Warning: Expression #15 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'lilakutu_prod.f.adi' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by in /home/forge/lilakutu.com/lib/ezSQLnew/mysql/ez_sql_mysql.php on line 256

hassas ergen cildi..

Merhaba iyi günler Benim sorunum cisimle ilgili 17 yaşındayım ve 13 yaşımdan beri cildine takmış durumdayım Cildim kimyasallara karşı aşırı hassas daha önce siyah nokta için kullandığım ürünler derimi pul pul yapıp kurutuyordu Kullanmayıncada yağlanıyor Ve bilmediğim nedenlerden tabanlarım özellikle olmak üzere geniş gözenekler sahibim bunun yanında burnumun üstünde kaybolmayan küçük kıllar var Ne yapabilirim?
İdil S. - 17 Yaşında - Çanakkale
LilaKutu Güzellik Ekibi LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Sabah ve akşam, makyaj yapsanız da yapmasanız da bir temizleyici ile yüzünüzü köpürtüp, durulayın. Köpürtmek için konjac bitki süngerlerinden kullanırsanız mini bir peeling yaparak sivilceye sebep olan \'gözenek ağzının tıkanmasını\' önleyecektir.

Ardından antiseptik özellikleri olan yağ salgısını dengeleyen bir tonikle silin. Yahut fısfıslı şişeyse gözünüze kaçırmadan yüzünüze fısfıslayın. Bırakın yüzeyde kurusun. Bakteri üremesini engellemeye yardımcı olacak ve gözenekleri sıkılaştıracaktır.

Aktif sivilcelerin olduğu yerlere lokal bir \'sivilce kurutucu\' sürün. Bu tip ürünler çıkmaya başlayan sivilceyi söndürür. 
Çıkmış olanları kısa sürede kurutur.

Yağ salgılarını gün içinde kontrol altına alacak olan nemlendiricinizi sürün.

Haftada iki kez, tercihan banyo çıkışı cildiniz buharla iyice yumuşamışken, önce konjac süngerle cildinize masaj yapın. Ardından yağ emen, killi dengeleyici bir maske uygulayın.

Maskeyi duruladıktan sonra mutlaka tonikleyin, ardından nemlendiricinizi sürün.

Soğuk ağda bantları ile burun üzerindeki ve çevresindeki kılları alabilirsiniz ama kılcal damar sorunu varsa yüz için olan tüy dökücü kremler daha uygun olabilir.

Önerilerimi alta ekliyorum..

Sevgiler...