nemsizlik ton farkı kılcal damar leke kırışıklık..

Merhaba benim bayağa bi sorunlu cildim var 35 yaşındayım iki doğum yaptım cildime ne kullansam fayda etmiyor aşırı derecede nemsiz düzensiz cil tonu t bölgemde beyaz noktalar yanaklarda kılcal damar ve kızarıklıklar çene etrafı ve göz altında hafif kırışıklıklar doğum ve güneş lekeri çok olmasada gözle görülür derecede 5 sefer medical bakım yaptırmama rağmen hiçbir değişiklik olmadı ordan verilen ürünleride kullanmama rağmen hiçbir ürünün faydasını görmüyorum özellikle hangi ürünleri kullanmammı önerirsiz doğru bakım rutini nedir cildimin artık kuperoz olduğundan şüpheleneyorum yaz kış güneş koruyucu kullanıyorum şuan medical ürünler olan roxcare kullanıyorum
Seçil V. - 37 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Güneşin faydalarının yanı sıra bir o kadar da zararları da vardır. 
Ne kadar korunulsa da bazı ciltlerde kalıcı lekeler olabilir. Bazı lekeler, kozmetikle müdahale ile renkleri açılamayacak derecede derinleştiğinde maalesef kimyasal peelingle daha derinden açmak gerekiyor.

Bunu doktorunuz cildin inceliğine ve lekenin ne zamandır orada olduğuna bakarak asitle; bir aşamada yahut iki üç aşamalı açacaktır.

İşlem bittikten sonra çoğu hanım mutluluktan uçarak hayata geri döner ama kimyasal peeling sonrasında eğer bakımınızı disiplinle uygulamazsanız cilt tekrar lekelenecektir!

Kimyasal peelingten iyi sonuç almak istiyorsanız evde bakımın devamlılığını sağlamalısınız.

Nedir? Nasıl olur?

Kimyasal peeling asitle derinin lekeli tabakasının yakılarak soyulmasıdır. Ciltte küçük bir travma yaşanması normaldir. Çok derin lekelerde ve çok esmer tenlilerde leke kalma riski daha fazladır. 
Doktorunuz yaşınıza, lekenin derinliğine ve büyüklüğüne göre asit derecesini ayarlar.

Derin çukurlar ve lekelenmeler için daha kuvvetli karışımlar kullanıldığından (derin peeling) 4 seansta tamamlanabilir. Bir hafta kadar sosyal hayatınıza ara vermeniz gerekecektir. Kızarıklık, kabuklanmaya dönüşebilir de... Nemlendirici içerikli, cildin mikrop kapmasını önleyen yumuşatıcı, besleyici kremlerinizi doktorunuz peeling sonrası size işaret edecektir. Düzenli kullanın ve asla kabukları soymayın! Kopardığınız yerde derin lekeler bırakabilirsiniz. Bu bir haftalık yenilenme süresinde doktorunuzun verdiği kremleri hiç aksatmadan kullanın, gündüzleri sokağa çıkmasanız dahi güneş koruyucuyu ihmal etmeyin.

Artık, solaryumu aklınızdan bile geçirmeyin.

Kimysal peeling yapılan ciltlerde seanslar bitene kadar temizliğinde sabun ve jel asla kullanılmaz, yüz sadece suyla yıkanabilir yahut doktorunuzun verdiği yüz temizleme solüsyonunu kullanabilirsiniz. Tam iyileşme 1 aya kadar tamamlanır. Sonrasında da sabun içermeyen yumuşak ve kimyasalsız temizleyici sular kullanmanız cildin sağlıklı yapılanmasına yardımcı olacaktır.

Cilt yenileyici serumlar ve SPF içeren nemlendiricileri düzenli kullanmanız sonucun başarısını devam ettirir.

Sevgiler..

 

Önerilen Ürünler

3
93,60 ₺ 117,00 ₺
İpeksi bir cilt için temizleyici
1
59,19 ₺ 74,00 ₺
Gözenek sıkılaştırıcı, sağlıklı görünüm sunan tonik
109,89 ₺ 129,89 ₺
Elastikiyet kaybı, kırışıklığa karşı kolajen destekli gece kremi
124,89 ₺ 139,89 ₺
Kolajen destekli, güneş korumalı, ton farkı ve leke karşıtı gündüz kremi
Kampanyalı
99,90 ₺ 140,50 ₺
Cildi güçlendiren ve besleyen kür