isilik gibi minik sivilceler..

Öncelikle merhaba ben 20 yaşındayım 19 yaşıma kadar hiçbir şekilde sivilce problemim olmadı Tam bir senedir alnımda çıkan minik şeyleri geçirmek için uğraşıyorum İlk olarak alnımda çıkan minik isilik gibi sivilceler,daha sonra yanaklarimda cenemde sivilce olarak çıkmaya başladılar Bir cildiye gittim bana clindoxyl adında bir krem verdi üç ayda cildim tertemiz oldu ne o isilik gibi sivilceler kaldı ne de diğer sivilcelerim Ancak bir ay ya oldu ya olmadı kremi bırakınca tekrarladı ve bu sefer alnimda çıkanlar sivilceye dönüşmeye başlayıp leke bıraktılar kırmızı kırmızı Pandemi süreci girdiği için doktora gidemedim 6-7 ay geçti ikinci kez doktora gittim ama cildim dolu bunlarla tekrar bana clindoxyl verdi kullandım tekrar tertemiz oldu ancak 1 hafta sonra sadece alnımda minik minik yine çıktı bu sefer yüzümün diğer kısımlarında yok ama alnımda yine isilik gibi çıktı bunlara komedon mu deniyor tam olarak bilemiyorum ama çok kötü duruyorlar minik minik bulgur dökmüş gibi alnımın her yerindeler Ne yapmam gerekiyor çok mutsuzum bunları takıyorum stres yapıyorum yaptıkça sanki daha çok artiyorlar tetikliyor stres Sadece temizleme jel,tonik ve nemlendirici kullanıyorum jel ve nemlendirici olarak bioderma markasını kullanıyorum Ne olur bana yardımcı olun benim bütün hayat enerjimi düşürüyor cilt konusunda çok takıntılı hale geldim Cildim kuru banyodan veya yikadiktan sonra gergin ve kuru hissediyorum ancak uyandığımda alnım ve burun üstüm biraz yağlı gibi görünebiliyor Yardimedin
Hazal Y. - 22 Yaşında - Kocaeli
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,
Komedon, deri altına pütür gibi durur siyah veya beyaz görünümü olabilir. Sonuçta kıl k
öklerinin tıkanarak gözenekte birikenlerin çıkıntı şeklinde durmasıdır...

Komedon oluşmasını engellemek için ölü cilt hücrelerini düzenli temizlemek (eksfoliye eden ürünler) çok fayda sağlar.  
Günlük temizliği bitki süngerleri ile yapmak doğru seçim olacaktır.

Haftalık bakımı aksatmadan, haftada 2 gün, önce peeling ile ölü tabakayı atıp, ardından maske ile gözenek içlerini temizleyip, yağ salgısını dengelemek sorunu yavaş yavaş hafifletecektir.

Salisilik asit/glikolik asit/retinoik asit gibi ölü tabakayı söken içerikler, AHA'lı (meyve asitli) veya A vitaminli kremler -üst tabakanın ekfoliye edilmesine yardımcı olacağından- tercih edilmelidir. 
Jel veya maske olarak değişik formlarda bulunan bu soyucuları kullanırken gündüzleri SPF içeren bir koruyucu kullanılmalıdır.

Eczaneden alabileceğiniz ilaçları eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Benzoil peroksid veya resorsinol gibi içeriklerle ölü tabakayı söken kimyasallar içeren ilaçların kullanımı sırasında uymanız gereken belli bir süre ve önemli kurallar vardır. Adı üzerinde bunlar \'ilaçtır\'. Uzman gerektirir. Komedonlar yok olurken cildinizi lekeli hale getirebilirsiniz.

''Ne yapmam gerekiyor çok mutsuzum bunları takıyorum stres yapıyorum yaptıkça sanki daha çok artıyorlar tetikliyor stres.'' demişsiniz ki bu çok doğru. Stres bu konuda çok etkilidir.

''Cildim kuru banyodan veya yıkadıktan sonra gergin ve kuru hissediyorum ancak uyandığımda alnım ve burun üstüm biraz yağlı gibi görünebiliyor.'' demenizden de aslında karma cildiniz olduğu anlaşılıyor. 
Kuruluk dediğiniz şey de aslında nemsizliktir. Kozmetiklerinizi yağsız, su bazlı seçmek gerekir.

Öneriler altta..

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

29
42,50 ₺
nemsiz ciltler için killi temizleme süngeri
Kampanyalı
109,91 ₺
Aydınlatıcı ve canlandırıcı kil maskesi
1
124,90 ₺
Akne ve leke karşıtı salisilik asit ile harika temizlik
224,90 ₺
BHA etkisi ile aydınlık, sorunsuz bir cilt
154,90 ₺
Yatıştırıcı, nemlendirici, koruyucu güneş kremi
70,00 ₺
Ciltteki beyaz ve siyah noktaları gidermeye yardımcı organik mersin suyu