bugüne kadar kullandığım ürünler ya yetersiz gelip yüzümü kuruttu ve hassasiyetimi arttırdı ya da fazla geldi ve T bölgemi kustururken gözeneklerimi genişletti.

Merhabalar 28 yaşındayım Karma, hassas, gözenekleri olan bir cildim var Bugüne kadar kullandığım ürünler ya yetersiz gelip yüzümü kuruttu ve hassasiyetimi arttırdı ya da fazla geldi ve t bölgemi kustururken gözeneklerimi genişletti Ara sıra çıkan sivilcelerim de var bunlar minik minik olduğu gibi kocaman ve ağrılı da olabiliyor Sizden cildimin sebum dengesini sağlayan, gözeneklerimi ve siyah noktalarımı temizleyen ama aynı zamanda hassasiyetimi arttırmayan ve cildimi nemli tutan bir bakım rutini istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim
Fatime A. - 33 Yaşında - Şanlıurfa
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Açık tenli, hassas, kızarık ve rosacea gibi cildinizdeki bu sorunları da göz önüne alarak sizin öncelikle Organik içerikli bakım ürünlerini kullanmanız gerekir.
Gözeneğin genişlemesinin sebebi ise; Güneşte fazla kalırsak, yanlış krem kullanırsak ve cildi temizlerken sert kimyasallar kullanırsak gözenek açılır. 
Çünkü yağ yok edildiğinde deri kendini \'savunmasız kaldı\' sanarak daha çok yağ salgılar ve gözenek bu ifrazatı yüzeye çıkarmak için genişler.

Cildin yağ salgısının yüzeye çıkmasını sağlayan bu minik kanalların dengede kalması, gözeneğin boyutunu belirlediğinden öncelikle kullandığınız ürünleri mutlaka cilt tipinize göre belirlemeniz ve sert kimyasallarla kazımaktan vazgeçmeniz gerekir.

Gözenekleri sıkılaştırma rutini;

Cilt temizlendikten sonra mutlaka uygun tonikle silinmeli.
Haftalık bakım dediğimiz sıkılaştırıcı \'peeling\' ve \'maske\' aksatılmadan kullanılmalı.
Yağ/su dengesini koruyabilmesi için cilt tipine uygun nemlendiriciler kullanılmalı.
Güneşin salgıları tahrik edici etkisinden SPF içeren kremlerle korunmalı.
 
Çok sık rastlanan bir cilt sorunu olan siyah noktalar da kontrol altına alınmadığı zaman hem farklı cilt sorunlarına zemin hazırlayabilir hem de rahatsız edici bir görünüme sebep olabilir.
Siyah nokta, derinin alt katmanında salgılanan fazla yağın, cilt yüzeyinde bulunan ölü deri ve kirle birleşmesi sonucu meydana gelen bir cilt sorunudur.

Açık komedon olarak da bilinen siyah nokta, cilt yüzeyinde yağ miktarı arttıkça açık gözeneklerin tıkanması sonucunda oluşur ve zamanla belirginleşir, rahatsız eder.

Disiplinle cilde bakım yapılmazsa deri hem su/yağ dengesini kaybeder hem de gözenekler kirle yağla tıkandığından siyah noktalar oluşur.
Bu oluşma sebebinin bir diğer sebebi de temizleme ürününü doğru seçmemekten de kaynaklanır.

Sorunları gidermek için de cildinizi temizlemek,nemlendirmek ve korumak büyük önem taşımaktadır. Uygun ürünlerle günlük ve haftalık bakımınızı düzenli olarak da uygulamanız gerekmektedir.
Haftada 1 yada 2 kez cildinize bitki süngeri ile mini peeling yapıp, (aktif sivilcelerin üzerine getirmeden) ardından maskenizi kullanın.

Sevgilerle

Önerilen Ürünler

11
120,50 ₺ 135,00 ₺
Gözeneklere derinlemesine temizlik
1
169,00 ₺
Akne ve/veya gözenek sorununu kontrol altına alır
48
60,00 ₺
Tüm cilt tipleri için doğal temizleme süngeri
4
130,00 ₺
Yorgunluk belirtilerine karşı güç
33,50 ₺ 67,00 ₺
Aydınlık tonu eşitlenmiş cilt
5
115,00 ₺ 130,00 ₺
Canlandırıcı ve arındırıcı yüz toniği
1
105,00 ₺ 119,99 ₺
Akne oluşumuna karşı hızlı etki
23
84,90 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem