cildim de hassas ve karma sayılır ama yağlıya da yakın..

Merhaba,
ürünlerinizi inceledim fakat çok kararsız kaldım bu konuda yardımcı olabilirmisiniz
yüzümde renk eşitsizliği ,matlık , akneli ve sivilce, lekeli, sivilce ve leke izleri mevcut kuru pullanma mevcut
cildime iyi gelecek leke ürünü, aydınlık ve parlaklık kazandıracak bir ürün
ve tedavi etkisi yüksek bir ürün arıyorum yaşım 35
cildim de hassas ve karma sayılır ama yağlıya da yakın
yanaklarımda, burun bölgemde alnımda cenemde siyah noktalarım mevcut
siyah noktaları sıkınca yağ çıkıyor hemen hemen hergün çıkıyor
bu konuda yardım eder misiniz
Jale Y. - 36 Yaşında - Manisa
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Lekeyi doğru tanımlamanız gerek. Nedenini, lekenin derinliğini (yüzeyde mi derinde mi olduğunu) bulduğunuzda, onu onaracak dermokozmetiği de doğru seçersiniz. Çünkü biri için iyi gelen bir kozmetik bir diğerine aynı etkiyi göstermeyebilir.

Belki de kozmetikle devam edeceğiniz ama bir doktorun teşhisi ve tedavisiyle başlamaı gereken bir lekeniz var? Bunun için bir deri doktoruna danışırsanız size yön verecektir.
Ama unutmayın:

Leke, \'cilt güneşle iletişimde olduğu sürece\' var olacaktır. Rengini açsanız dahi yüksek SPF ile korumadığınız, güneşten kaçınmadığınızda tekrar koyulaşacaktır. Yine çıkacaktır. Demek ki lekeniz varsa güneşle düşman kesileceksiniz. 

Ayrıca hiçbir leke açıcı kremi güneşe çıkarken kullanmayın!

Ellerde, sırtta, dekolte ve yüzde bulunan lekelerin koyulaşmasını engellemenin en kolay yolu sürekli koruyucu kullanmanızdır.

Lekeleri açmak için en uygun ay güneşin en az olduğu kış aylarıdır. Zaten kış aylarında güneşin daha zayıf ışınları olduğundan lekeler açılırlar.
Bundan sonrasında size, yüksek SPF koruyuculu kremler kullanarak lekenin bir daha koyulaşmasını engellemek kalıyor. Aksattığınız an yeniden oluşacaktır. 

Bahsettiğiniz diğer sivilce izleriniz ise \'çukurlar\' şeklinde ise kozmetiklerle çukurları yok etmek mümkün değildir. Bir dermatologla görüşmeniz gerekiyor. Uygun yöntemle mekanik soyma yapacaktır. (lazer, kimyasal peeling, dermabrazyon, gren peel vb.)
Bu süreçte de verdiği vitaminli kremleri ve güneş korumasını aksatmadan kullanmanız gerek. Yoksa lekelenmeye sebep oluşturursunuz.

Sivilce izleriniz eski sivilcelerden kalma kızarıklıklar yahut minik lekeler şeklindeyse elbette kozmetiklerle giderebilirsiniz. 
Cilt yenilendikçe, alttan sağlıklı deri geldikçe hafifleyecek ve zamanla yüzeyden atılacaktır. Bu sürecin doğru işlemesi için evde yapabileceğiniz destek 4 aşamalıdır. Her biri diğerini tamamlar ve sadece bir krem sürerek sorun giderilmez. Hem vücut hem yüzdeki sivilce izleri için aynı işlem uygulanır.

1- Temizleme

Sabah ve akşam cilt tipinize uygun bir temizleyiciyle temizleyip, toniklemek. Çünkü her türlü kozmetik ancak temiz cilt yüzeyinde emilebilir.

Makyaj yapsanız da yapmasanız da yenileyici gece kremleri ve  nemlendiricileri sürmeden önce mutlaka temizlemeniz gerekiyor.

 2- Serum desteği

Eğer cildiniz hem hassas, hem sivilce izleri sorunu yaşıyorsa, nemlendirici altına \'yatıştırıcı\' ve \'nem yükleyici\' bir serumu en az 1,5 ay boyunca kullanmanız gerek. Çünkü yatışmış bir deride yenilenme hızı artacaktır.

3- Nemlendirici

Cilt tipinize uygun nemlendiriciler kullanın. 

4- Peeling ve maske

Yağlı ve karma ciltler haftada 2 kez, normal ve kuru/hassas ciltler haftada 1 kez peeling uygulayarak ölü tabakayı temizlemeliler. 
Peeling ardından yenileyici maske uygulaması yapmak cildi rahatlatacak ve yenilenen sağlıklı derinin yüzeye gelmesini teşvik edecektir.

Siyah noktaların oluşma sebebi de yanlış ve eksik temizlemeden oluşur. 

Öncelikle günlük ve haftalık bakımınızı düzenli olarak uygularsanız cildinizdeki sorunlar çözüme ulaşacaktır. Sabah-Akşam cildinizi temizleyip, lokal sivilce kurutucunuzu ve serumunuzu uygulayıp ardından göz çevresi bakım kreminizi ve nemlendiricinizi sürün.
Haftada 2 kez de bitki süngeri ile cilde mini peeling yapıp (sivilce üzerine getirmeden) ardından maskenizi uygulayın.

Cildinizdeki tüm sorunlara yönelik organik içerikli ürün önerilerimi de sayfa altına ekledim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Sevgilerle

Önerilen Ürünler

30
42,50 ₺
Karma, yağlı ve sivilceli ciltler için temizleme süngeri
Kampanyalı
1
69,50 ₺ 76,50 ₺
Akne oluşumuna karşı hızlı etki
1
94,00 ₺
Karma ve yağlı ciltlere kusurlardan kurtulmada doğal salisilik asit desteği
Kampanyalı
27,51 ₺ 30,50 ₺
Akneli ciltler için arındırıcı cilt bakım maskesi
40,00 ₺
Karma ve Yağlı cilde günlük doğal bakım
2
65,01 ₺ 85,00 ₺
Daha genç ve sıkı göz çevresi için