aşırı kuru ve hassas cilt..

Merhabalar, cildim aşırı kuru ve çok hassas Kuruluktan dolayı pürüzlenme var Daha önce kullandığım bazı ürünler yüzümde kılcal damar çatlaması şeklinde alerji yaptı Yüzüm için yoğun nemlendirici krem ve nem maskesi önerebilir misiniz? ayrıca göz altı torbalarım ve morluklarım var göz çevresi için de krem önerebilir misiniz? (28 yaşındayım)
Sare B. - 29 Yaşında - Amasya
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Yaşınız genç olsa dahi yakından bakınca, elinizle hafifçe çektiğinizde yanaklarda, göz kenarlarında, minicik ince çizgiler görürsünüz. Yüzünüzü yıkadığınızda deri gergin ve rahatsız edicidir. Soğukta ve sıcakta kızarıklıklar oluşur. Güneş ve soğuğa, kaşıntı ve kızararak tepki verir. Parşömen kâğıdı gibi hışır hışırdır.

Özellikle menopoz döneminde cildin ihtiyaçları farklılaşır. Ciltte ani bir kuruma ve incelme olur. Hormonal değişimle ilgili bir tanı varsa cilt bakım kozmetiklerinizi daha yoğun yağ içeren ve onarıcı gücü yüksek, sizin için \'özel üretilmiş\' olanlardan seçmelisiniz. Birçok marka, menopozdaki bu ani elastikiyet kaybı, kırışıklıklar, kuruluk ve cilt lekeleri ile ilgili türlü sorunu çözmeye yetkin özel kozmetikler üretmiştir.

Cilt kuruluğunuzu bu açıdan da gözeterek ürün seçmelisiniz.

Yumuşak yağlar içeren jel/sabun veyasüt/losyonla temizleyin.
 
Gündüz kreminizi yoğun olanlardan seçin, koruması yüksek olsun, ileride daha da hassaslaşmaması için nemlendiricisiz asla güne başlamayın.
 
Alkollü hiçbir ürünü cilde değdirmeyin.
 
Kimyasal işlemlerden ve güneşten uzak durun.
 
Yağ bazlı fondötenler kullanın.
Bunlar tavsiyelerdi. Bakımınız için şöyle bir program oluşturun...

Kışın daha yoğun yağ, yazın daha yoğunsu içeren nemlendiriciler seçin.
 
Krem altına serum kullanmanız, ihtiyacınız olan suyun cilt içinde hapsolmasını ve hücrelerin daha sağlıklı çalışmasını sağlayacağından gereklidir. Ki serum kullanmanız zamanla cildinizin onarılmasında çok büyük yardımcıdır.
 
Haftada iki kez sakinleştirici, yatıştırıcı, nemlendirici ve yağ dengesini takviye eden maskeler kullanın. (Papatya, kayısı yağı, aloe vera, sarı kantaron, ıhlamur, kediotu, bademözleri, melissa, aynısefa, ısırgan, susam yağı içerikli kozmetikler, kurucildinizin hassasiyetini dengeleyecektir.)
 
Haftada bir kez kimyasal olmayan ve granülsüz arındırıcı kullanın. Peeling adı altında satılan bu arındırıcının ardından maskenizi uygulayın.
 
Yaz bittiğinde ve ilkbaharda kür uygulamaları yapabilirsiniz. Ampuller ve özel serumlarla, mevsimin oluşturduğu \'zorunlu sorun\'lardan kurtulmak mümkündür. Tüm cilt tipleri için geçerli olan \'kür\', hızlı onarma/sorun gidermenin en muhteşem yoludur.
 
Cildinizin kızarıp/pullanarak sert tepkiler verdiği zamanlarda \'mist\' spreyi imdadınıza yetişiyor. Tüm yüze püskürtüp cildin emmesini bekleyin.
 
Mümkün olduğunca sıvı içeren bir beslenme alışkanlığı edinin. (Meyveler, su, sebze)
 
Kuru cilt alkole tepki verdiğinden parfümünüzü de alkol oranı en düşük cinsten seçin veya yağ parfümler kullanın.
 
Banyo sonrası, deri henüz ıslakken saf tohum yağı içeren vücut yağlarıyla bolca cildinizi yağlayın. Derinin, suyu ve yağı beraber emmesi için bekleyin. Hafifçe, bastırmadan havluyla fazlasını alın.

Sevgiler..
 

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
224,50 ₺ 449,00 ₺
Hassas ve kuru ciltler için
Kampanyalı
22,50 ₺ 45,01 ₺
Nemlendirici ve rahatlatıcı yüz maskesi
Kampanyalı
59,50 ₺ 119,00 ₺
Arındırıcı ve yatıştırıcı maske
Kampanyalı
4
179,50 ₺ 359,00 ₺
Hassas ciltler için nemlendirici ve dengeleyici krem
Kampanyalı
15
179,50 ₺ 359,00 ₺
Hassas göz çevresi için nemlendirici ve aydınlatıcı bakım