Akne Skarı ve Dermapen

Merhaba yüzümdeki kırmızı bazı yerlerde kahverengileşmiş akne izlerim ve çukurlarım için dermapen yaptırıyorum çok ufak bi bölgede de güneş lekesi var 5 seans oldu toplamda 8 seans yaptırcam az bi düzelme farkediyorum Evde de tedaviyi desteklemek istiyorum Sorunlarım için evde kullanabileceğim serumlar ve cilt bakımı önerebilir misiniz teşekkürler
Kezban Y. - 34 Yaşında - Osmaniye
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

İzlerden kurtulmak için yüzeyin eskimiş tabakasının hızla yenilenmesine ihtiyaç var. İzler ne kadar derinse süreç o kadar uzun oluyor.

İlk önce şikâyet ettiğiniz izin nasıl bir iz olduğunu bilmemiz gerekir. Çünkü bazı izleri kozmetiklerle gidermek mümkünken bazı izlerin giderilmesi için \'ilaç\' sınıfına giren malzemeyle ve uzman eşliğine ihtiyaç vardır.

Akneden kalan izler çukur veya kabarıklık olarak belirginse kimyasal peelingten \'daha derin\' soyma ve yenilenme gerekiyor demektir.

Bu da daha uzun bir süreye ve sabra ihtiyacınız var demektir. Kozmetiklerle bunu yapamazsınız. Eğer çukurlar çok geniş bir alanda değilse, doktorunuz cildin kalınlığına ve direncine göre yüksek konsantrasyonu kimyasal peeling deneyebilir.

Derin izlerde: Dermaroller, dermabrazyon ve lazer ile derinin bağ dokusunun yeniden oluşmasını sağlamak gerekir. Bunlar kişiye göre değişkenlik gösteren işlemlerdir. Belki doktorunuz çukurun derinliğine göre dolgu da yapabilir...

Her hâlükârda, ister lazer, dermaroller, ister kimyasal peeling, ister AHA'lı soyan kremler ile akne izlerini giderin; mutlaka sonrasında UV korunması şarttır.

Akne izleri ile ilgili yukarıda paylaştığım detaylı bilgilerden sonra da bakım ürünlerinizi de sayfa altına ekledim.

SevgilerleÖnerilen Ürünler

Kampanyalı
8
179,50 ₺ 359,00 ₺
Gözenek sıkılaştırıcı ve nemlendirici
Kampanyalı
4
79,50 ₺ 87,50 ₺
Derinlemesine temizleyici misel su
1
94,00 ₺
Karma ve yağlı ciltlere kusurlardan kurtulmada doğal salisilik asit desteği
2
65,01 ₺ 85,00 ₺
Daha genç ve sıkı göz çevresi için
22
65,01 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem

Benzer Sorular ve Cevapları