30 yaş bakımı..

1-henüz 29 yaşındayım ve cildime en uygun kremın hangisi olduğuna karar veremıyorum anti ageing li kremler kullanabilirmiyim yada kullanamazmıyım
2-göz cevresi için ince kırışıklık kremi kullanabilirmiyim kullanırsam dahada kırışıması artarmı
3-gece kremine başlamalıyımın öneriniz varmı
4-anti agecingli serumlar cildime uygunmu veya yasıma uygun mu
Yeşim A. - 29 Yaşında - İstanbul
LilaKutu Güzellik Ekibi LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

25 yaşındayken cildinizin elastikiyetini kendi kendine onarması mümkün iken, kırışıklık karşıtı krem pek gerekli olmayabilir ama stres, kötü beslenme, hormonal bazı problemler sebebiyle cilt yorulabilir yaş almaya başlaması tetiklenebilir. Antiaging kremler bu durumda iyi bir destektir. Yaşlanmanın ilk işaretlerinin belirmesini geciktirecektir. 

27 yaş dolayına gelmeye başladığımızda yüzeyde yavaş yavaş görmeye başladığımız "kırışıklar" aslında çok önceden deri altında başlayan yaşlanmanın deri üstünde gözle görülür hale gelmesidir. Dolayısıyla kırışıkları geciktirmek için "kırışmadan" önce nemlendiricinizi sistemli kullanmaya başlamalısınız. Çünkü kırışığı düzeltmek, kırışığı engellemekten daha zordur. Deri doğar doğmaz yaş almaya başlayan bir organ. Cildinizin erken yahut geç kırışmasını elbette anne babanızdan aldığınız genetik belirler ama buna siz de kötü yaşam şartları ekleyerek kırışmayı ve sarkmayı hızlandırabilirsiniz. Kırışıkların ilk ve temel sebebi derinin "su tutma kapasitesinin" azalmasıdır. Nemi giden cilt, elastikiyetini kaybeder, kat yerleri yapmaya başlar. Kırışıkları minimumda tutabilmek ve erken kırışmayı önlemek için yaşınıza ve cildinizin hırpalanma derecesine uygun serum ve nemlendiricileri aksatmadan kullanmanız gerek.


***Gece kremine başlamalı mıyım? diye sormuşsunuz. Gündüz kremleri nemlendirme ve güneş koruyucu özellik taşırken gece kremleri cildi yenileyip tazelemek için çalışır. Bunun için gece kremleri ayrı bir özellik taşımakta.Yani gündüz derinin neme ihtiyacı vardır, gece boyunca da kendini yenilemeye. Bu yüzden cilt tipinize uygun seçeceğiniz gece kreminizi düzenli olarak kullanmalısınız. 

Her iki kadından birinin gözaltı kırışıklarının gözle görülmeye başladığı yaş 30'lu yaşlardır! Çünkü 27 civarı tembelleşmeye başlayan hücreler, yavaş yavaş bozulan yağ/su dengesi cildin yapısını da etkiliyor ve ilk yaşlanma işaretleri bu yaşlarda gözlemleniyor. Ancak göz çevresi hırpalanmaya başlamış ise yaş sınırı yoktur. Kırışıklarla başınız dertteyse, gündüz göz çevresini nemlendiren ve \'koruyan\' SPF içeren bir göz ürününüz olmalı. Geceleriyse kırışıkları içeriden onaran ikinci bir serum veya kreminiz olmalı.

Ne yapmalı?
  • Sabah ve akşam, makyaj yapsanız da yapmasanız da cilt tipine uygun temizleme suyu, köpük veya jelle temizlemek siyah nokta oluşumunu engelleyecek ve serumun emileceği yüzeyi hazırlayacak.

  • Nemlendiricinin altına yenilenmeyi destekleyecek, dengeleyici serumlar kullanmaya başlamalı. Sarkmanın ilk belirtilerini toparlamak için serum şart.

Serum; cildi şimdi desteklemek ilerleyen yaşlarda cildin daha elastik, sıkı ve bakımlı olmasını sağladığından bakım rutininizin vazgeçilmez ürünleri arasında yer almalıdır. Cildin her zaman ihtiyaç duydugu nemi vererek, kırışıklıklara ve renk değişimlerine karşı cildin ihtiyacı olan aktifleri yüksek oranda sunar. Serumda nemlendirici içerikler (örnek sodium hyaluronate), vitaminler, anti-aging peptidler, bitki özleri nemlendirici veya bakım kremlerine oranla daha yüksek oranda bulunur. Bu yüzden sabah -akşam kreminizden önce serum kullanmalısınız.

  • Nemlendiricinizin Antiaging içerikli olması yaş alma sürecini yavaşlatacaktır. (C, E vitamini, Koemzim Q10 vb)

  • Göz çevresinin ince kırışıklarının derinleşmesini önlemek ve \'var olanların derinliklerini azaltmak\' için göz çevresi kremi aksatılmadan kullanılmalı.

  • Karma, iri gözenekli ve mat, solgun yüzeyli ciltler için: AHA'lı bakım ürünleri ölü tabakanın hızlı atılmasını ve yenilenmeyi desteklediğinden meyve asitli kremleri bakım rutinine alın

  • Yaz kış SPF koruma kullanarak güneşin hızlı yaşlandırıcı ve leke yapan ışınlarından korunun.

  • Haftalık bakımla hem eskimiş tabakayı atın hem yenilenmeye yardımcı maskelerle su dengesini sağlıklı tutun.

Ürünleri seçenekli olarak en altta bulabilirsiniz.

Sevgiler...

Önerilen Ürünler

8
204,00 ₺
Soluk, kusurlu, sıkılığını yitirmiş ve grileşmiş ciltler için peeling
72
42,50 ₺
Karma ve yağlı ciltler için bitki süngeri
35
94,00 ₺
Tüm aile için hassas ve zengin yüz temizleyicisi
Kampanyalı
24
84,50 ₺ 169,00 ₺
Cadı fındığının faydalı etkileri
4
69,50 ₺ 139,00 ₺
Antioksidan etkiye sahip yüz maskesi
8
60,60 ₺
Arındırıcı ve besleyici tonik
75,63 ₺
Anti aging etkili C vitaminli gece kremi
22
65,01 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem
63,74 ₺
Antioksidan etkiye sahip C vitaminli krem