kızarıklık,iri gözenek,kuruluk..

Merhababen 41 yaşındayım benim yüzüm çok hassas ve kızarıklar var kılcal damarlarım var gözenekler çok belirgin burun ve yanaklarda ve kuru bir cilde sahibim kılcal damar olunca peeling yapamıyorum o yüzden yüzümdeki olu derileri hissediyorum sade nemlendirici bile kullansam parmağımla olu derilerin çıktığını hissediyorum sanki keseleniyorum gibi lütfen bana yardım edin benim kullandığım ürünler bunlar:
*celenes thermal cleansing foaming jel thermal yüz yıkama jeli hassas ve kuru ciltler için
*simple moisturising facial wash
*nuxe aquabella lotion essence revelatrice gözenek sıkılaştırıcı losyon
*dermoskin eye treatment complex göz çevresi bakım kremi
*clınıque take the day off göz makyajı temizleme
*ısana q10 gündüz kremi 30 spf
*ısana q10 gece kremi
*simple warer boost hydrating booster nem hapsedici krem

bunları kullandığım halde pürüssüz olmuyor ve parmağimla dokunduğumda elime parça parça olu deriler geliyor
Mahtab A. - 41 Yaşında - Antalya
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Peeling yapmayınca ölü derileri atma şansınız maalesef yok. 
Bu konuda Konjac Sponge size yardımcı olacaktır.
Kullanmadan önce süngeri ıslatınız ve cilde küçük dairesel hareketler ile uygulayınız. Günlük temizleme jeli veya köpüğü ile kullanılması daha etkilidir. Özellikle makyaj varsa...Kullandıktan sonra hassas bir şekilde durulama yapılır ve buruşturarak sıkılmamalıdır. Nemli bir yerde asla bırakılmaz ve havadar bir yerde iple asılarak kurutulması gerekir. Sünger kurudukça sertleşir. Tekrar kullanmak için ılık suyun içinde tutulmalı, yumuşadıktan sonra yüze uygulanabilir. Sünger 1-3 ay arasında veya yıpranmaya başlayınca yenilenmelidir.

40'lı yaşlardan itibaren genel olarak yapılması gerekenler..

Cildin hem yenilenme hem su tutma kapasitesini artıran hyalüronik asit, retinol, C vitamini gibi antioksidan içerikli ampul ve serumlardan krem altına sabah akşam kullanmaya başlanmalı. Antiaging kremler seçilmeli.

Uykuda cildin kendini yenilemesi için mutlaka bir gece kremi ile destek gerekir. Yağ ve su dengesini sağlam tuttuğunuz sürece dirilik sağlanacaktır.

Göz çevresinde incelen deri ve derinlikleri fark edilir derecede göze batmaya başlayan kırışıklar için onarıcı ve elastikiyeti yeniden kurmaya yardımcı göz kremleri düzenli kullanmalı. 
Güneş gözlükleriyle göz çevresinin hasarının derinleşmesi önlenmeli.

Cildin incelmesi sebebiyle UV ışınlarından hasar alması ve lekelenme riski artacağından, gündüz kremlerini UV filtreli seçmelidir.

Elinizdeki ürünler gayet iyi. 
Temizleme jelinizi önerdiğim sünger ile uygularsanız cildiniz yavaş yavaş ölü derilerden arınacak ve diğer bakım ürünleri derinin altına daha rahat işleyecektir. 
Zaten faydasını da o zaman görürüsünüz.

NOT:
SPF'li ürünü gece mutlaka temizleyin gün içinde de 3/4 saatte bir yenileyin.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

29
42,50 ₺
nemsiz ciltler için killi temizleme süngeri