cilt bakımı

Merhaba :)
benim daha önceki konuşmalarımızla da toparlamış olduğum cilt bakımıma yönelik bazı sorularım var,şimdiden cevabınız için teşekkür ederim,soruları sıralayarak yazmayı düşünüyorum, kendi kafa karışıklığım sebebiyle
1 Kullanmış olduğum subazlı yüz kremine (90 ml lik) ampul e vitamini katsam yararı olur mu,doğru mudur çünkü kremde yok,ben de rutine eklemek istedim e vitamini ve kreme karıştırarak her sürdüğümde yararlanmış olurum hem dedim ama size sormak istedim tabii
2 Kış aylarında soyucu ürünler kullanıyoruz tabii mesela 2 ay kullanıp birkaç hafta ara verip tekrar 2 ay daha diye ilerlese bunların kullanımı kış için sık sık olmaması adına mesela, iyi midir
3 Ben soyucuları yanağımın bir kısmıyla, şakaklarıma uygulamıyorum,bu soyucuları kullanırken genel peeling için hafta 3,4 kez falan silikonlu temizleme cihazı kullanmak mantıklı mıdır, çünkü başka tarz peeling kullanmamam gerektiğini söylemiştiniz 4 Peki yaz aylarında peeling işini nasıl yapmalıyım?mini tanecikli peelingim var ama çok sevmiyorum çiziyormuş gibi hissediyorum Enzim peelingi de nasıl bir şeydir hiç bilmiyorum onu yaz aylarında kullanmak doğru olur mu yanında yine ara ara silikon cihazı kullanarak mesela Belki de kışın bile aynı
5 C vit serumlarını aslında gündüz spf ile kullanmak yararı arrttırıyor diye biliyorum peki yaz kış mevzusu cvit için nasıl işliyor,ve soyucu kullanırken cvit kullanmayı düşünmedim ama mesela 2 ay bi soyucunun ardından diğer 2 ay kışın cvit kullansam rutine yaymak için :)
İrem ?. - 23 Yaşında - Burdur
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

1)Saf A ve saf E vitamini düzenli olarak sürüldüğünde veya yüksek oranda bu vitaminleri içeren kremler çok uzun süreler kullanıldığında (mesela bir yıl hiç aksatmadan) kıl köklerini etkileyebilir.
Uzun süreli kullanımda E vitamini de kıllanma yapar...

2)Soyucu diye bahsettiğiniz AHA'lı ürünlerin üzerinde %2, %10, %20 gibi konsantrasyon oranları belirlenmiştir. 
Bunlar, cilt tipi ve yapısına göre belirlenen oranlardır. 
Evde kullanacağınız ürünü seçerken cilt tipinize göre seçmeniz gerekir. 
Yıkama jeli, serumu, gece ve gündüz kremleri beraber kombin kullanılır.

Enstitülerde AHA'lı bakıma başladığınızda uzman size mutlaka güneş koruyucu kullanmanızı söyleyecektir. Seanslar bir ay aralıklarla uygulanır ve ortalama 7-10 seans sürer. 
Evde bakımınızı yine AHA'lı ürünlerle devam ettirirsiniz.

Meyve asitleri içeren ürünlerle evde bakıma başladığınızda sonucu görmek için acele etmeyin. AHA'lı ürünler yan etki olarak hafif karıncalanma, batma hissi, kızarıklık yapabilir. 
Bu etkiler geçicidir. 
Cildi alıştırmak için \'ilk haftayı\' ürünü gün aşırı yahut sadece akşamları kullanarak geçirin. 
Kullanma kılavuzunu dikkatli okuyun ve AHA'lı işleme başladıysanız mutlaka güneş koruyucu kullanın. 
A vitaminli kremler (retinoik asit) ve maskeyle takviye ederseniz, bu yenilenme sürecinde sağlıklı deri oluşumunu desteklemiş olursunuz, 1,5 -2 ay içinde pırıl pırıl bir cildiniz olur.
Yani ara vermenize gerek yok.

Güneş ışınlarının şiddetli olduğu aylarda soyulma sürecinde \'lekelenme\' ihtimali olabileceğinden, sonbahar ve kış aylarında AHA'lı ürünler kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Ya da çantanızda 50 SPF bir güneş koruyucu ile dolaşacaksınız ve 4 saatte bir yenileyeceksiniz. Makyaj yapan hanımlar için BB kremler ve SPF içeren pudralar size büyük kolaylık sağlar. Hem SPF içerir, hem fondötendir. Gün içinde yenilenmesi daha pratik olur.

3)''Peeling için tedavinin bitimini bekleyin.'' dediğim doğrudur.
Burada kast ettiğim tanecikli peeling ürünleri idi.
Önerdiğim Bentonit ve Aktif Kömür İçeren Kil Maskesi zaten ölü deriyi temizleme işlemi görecektir.
Yada Organik Greyfurt & Evermat Killi Maske..
Seçimi size bırakmıştım.
Bence cildinizdeki sorunlar bitmeden silikon gibi organik olmayan yabancı maddelerden uzak durun.

4)Bence cildinizin şu anki bakım sistemi bitsin yazın foto yollarsınız konuşuruz. Bence ezbere olmasın.:))

5) Bu sorunun cevabını aslında 2 numarada verdim sayılır.
Yani soyma işlemi tamamen bitsin ondan sonra C vit. geçeriz.
Sonuçta  o da askorbik asitttir.
Yani differin tedavisi bitsin.

Sevgiler...

Benzer Sorular ve Cevapları