argan yağı kullanımı ve ozoxlive...

Merhaba ben argan yağı kullanımı ile ilgili olarak soru sormak istiyorum eşim fastan saf argan yağı getirdi saçlarım da ve yüzümde kullanıyorum 2-3 damla kullanmama ragmen saçım yağlı göründü oysa daha önce nashi argan yağı kullanırken daha fazla miktarda kullanmama ragmen saçım yağlı görünmüyordu Kullanım şeklini sizin videonuzda gösterdiğiniz gibi yapıyorum Yüzümde kullandığımda memnun kaldım Kullanım kılavuzunda haftada 3-4 kez kullanmanın yeterli olduğu söyleniyor ben serum gibi kullanmak istiyorum gece kreminden önce sürebilir miyim gündüz kullanıldığında leke yapabiliyormus hem de fazla olur diye düşünüyorum Ayrıca ozoxlive'i argan yaginin uzerine gece kremi olarak kullanmak istiyorum Güzellik profilime göre sizce de uygun mu bilgilendirirseniz sevinirim
Ayşen E. - 51 Yaşında - Antalya
LilaKutu Güzellik Ekibi LilaKutu Güzellik Uzmanı


Merhaba,

Nashi agran saf değildir, içeriğine (şişe ardında) bakarsanız dimeticone gibi kayganlaştırıcılar ve bazı yumuşatıcılar olduğunu da görürsünüz.
İçerik olarak buradan bakabilirsiniz:


** Eşinizin getirdiği saf argandır. Elbette yağ ağırlığı yumuşatılmamış olduğundan diğerine nazaran daha yoğun ve kıvamlı bir yapısı var.  Yüzünüze kullanın. Geceleri.
Temizlenmiş cilde 3-4 damla yedirin. Üzerine gece kreminizi de sürebilirsiniz, tek başına da kullanabilirsiniz.
Atopik ve dermatiti olan bir cilt olarak bir gece arganı, bir gece ozoxlive'i kullanmanız daha doğru olacaktır.
DERMATİT, EGZAMA VE KOZMETİK yazıma lütfen göz atın. Kimyasalları evden uzaklaştırdığınızda sorun baskılanacaktır. Detaylı anlatımı Egzama ve dermatit neden olur? başlıklı videoda bulabilirsiniz.

** Arganı gündüz kullanmamanız için tek geçerli sebep yapısının iri moleküllü ve yağlı olmasıdır. Günün kiri tozu üzerine yapışır ve cildin üzerinde bir kir tabakası yapışır. Yağlı her türlü malzeme gündüz değil, gece kullanımına uygundur ve uyumadan en az 1/2 saat önce sürmeniz masajla yedirmeniz önerilir. Ki yastığa değil size faydası olsun :)

** Banyo sonrası peeling yaptıktan sonra yüzünüze bolca argan yağı sürerseniz cilt maksimum faydalanır.

** Arganın saç için olan çeşitlerinin içerisine bazı maddeler de katılarak seyreltilmiş; saçı ağırlaştırmaması ve kayganlaştırması sağlanmıştır. Kitoko ve Marrakesh saç için olan argan yağındaki shea ve kartie yağları, dimethicone, ek vitaminler antioksadanlar gibi..

ARGAN NE Kİ?  yazımı sayfa altına ekledim. Göz atabilirsiniz.

Son olarak: Argan leke yapmaz. Lekeyi yapan UV ışınlarıdır. Gündüzleri zaten hem atopik hem dermatiti olan bir cilt olarak MUTLAKA güneş koruması kullanmanız gerekir. Yaz ve kış lütfen SPF içeren temiz içerikli bir korumayı kullanmayı asla ihmal etmeyiniz. NEDİR BU SPF? yazısında detay var.

**Yüzünüzü sabah akşam temizlemeniz için size uygun temizleyici:
Ardından tonikleyin

** Yatıştırıcı ve nem yüklemeye yardımcı serum:

** Gündüz koruma/nemlendirme 


Sevgilerle

Önerilen Ürünler

231
269,90 ₺ 230,01 ₺
Kuru ve yıpranmış saçlara yoğun bakım
1
125,00 ₺
Suya 80 dk dayanıklı losyon kıvamında yüz ve boyun koruyucu özellikte
48
60,00 ₺
Tüm cilt tipleri için doğal temizleme süngeri
3
48,99 ₺ 64,00 ₺
Zengin organik yağlar sayesinde cildi kurutmadan temizler
2
48,99 ₺ 64,00 ₺
Gözenekleri temizler, cildi bakıma hazırlar

Benzer Sorular ve Cevapları