yağlı cilt ve saç sorunları..

Merhabalar ben 18 yaşındayım cildim karma ve hassas Aynı zamanda yanak kısımlarda kılcal damarlarım belirgin güneşe karşı alerjim var sivilce gibi cikiyo ve kaşıntılı aynı zamanda göz altında kızarmalar meydana geldi lekelerde mevcut t bölgesinde sık sık sivilce cikiyo ve bazen ağrılı oluyo bu sivilcelerim Burun, yanak bölgesinde siyah noktalarım var ve şuana kadar pek bir cilt ürünü kullanmadım pek bir bilgimde yok o yüzden buraya geldim ne zaman bir urun kullanmaya kalksam cildim reddediyor kaşınma yanma kızarıklık ve tahrişlik meydana geliyo

saçım ise yağlı ince düz ama saç diplerim kuru uçları ise kırık dökülmeler ise kökten kopuyo çok cansız ne yapacagimi pek bilmiyorum gene zeytinyağlı sabun dışında hiçbir şey kullanmıyorum ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim
Nursima B. - 20 Yaşında - Kayseri
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

12-13 yaşından itibaren ergenlikte cildin aşırı yağlanmaya başlaması normal. Çünkü hormonal bir değişim içindesiniz ve bu da deri salgılarını etkiliyor. Hormonal değişim 26-27 yaşında bir düzene girecek. Doğru bakım yaparsanız ergenlik dönemindeki bu yağlanma ve sivilcelenme sorununu en az hasarla atatırsınız. Sistemli şekilde her sabah ve akşam temizlemek ilk işinizdir. Ama \'iyi\' bir temizleyici ile temizlemek! Çünkü yağı çok kazıyan kimyasallarla yıkarsanız yağ salgısı tahrik olur ve ertesi güne daha fazla yağlanma yapar.

Svilce, siyah nokta, yağlanma...

Bu üç sorunun \'üçü de\' yağlanmanın artışından oluşuyor. Temizler ve yağ salgısı kremle kontrol altına alırsanız sivilcelerin oluşacağı ortamı yok ediyorsunuz. Kirlerin gözenek içinde yağla birleşmesi siyah noktaları oluşturur. Düzenli temizlik ve haftada 2 kez yağ emici maskelerle bunu da kontrol altına alırsınız.

Eğer sivilceler dipleri köklü kırmızı ve derin bir hal almışsa sorunu bir dermatologla çözmeniz gerekir. Akne bakterilerin sebep olduğu bir sorundur.

Ergenlikte cilt bakımının sırasıyla 4 aşaması...

Sabah ve akşam, makyaj yapsanız da yapmasanız da mutlaka yağlı ve sivilceli ciltler için üretilmiş bir temizleyici ile yüzünüzü köpürtüp, durulayın. Köpürtmek için yağlı ciltler için üretilmiş konjac bitki süngerlerinden kullanırsanız mini bir peeling yaparak sivilceye sebep olan \'gözenek ağzının tıkanmasını\' önleyecektir.

Ardından antiseptik özellikleri olan yağ salgısını dengeleyen bir tonikle silin. Yahut fısfıslı şişeyse gözünüze kaçırmadan yüzünüze fısfıslayın. Bırakın yüzeyde kurusun. Bakteri üremesini engellemeye yardımcı olacak ve gözenekleri sıkılaştıracaktır.

Aktif sivilcelerin olduğu yerlere lokal bir \'sivilce kurutucu\' sürün. Bu tip ürünler çıkmaya başlayan sivilceyi söndürür. Çıkmış olanları kısa sürede kurutur.

Yağ salgılarını gün içinde kontrol altına alacak olan nemlendiricinizi sürün.

Haftada iki kez, tercihan banyo çıkışı cildiniz buharla iyice yumuşamışken, önce konjac süngerle cildinize masaj yapın. Ardından yağ emen, killi dengeleyici bir maske uygulayın.

Maskeyi duruladıktan sonra mutlaka tonikleyin, ardından nemlendiricinizi sürün. 

Önerilen Ürünler

Çok Satıyor
73
60,00 ₺
Karma ve yağlı ciltler için bitki süngeri
Kampanyalı
38,47 ₺ 109,91 ₺
Hedef bölgeye uygulayabileceğiniz sebum kontrol serumu
70,00 ₺
Ciltteki beyaz ve siyah noktaları gidermeye yardımcı organik mersin suyu
134,90 ₺ 0,00 ₺
Nazik yapılı formülü bitki özleriyle desteklenmiştir.
1
79,00 ₺ 88,00 ₺
Yağ ve nem dengeleyici nemlendirici
55,00 ₺ 64,99 ₺
Canlandırıcı arındırıcı