AllBio Bitki Özlü Selülit Yağı..

Merhaba all bio selulit yagini hediye olarak gondermissiniz cok teşekkür ederim Fakat ben 8 aylık hamileyim bilgilerimi yeni guncelledim Yagi geçen gün sürdüm bacaklarım çok yandı etkisinden dolayı huzursuz oldum acaba bebeğime zarar verir mi devam edenilir miyim yoksa emzirme doneminde mi kullanayim Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim iyi çalışmalar
Yasemin ?. - 29 Yaşında - Manisa
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Düşmanımızı tanıyarak başlayalım: SELÜLİT nedir?

Selülit değişik tür bir yağ değildir, sadece farklı depoladığımız bir yağdır.

Yağ, cildin hemen altında yatay odacıklarda depolanır. Yaşımız ilerledikçe, dışardan aldığımız toksinler ve kan dolaşımının zayıflaması yüzünden, bu odacıkların duvarları sertleşmeye başlar. Elastikiyetlerini kaybederler. Ve içlerine dolan yağ fazlalaştıkça yukarı veya aşağı doğru esneme yapamazlar.

Dolayısıyla, yağ fazlalaşınca cildin yüzeyine doğru baskı yapmaya başlar ve portakal görünümü dediğimizi bombeler, girinti ve çıkıntılar oluşmaya başlar.

Selülitin en kolay ve en çok görüldüğü yerler kalçalar, üst bacaklar ve üst kollardır.

Erkeklerin yağ hücreleri ise diyagonal odacıklarda saklandığı için aynı oranda selülit görünümü oluşmaz. Evet, biz kadınlara HAKSIZLIK! :(

Selülitle mücadele için 5 işe yarar öneri:

Bu önerilerimizi 30 gün boyunca uygulayın (ve sonra hayat tarzı haline getirmelisiniz) kalça ve bacaklarınızın görüntüsüne inanamayacaksınız!

1. Fırçalama ya da Kese: 

Her gün cildinizi fırçalayın. Ya da Mama Mio O-Mega Body Buff - Nemlendirici Vücut Kesesi kullanın. Ölü deriyi yok edecek iyi bir kese yapmış olursunuz. Böylece kullanacağınız ürünün maksimum kapasitede cilde nüfuz etmesini sağlarsınız. Fırçalamak ya da kese yapmak aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırır, böylece cildinizi sıkı, taze ve genç tutan oksijen ve besinlerin hücrelere daha kolay ulaşmasını sağlarsınız. 

Fırçalamak ya da kese yapmak aynı zamanda lenfatik sıvıların dolaşımı için de çok etkilidir. Küçük bir lenfatik drenaj masajı gibi düşünün. Lenf sistemi bütün dokularımızın hücresel düzeyde beslenmesi ve hücresel toksinlerin atılması için çok önemlidir. Lenf bezleri vücudumuzun birçok bölgesinde bulunur: boyun, koltukaltları, karın, kasık ve dizlerde toplu halde bulunurlar. Dolayısıyla cildimizi fırçalarken dizlerimizin arkalarını unutmamalıyız.

Islak cilde veya kurulandıktan sonra, her zaman yukarıya doğru fırçalayın. Duş rutininizin bir parçası haline getirin. Kısa sürede farkı göreceksiniz.

2. Dolaşımı hızlandırın ve kasları güçlendirin:

Gevşek ve sallanan kalça ve bacaklar için en mükemmel çözüm egzersizdir (Özellikle lunge hareketi). Başka hiçbir yöntem klasik bacak hareketlerinin sağlayacağı faydayı sağlayamaz.

1. Adım: İleriye doğru büyükçe bir adım atın.

2. Adım: Kalçalarınızı aşağı düşürün, topuklarınıza iyice basın ki popo kaslarınız aktive olsun. Önde bulunan dizinizin asla parmak ucu hizasını geçmesine izin vermeyin.

3. Adım: Öndeki ayağınızı arkadaki ayağınıza getirerek geri kalkın ve başlangıç pozisyonunuza geri dönün.

Her bacak için 10'ar tekrar ile başlayın, güçlendikçe 25 tekrara kadar çıkın.

Kalça ve bacaklarınızdaki kas yoğunluğunu artırarak portakal kabuğu görünümünü azaltabilirsiniz.

 3. En iyi selülit kremini kullanın: 

Selülit kreminizden özellikle 2 şey beklemelisiniz.

a. Bahsettiğimiz odacık duvarlarını elastik hale getirmeli.

b. Dolaşımı hızlandırarak cildinizdeki enerjiyi açığa çıkarmalı. Böylece toksinleri atmasına yardımcı olmalı ve yağ hücrelerinin \'çekmesini\' sağlamalı.

Portakal kabuğu görüntüsü! Artık hepimiz biliyoruz ki, selülitin kiloyla hiçbir alakası yok. Selülit, derinin alt tabakasındaki yağ dokusu çevresinde oluşur. Yağ hücrelerinin arasında su toplanmasıyla meydana gelir. Düzensiz beslenme, stres, sigara tiryakiliği, aşırı alkol tüketimi vücuttaki kan dolaşımına zarar verir. Bu da vücudun su tutmasına sebep olur, dokulara daha az oksijen gider. 

Bisiklet, yürüyüş, yüzme... Selülitle savaş için bilinen en iyi egzersizler bunlar! Sadece ilgili krem ürünlerini sürüp sürekli piyasaya çıkan ilaçları kullanarak selülitten kurtulmak maalesef mümkün değil. Sürekli yağlı beslenmek selülitin ilk habercisi. Stres bile, vücudumuzdaki hormonal sistemi bozması sebebiyle, selülit oluşumunda etken olarak gösteriliyor. Tabii ki genetik faktörleri de unutmamak lazım, düzenli beslenen biriyseniz de başka bir nedenden basen ve bacak bölgelerinizde selülite rastlamak mümkün. 

Kan dolaşımını harekete geçirmek çok önemli. Dediğimiz gibi, önce hareket etmek gerek! Asansöre binmeyin, yakın yerlere taksiyle veya arabayla gitmeyin... İstedikten sonra hareket edecek alanı yaratmak basit. Dolaşımı hızlandıran yağlarla masaj yapmak, selülit kremlerini kullanmak, duşta selülitli bölgeye sıcak-soğuk su şoku uygulamak etkili yöntemlerden...

Bunların hepsini düzenli uygularsanız, selülit görünümünde iyiye giden bir fark görmeniz mümkün. Yaz mevsimini beklemeyin, selülitle savaşmaya başlayın.

Basenlerim kalınlaştı, karnım çıktı, belimde yağ birikti, bir beden daha büyük giymeye başladım, bacaklarımın arkası pütür pütür sinir oluyorum! \'Selülit kâbusu\' yazısında neden oluştuğunu, neler kullanabileceğinizi anlattım. Lakin tek başına krem sürerek yağın yok olduğunu sanıyorsanız hayal kırıklığına hazır olun!

Selüliti gerçekten bir daha gelmemek üzere defetmek istiyorsanız hayat şartlarınızı değiştireceksiniz. Yoksa her bahar geldiğinde panikleyecek, kremlere paralar dökecek, enstitülerde aletlere girecek, kışın aynısını tekrar toplayacaksınız. Dost acı söyler.

Tek başına krem sürerek selülitle baş etmenin mümkünü yoktur. İçeriden de yağın parçalanması, metabolizmadan atılması ve bunlar yapılırken üzerine yeni yağ stoklarının gelmemesi gerekiyor. Yani ne yediğiniz ve hareket edip etmediğiniz sorunu belirliyor.

Oturarak çalışan, spor yapmayan ve hareketsiz olan tüm mesleklerde bölgesel yağ birikintileri yerleşiyor, bu bir gerçek! Hormonal sorunlar da yağın basenlere yerleşmesine yardım ediyor. Hormonal bir sorununuz varsa mutlaka tıbbi destekle dengeyi sağlayın.

\'İş çıkışı yorgunum, spora vaktim yok, n'apayım canım çekti yedim, genetik olarak yatkınım\' bahanelerinin arkasına sığınarak bir ömür selülitle dolaşmak istiyorsanız sözüm yok. Ama pürüzsüz bir vücut istiyorsanız genel yaşam şartlarınızı bir sisteme oturtmak zorundasınız. Su tutma ve dolaşım problemi olan selülitin yerleşmesine izin vermemek, yerleşmiş olanı yok etmek için şartlar net:

Sadece her sabah sistemli olarak 45 dakika yürümeniz bile bir yılda size iki beden incelme sağlar. Spor, hareket haftada en az 3 gün şart. Spor salona gidemem diyenler: Hulahop çevirmek, evde bisiklet aletinde pedal çevirmek veya Tibet'in beş hareketi... Karın basen ve bacakları çalıştırın. Gönlünüze en uygununu seçin (kırk satır mı kırk katır mı?).  Kaytarmayın! :) Bir saat!

Masaj ve kremler dolaşımı artırmak ve yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlamak içindir. Hareket etmezseniz atamazsınız! Bunu süpürecek olan da \'su\'dur. Çok su için ki atılsın.

Masaya oturur oturmaz elinizi tuza atmayın. Çayı şekersiz içmeye alışın. Beyaz unla vedalaşın. Tam tahıllı ekmek, sebze, meyve, ızgaralar ve liflerle beslenin. Arada bir mantı kaçsa da (!) ertesi gün kalorinizi dengeleyin.

Sabahları mutlaka kahvaltı edin ve poğaçanın kahvaltı olmadığını idrak edin! Gazlı içeceklerden, günde 10 bardak kahve ve çaydan vazgeçin. Bitki çayı, taze meyve suyu ve bol su içmeyi sevmeye (!) çalışın.

Öğün atlamayın. Aç kalırsanız beden gıdasının kesildiğini sanıp kendini frenler. Yiyin. Ama ne? Gofret, bisküvi cips değil. Ara öğünlerinizde yoğurt, havuç, meyve, söğüş salatalık pekâlâ mideyi kandırır.

Duştan sonra peeling yapılmış selülitli bölge kremi çok daha rahat emecektir. Vaktiniz yoksa sert kıllı doğal bir lifle deriyi kızartana kadar (2-3 dk) masaj yapın. Sonra kreminizi uygulayın.

Dermaroller kullanarak kremi uygulamanız emilimi derinlere ulaştırır. Uygulamaya vaktiniz varsa idealdir. Çok daha çabuk sonuç alırsınız.

Selülit sorununuzun, 3 ay disiplinli bakımla yüzünüzü güldürecek sonuçlar vereceğini bilin. Bir yılda biriken pütürcüklerin bir ayda gitmesini düşünmeyin. \'Gider\' diyen varsa yalan söylüyordur!
 
Bitki Özlü Selülit Yağı Selülitler ve bölgesel incelme konusunda uzun AR-GE çalışmaları sonucunda ortaya çıkarılmış bir formüldür. Selülitlerin giderilmesinde faydası olduğu bilinen biberiye yağı, portakal yağı, limon yağı, kekik yağı gibi bitki özlerinin yanı sıra Fransa' da klinik testlerde selülit giderici ve inceltici etkisi kanıtlanmış 3 bitkisel maddeyle ( mate yaprağı ekstresi, acı biberden elde edilen capsicum ve coffea arabica seed extract ) etkisi daha da güçlendirilmiş sıra dışı, selülit giderici ve inceltici bir üründür.

Yanma konusuna gelince...Bu ürünün doğru etki ettiğini ispatlar. Amaç kan dolaşımını hızlandırmaktır..
Kekik yağı ve biberiye yağı bunu yapmaktadır...

Sevgiler..


Benzer Sorular ve Cevapları