sivilce ve siyah nokta..

Merhaba lilakutu :)ben 20 yaşındayım, cildim karma siyahnoktalarım var,sivilce oluyor aradayüzümde ki düzenli bakım rutini oluşturduğumda bunlarda azalma görüyorum Makyaj yapmıyorum ve cit bakımımı 2 haftadır saldım ve rutinimi sizden edindiğim bilgilerle yeniden oluşturmak istiyorum Benim asıl derdim şu Yüzümü ya simple arındırıcı detox jelle ya da nivea daily wash gel işe yıkıyorum, niveanın içinde sls var pek de ortalarda değil üstte onu atmaya da kıyamıyorum :(cilt bariyerime çok zarar verir mi bu jeli kullanmak, içeriği nasıl olan bir jel kullanmalı en azından içinde neler olmamalı,uygun fiyatlı olması da cabası,en azından elimdekiler bitince başlarım Sonraa celenesin alkol mineral yağ vs İçermeyen miselsuyu sea buckthornlu onu bazen yüzümü yıkayamayacak durumda olduğumda kullanıyorum en azından siliyorum tek onla sonra krem ama bunu çoğunlukla tonik olarak kullanıyorum,sorun çıkartmadı bende ama kullanayım mı böyle?serum kullanıyorum alterranın nar özlü serumu, derine nemlendirmeyi sağlamak için,sadece akşamları tabii Kremlere gelirseek simple su bazlı nemlendirici kullanıyorum, içeriği iyi ama paraffinum liquidum var 3 Sırada bilemedim gelecekte kötü etkiler cildi yaşlandırır mı bu diye,pek bi bilgiye ulaşamadım:)su bazlıya yeni başladım bi sorun yaratmadı cildimde ama yeterli nemlendirmiyorsa endişesi var Bir de aloe vera jeli kullanıyorum hazırlarını,nemlendirici olarak, genelde güneşkremi altına, geceleri sık değil Umarım bana yardımcı olrsnuz, rutinim için:)
İrem ?. - 23 Yaşında - Burdur
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Sivilce, derinin yağ oranının yüksek olduğu bölgelerde daha sık görülür. Çoğunlukla kırmızı bir sivilce, siyah nokta ve bazen de kist şeklinde kendini gösterir.
Ciltte yağ bezlerinin önemli bir bölümü kıl köklerinin içinde bulunur. Bu bezler de cilde kanallar vasıtasıyla açılır. Bu kanalların herhangi bir nedene bağlı olarak tıkanması ölü hücrelerin atılmasını engelleyerek sivilce oluşumuna zemin hazırlar. Deriden ölü hücrelerin atılamaması aynı zamanda bakteri oluşumuna da neden olur. Bakterilerin artması sivilcelerin artması sonucunu doğurur.

İlk olarak ergenlikte tanışılan sivilceler ileri yaşlarda da, cilde uygun olmayan cildin nefes almasını önleyen kozmetik ürünler, vücuttaki hormonal sorunlar, stres, endişe gibi faktörlere bağlı olarak devam edebilmektedir.

Gerek ergenlik döneminde görülen gerek yetişkin dönemlerde ortaya çıkan sivilcelerde cilt temizliği önemlidir. Her gün, sabah ve akşam cilt temizlenmeli, haftada 1-2 kez de cilt yapısına uygun maske ve peeling uygulanmalıdır. Cildin yağ, nem ve PH dengesinin korunması için cilt temizleme işleminin ardından, tonik, serum ve nemlendiriciden oluşan bakım rutininin tamamlanması gerekir.

Rutini bozmayın! Düzenli bakım şart!

Temizlik esnasında sivilceleri sıkmak ise siyah noktada olduğu gibi kalıcı izlere neden olabilir. Bu neden siyah nokta sıkma işlemi, sadece uzman kişiler tarafından steril ortamlarda yapılmalıdır.

Sivilceli Cildin Bakımı:

1)Temizleme..
2)Tonikleme..
3)Lokal bakım..
4)Nemlendirme..
5)Güneş koruma..
6)Maske..Önerilen Ürünler

Kampanyalı
154,90 ₺
Yatıştırıcı, nemlendirici, koruyucu güneş kremi
70,00 ₺
Ciltteki beyaz ve siyah noktaları gidermeye yardımcı organik mersin suyu
82,51 ₺ 110,00 ₺
Peeling ve Maske bir arada
Kampanyalı
249,90 ₺ 349,91 ₺
Yağlanma, sivilce, akne karşıtı harika emülsiyon
Kampanyalı
174,90 ₺ 224,90 ₺
Yağlı-karma ciltlere özel temizleyici