çene bölgesinde isilik gibi sivilce tarzında kızarıklıklar..

Alın, yanak, çene bölgemde isilik gibi sivilce belirtimsi kızarıklıklar var Elmacık kemiği, yanak bölgesinde gözenekler var Burnun üst kısmında siyah noktalar var Göz altında lekelenmeler mevcut Bana uygun ürünleri yazarak yardımcı olursanız çok mutlu oluurum Teşekkür ederim lila kutu ailesinee
Fatma K. - 30 Yaşında - Kayseri
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

İsilik gibi sivilceler deri altına çıkıntı gibi durur, sivilce değildir, sıksanız çıkmaz. Bu pütür kıl köklerinin \'tıkanarak\' gözenekte ölü hücrelerle birlikte birikmesidir.

Peki, \'neden kıl kökü tıkanır\' derseniz, fazla yağ üretmekten tıkanır! Kıl kesesi içindeki ölü hücrelerle bu fazla yağ birleşerek tıkaç oluşturur. İltihaplanmamışlardır. Eğer bu tıkanıklık sonucu gözenek içinde bakteriler de oluşursa \'sivilceye\' dönüşür.

Hem görsel olarak hoşumuza gitmeyen hem de çeşitli cilt sorununu da beraberinde getiren siyah noktaları, evde steril olmayan koşullarda sıkarak temizlemeye çalışmak cilt  dokusunda dönüşü olmayan deformasyonlara yol açabilir. Eğer sıkılarak cildin temizlenmesi gerekiyorsa mutlaka uzman kişiler tarafından klinik ortamında gerçekleştirilmesi gerekir.

İri gözenek ya da gözeneklerin gittikçe belirgin hâle geliyor olması yaygın cilt sorunlarından biriir. Genellikle yağlı ve karma ciltlerde daha sık görülen ve kolay oluşabilen iri gözenek sorunu, kuru ve normal ciltlerde çeşitli faktörlere bağlı olarak nadiren görülür.

En önemli detay: Gözeneksiz cilt yoktur. Gözenekler insan vücudunda alt katmanların da nefes alabilmesi için bedenimizde yer alan görünmesi oldukça zor minicik deliklerdir. Hava almak için burun deliklerine ne kadar ihtiyacımız varsa, cilt sağlığı için de gözeneklere o kadar ihtiyacımız var.

Peki, beden sağlığının gerekliliği olan, minicik görünmesi bir hayli zor olan bu gözenekler nasıl olur da gittikçe görünmeye başlar? Hatta nasıl olur da kocaman olurlar?

Cevabı çok basit: Temizleme hataları, kendine uygun ürün kullanmamak, bol kimyasallı ürünler ile temasta olmak, çevresel faktörler, yaz-kış güneş kremi kullanmamak...

Gözenek bakımı nasıl yapılır?

**Cildinizi sabah ve akşam temizleyin. 
**Temizleme sonrası mutlaka alkolsüz bir tonik kullanın.
**Nemlendiricinizi su bazlı seçin.
**Haftada bir cilt yapınıza uygun bir peeling kullanın.
**Akabinde killi maske uygulayın.
**Güneş ışınları yağlanmayı arttırır. Bu yüzden güneş koruyucu kullanın. Ama akşam mutlaka temizleyin.

Ürün önerilerim altta..

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
1
119,50 ₺ 239,00 ₺
Karma Yağlı ve akneli ciltler için
23
84,90 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem
249,99 ₺
Rosacea'lı, karma, yağlı ve geniş gözenekli cilt tipleri için
1
150,00 ₺
Antioksidan içeriğiyle akne, siyah nokta ve lekelere karşı savaşır
1
180,00 ₺
Ciltteki sebumu dengeler, siyah noktaları derinlemesine temizler
64,99 ₺ 72,50 ₺
Canlandırıcı arındırıcı