akneye meyilli kızarık cilt..

Merhabalar ismim neslihan 28 yaşındayım fakat cildim ile alakalı sıkıntılarım var Cildime doğru ürün bulamadım hassas yapıya sahip olduğu için ne ile yıkasam hemen kizariyo ve sivilce izleri çok ortada yardım ederseniz sevinirim düzenli kullandigim bur ürünüm yok çizgilenmelerim oluştu elastikiyet kaybı olduğunu hissediyorum ve göz altı cokmelerim var ve kırışıklıklar belirgin olmaya başladı tavsiyeleriniz bir an önce bekliyorum çok teşekkür ediyorum
Neslihan ?. - 30 Yaşında - Tekirdağ
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Sorunuzda cildinize uygun doğru ürün bulamadığınızı ve düzenli olarak da uygulama yapmadığınızı belirtmişsiniz. Öncelikle uygun organik bakım ürünleri ile düzenli olarak cilt bakımınızı ihmal etmemeniz gerektiğini vurgulamak istiyorum. Çünkü bahsettiğiniz sorunlar zincirleme olarak artış gösterip daha da başka sorunlar yaşayabilirsiniz.

Ayrıca cildiniz ister yağlı olsun ister kuru, eğer kızarıyorsa onu rahatsız eden bir durumu size anlatmak istiyordur. Cildinizin üzerinde \'kendi yağ ve ter salgılarından\' oluşan koruyucu tabakası \'yetersiz\' geliyorsa savunmasız kalıyordur ve nem kaybediyordur. 

Nem, cildin sağlıklı yaşaması için ilk şarttır. Bu koruma tabakası sizin hayat şartlarınız, beslenme şekliniz, stres gibi faktörlerle de ilintilidir. Ama en önemlisi dış etkenlere karşı korunmasız kaldığını anlatmak için kızarır. Size bir uyarıdır. Ben hırpalanıyorum beni koru, diyordur... Cildinizin inceliği ve hassasiyeti genetik olarak belirlenmiştir. 
Kimileri daha dayanıklı, kimileri her şeye hassas dünyaya gelir. Ama yaşam şekliniz, daha kızarık veya daha sağlıklı olmasına yardım edecektir.  Nemlendiricisiz güne başlamayın. Yatıştırıcı ve cilt direncini artıran kozmetiklerle destekleyin.

Uzun süre korunmasız kalan cilt, kızarmasına rağmen korunmaya alınmazsa, deri zamanla \'atopik\' dediğimiz, hiçbir ürünle barışamayan sürekli kızaran ve yanan bir yapıya ulaşır. Bunun bir adım ötesi de artık kozmetiklerle değil, doktor ve eczacınızla müdahale edeceğiniz etaptır.

Yukarıda paylaştığım bilgilerden sonra ise mutlaka yapmanız gereken Sabah-Akşam cildinizi mutlaka temizleyip, göz çevresi ve nemlendirici kreminizi uygulamanız gerekir. 

Güneşe çıkmadan önce ise SPF güneş koruma ürünü cildinizi güneşin zararlarından koruması açısından büyük önem taşır. 
Ultraviyole ışınları zaten cildimizin erken yaşlanmasına yol açan en büyük etken.Cildin erken yaşlanmasını hızlandırırken ayrıca leke oluşumunu da arttırır. Bu yüzden güneş koruyucular bu konudaki en büyük yardımcımızdır.

Güneş ile temasta kaldıkça da 2 yada 3 saatte bir yenilemeniz gerekir. Çünkü tekrar sürmezseniz yüzeyden koruması akar gider ve hiç sürmemiş gibi UV ışınları deriyle temasa devam eder.

Haftada 2 gün de maske ile günlük bakımınıza destek verebilirsiniz.
Tekrar  belirtmek istiyorum bakımınızı lütfen ihmal etmeyin. Çünkü cildinize şimdi yapacağınız yatırımlar ileride size mutlaka olumlu olarak dönecektir.

Ürün önerilerimi de cevabımın altına ekledim.
Sevgilerle

Önerilen Ürünler

25,30 ₺
Cildi canlandırıcı sıkılaştırıcı Q10 ve organik içerikli maske
1
105,00 ₺ 174,99 ₺
Yağlı ciltler için matlaştırıcı güneş kremi
24
116,01 ₺
Yağ dengeleme ve nemlendirmede organik yardım
Kampanyalı
1
69,50 ₺ 76,50 ₺
Akne oluşumuna karşı hızlı etki
2
49,01 ₺
Karma ve yağlı ciltler için organik içerikli temizlik
Kampanyalı
2
65,01 ₺ 85,00 ₺
Daha genç ve sıkı göz çevresi için

Benzer Sorular ve Cevapları