çatlak, elastikiyet kaybı, selülit..

Merhaba Öncelikle, bir önceki soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim İki sorum var Yıllardır spor yapıyordum ama iki yıldır bırakmıştım Bu nedenle kaslarım erimeye başladığı ve kilo alıp verdiğim için sadece göğüs bölgemde çatlaklar ve sarkma oluştu O zamanlar bu konularda daha da bilgisiz olduğum için pembe halindeyken bir cilt doktoruna görünmemiştim Şu an beyaz haldeler ilaç, krem gibi ürünlerle tedavisi yok diye biliyorum Ama dermaroller 1 5luk iğnelerini kullanırsam, derinin altına indiği söyleniyor, iyi bir kremle veya aleoverayla azalma şansım var mıdır?

şu iki aydır spora devam ediyorum bırakmayı düşünmüyorum Göğüs bölgesi haricinde sıkı bir vucudum var ve ideal bir kilodayım Vucudumu nemlendiriyorum Görünen veya görünmeyen selülitim yok sizce selulit oluşmasına karşı bir ürün kullanmaya şimdiden başlamalı mıyım? yoksa gerek yok mu?
Asel N. - 21 Yaşında - Samsun
LilaKutu Güzellik Ekibi LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Bir sayfa defter kâğıdı alın. Avucunuzda buruşturup top yapın. Tekrar açıp elinizle düzeltip masaya yayın. Kâğıt yine düzdür ama o buruşuk, kırık lifleri nasıl görüyorsanız ve yok edemiyorsanız çatlaklarla oluşan durum da aynıdır.

Çatlaklar henüz eflatun kırmızımtırak renkte iken müdahale edilirse toparlanması daha kolaydır. Ama beyaz sedef çizgi gibi göründüğü aşamada maalesef yapılabilecek tek şey sıkılaştırıcı ürünler kullanarak \'görünmelerini engellemektir\'.  
Doktor tarafından yapılan foto IPL, karbondioksittedavileri, kryoterapi, lazer, iontoforez ve mikrodermabrazyon ile yapılan silme-zımparalama gibi işlemler çatlağı gidermekte etkin sonuçlar verir. Genel cilt yapısında ciddi bir düzelme sağlar ancak kesin \'yok etme\' yöntemi henüz yok.

Evet dermaroller ile iyi sonuçlar alırsınız . Göğüs derisi bilek içi gibi oldukça incedir. 0,25 veya 0,50 iğne uygun olur. Daha yükseğini seçmeyin.
Dermaroller tüm iğneler deriye kanal açmak içindir. Bölgeye göre derinlik seçilir ve 1,5 mm ancak profesyonel uygulama ve kalın deri içindir.
 Deride ürünün alt tabakaya geçeceği binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenerek başlanması şarttır. Bastırmadan, silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirirsiniz. Kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır!
Haftada bir kez uygulayarak 4 seanslık kür ile başlayabilirsiniz.
Seans sayısı, dermaroller sonrasında kullanılacak sıkılaştırıcı serum seçimiyle ilgili detaylı bilgi sayfa altına eklediğim yazılarda tıklayıp okuyunuz.
Kanallar açıldığında , onarmaya yardımcı serum veya krem uygulamanız gerekir. Toparlayıcı kreminizi de her gün uygulamaya devam etmelisiniz.

Eklediğim  İki adımda mükemmel göğüsler adlı videodaki göğüs hareketlerini de toparlanmaya yardımcı olarak her gün jimnastik programınıza katınız...

Selülit hakkında yapmanız gerekenler ve oluşmaması için yapmanız gerekenler SELÜLİT SAVAŞININ ŞARTLARI başlıklı yazıdadır.
Selülit Masajı videosunu da izleyiniz lütfen...

Beslenme şekliniz doğru ve spor içeren hayatınız sürdüğü sürece yağ birikiminden korunmuş olursunuz.

Sevgilerle

Önerilen Ürünler

395,01 ₺
Daha dik göğüs isteyenler için
Kampanyalı
22
199,13 ₺ 209,00 ₺
Doğum sonrası sıkılaştırıcı losyon
5
209,59 ₺ 221,00 ₺
Doğum sonrasında göğüs sıkılaştırıcı krem
10
82,00 ₺
Selülit karşıtı bitkisel bakım
199,99 ₺
Yeniden doğan cilt
50,00 ₺
Cilt ve dermaroller başlığını arındırır