış, parlak ve nemlenmiş bir cilt için
1
115,00 ₺
Gül özlü, arındırıcı cilt bakım toniği
Kampanyalı
2
159,90 ₺
Işıltılı ve canlı bir cilt için
59,90 ₺
Yoğun nemlendirici gece kremi
49,90 ₺
Yağlı ciltlere özel parlama karşıtı krem
58,00 ₺
Yatıştırıcı, nemlendirici, arındırıcı sabun barı

Benzer Sorular ve Cevapları