cilt bakım rutini oluşturma

Merhaba, yakın zamanda 19 olucam Cildim karma cilt tipi Alın ve çene bölgem kuru, yanaklarım normal, burnum da hafif yağlı Cildim fazla sivilceli değil ayda 1-2 belki çıkar Hassas ve hemen kızaran bir cildim var Güneş kremi yeni kullanmaya başladım belki o yüzden alnımda ve yanaklarımda hafif lekeler görüyorum Belli bir rutinim olmadığı için ve içeriklere yeni önem vermeye başladığım için şimdi bir rutin oluşturmak istiyorum Yüz temizleme için cervave'nin köpüren temizleyicisini, nemlendirici için la roche posay'in toleriane sensitive rich ürününü kullanmayı düşünüyorum Tonik için gül suyunun daha iyi olabileceğini düşünüyorum Sizce bu ürünler yeterli midir uygun mudur? ayrıca serum da kullanmak istiyorum fakat yaşıma uygun ne kullanabilirim bilmiyorum İçeriği temiz ürünler önerirseniz, ekleme veya çıkarma yaparak rutinimi oluşturmaya yardım ederseniz çok sevinirim Şimdiden teşekkürler
Zeynep Y. - 21 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Hassas ciltler çok ince ve narin yapılarından dolayı çabuk kızaran, hırpalanması kolay, her şeye tepki veren, sıklıkla alerjik ciltlerdir. Kılcal damarları yüzeye çok yakın görünür. Temizlenmesinde yumuşak sütler, nemlendirilmesinde bağışıklılığı destekleyci kremler kullanılması şarttır.

1. Sadece "hassas ciltler" için üretilmiş ürünler kullanın

Kimyasal kokular, koruyucular ve kuvvetli sentetik renklendiriciler kullanılmış kozmetiklerden kesinlikle kaçının. Makyaj malzemenizi ve cilt bakım ürünlerinizi, kimyasallardan arınmış, petrol türevleri, alkol gibi cildi tahriş etmeyen içerikleri garantilenmiş "organik "markalardan seçin.

2. Güneşten ve rüzgarlı havalardan kaçının

Güneş ve rüzgar hassas cilt üzerinde yanık oluşturur ve çatlamasına sebebiyet verir. Direkt güneşe çıkmayın. Çıkacağınız zaman mutlaka SPF içeren koruyucu kremlerinizi sürün ve şapkanızı takmayı unutmayın.

3. Ne yediğinize dikkat edin

Bazı besinler ciltte yanma yapabilir ve alerjiye sebebiyet verebilir. İnek sütü ve ürünleri, yumurta, kabuklu deniz ürünleri, yerfıstığı, marine edilmiş etler, asitli yiyecekler, aşırı baharatlanmış yağlı/şekerli yemekler yaygın alerjenlerden bazılarıdır. Teknoloji geliştikçe besinlere eklenen katkı maddeleri de çeşitleniyor. Bunlar da çeşitli alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Katkı maddeleri arasında önemli yer alan sülfitler çok sayıda yiyecekte (turşu, patates cipsi), alkollü içecekte ve ilaçta bulunuyor. 

Günlük Bakım Kremi - Normal Ciltler=  30 spf içerir..

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
101
117,00 ₺ 117,00 ₺
Cildi tazeler, bitkilerin şifasını cilde taşır
49,90 ₺
Normal ciltlerin günlük bakım kremi
51,04 ₺ 99,00 ₺
Hassas ciltlere özel temizleme suyu
189,90 ₺ 0,00 ₺
Meyve ve botanik özlü peeling