akne, siyah nokta ve silikonlu ürünler..

Merhabalar, kullandığım ürünlerin neredeyse tamamında silikon maddesi olduğunu ne yazık ki yeni öğrendim Cildimde akne ve beyaz nokta yani yaz bezesi çok çıkıyor Dimethicone hakkında okuduğum bir yazıda şu geçirmediğini cildin temizleme ürünleri ile detaylıca temizlense bile silikonun ciltte kaldığı yazıyordu Yani cilt su geçirmez ve yağ bezeleri bu şekilde ortaya çıkar gibi Doğru olabilir mi?
bu madde ciltten temizlenmiyor mu?
ya da bu temizleme için hangi ürünü önerirsiniz?
şimdiden teşekkür ederim
Elif ?. - 24 Yaşında - Ankara
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Makyaj bazları, fondötenler, saç kremleri ve düğüm çözücü ürünlerde kullanılır. Çünkü yumuşacık, parlak, kaygan bir yüzey yapar.
Ama, silikonun cildinizden tamamen temizlenmesine yardımcı olacak iyi bir temizleyici kullanmak gerekir.
Temizleyicileri konjakc sünger ile kullanılması en ideal olanıdır.
Her şeye rağmen cildiniz kaldırmıyorsa bu ürünleri özel bir gece için veya cildinizin biraz yardıma ihtiyacı olduğunu hissettiğiniz zaman kullanın.
Dimethicone FDA tarafından kişisel bakım ürünlerinde kullanılması onaylanmış güvenli olarak işaretli bir maddedir.
Çok düşük olasılıkla kuruluk, hafif tahriş veya alerjik reaksiyon yapabilir.

Siyah nokta, derinin alt katmanında salgılanan fazla yağın, cilt yüzeyinde bulunan ölü deri ve kirle birleşmesi sonucu meydana gelen bir cilt sorunudur.

Açık komedon olarak da bilinen siyah nokta, cilt yüzeyinde yağ miktarı arttıkça açık gözeneklerin tıkanması sonucunda oluşur ve zamanla belirginleşir, rahatsız eder.

Genellikle burun, çene, alın ve yanak kısımlarında meydana gelen siyah nokta, belli zaman aralıklarında temizlenmezlerse oluştukları kısımda giderek çoğalıp yaygınlık gösterebilirler.

Beyaz yağ butonunuz varsa ürününüz yanlıştır!
Fazla yağlı "göz makyajı temizleyicileri" de beyaz yağ butonlarının oluşmasına yardım edebilir. Ne olursa olsun göz makyajınızı sakın saf yağlarla, yağlı kremlerle temizlemeyin. 

Beyaz yağ butonları yüzde olduğu gibi, göğüste ve sırtta da oluşabilir. Bu ölü hücrelerin toplaşması ile oluşan bir yağ bezi hastalığı olarak tanımlanır. Minik beyaz kum tanecikleri gibi görünen bu noktaları deri uzmanı özel bir aletle temizler. Bir daha oluşmaması için antiseptik arındırıcılar vardır. 

İlk önce ürününüzü değiştirin ve jel yahut serum yapıda olanlardan seçmeye gayret edin. Cilt bakımında uzman kişi deriyi dezenfekte eder. Büyüteç altında ince bir iğne yardımıyla deriyi kaldırıp butonu çıkarır. Ardından maske uygular ve yüksek frekanslı ışın vererek sağlıklı bir şekilde onarılmasını sağlar. 

Sivilce Nedir? Sivilce Nasıl Oluşur?
Ciltte yağ bezlerinin önemli bir bölümü kıl köklerinin içinde bulunur. Bu bezler de cilde kanallar vasıtasıyla açılır. Bu kanalların herhangi bir nedene bağlı olarak tıkanması ölü hücrelerin atılmasını engelleyerek sivilce oluşumuna zemin hazırlar. Deriden ölü hücrelerin atılamaması aynı zamanda bakteri oluşumuna da neden olur. Bakterilerin artması sivilcelerin artması sonucunu doğurur.

İlk olarak ergenlikte tanışılan sivilceler ileri yaşlarda da, cilde uygun olmayan cildin nefes almasını önleyen kozmetik ürünler, vücuttaki hormonal sorunlar, stres, endişe gibi faktörlere bağlı olarak devam edebilmektedir.

Sonuç olarak sizin temiz içerikli ürünler kullanmanızda fayda var.
gerekli planları alta ekliyorum.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

1
63,72 ₺
Antioksidan içeriğiyle akne, siyah nokta ve lekelere karşı savaşır
169,90 ₺
Hyalüronik Asitli ile cildinizi nemlendirin
149,90 ₺
PHA ve doğal selüloz ile cildinizi tazeleyin
254,90 ₺
Cildinizi nemlendirmeye ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur.
Kampanyalı
94,90 ₺ 119,90 ₺
Gözeneklere derinlemesine temizkik sağlar