Warning: Expression #15 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'lilakutu_prod.f.adi' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by in /home/forge/lilakutu.com/lib/ezSQLnew/mysql/ez_sql_mysql.php on line 256

leke ve ton farkı..

Merhaba yaklaşık 6 ay önce roaccutane tedavim bitti bu sefer de cildimde sivilce lekeleri kaldı ne yapsam geçmiyor bu görüntü cilt tonu eşitsizliği oluştu Ayrıca cilt bakım rutini oluşturamıyorum kendime yanaklarım kuru burnum ise yağlı Kuru ciltler için olan nemlendiriciler ağır geliyor , karma için olan jeller ise gerekli nemi vermiyor yüzüme hep kuru uyanıyorum ne yapmak gerek şimdiden teşekkürler
Egenaz G. - 22 Yaşında - Aydın
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Sorunuzu, profil bilgilerinizi ve resminizi dikkatlice inceledim. 
6 Ay önce Roaccutane tedavisi görmüş olduğunuzu belirtmişsiniz. Maalesef bu tür tedavilerden sonra deri hızlı kuruyup soyulduğundan, sonrasında derinin yağ/su dengesi de bozulabiliyor. Ve cilt oldukça incelip, savunma sistemi zayıflayabiliyor.

Bu yüzden sizin öncelikle "kimyasallarla"  teması tamamen kesmeniz ve Organik içerikli bakım ürünleri kullanmanız gerekiyor.

Sayfa altına eklediğim  'SİVİLCE TEDAVİSİ SONRASI' yazısı ise oldukça detaylı bilgiler içeriyor. Okumanızı rica ediyorum.

Sivilce izleriniz eski sivilcelerden kalma kızarıklıklar ve minik lekeler olarak resminizde de belirgin. Düzenli bakım ile bu sorunu giderebilirsiniz.
Cilt yenilendikçe, alttan sağlıklı deri geldikçe hafifleyecek ve zamanla yüzeyden atılacaktır. 
Kaldı ki yaşınız genç ve deri kendi kendini yenileme hız kapasitesine sahip olduğundan  doğru ürünleri düzenli kullanarak sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Cildinizdeki sorunlarla ilgili olarak da oldukça ayrıntılı bilgiler içeren diğer  yazılarımızı da sayfa altına ekledim.
SİVİLCE İZLERİ NASIL GEÇER?
CİLTTE TON FARKLILIĞI
LEKE NEDEN ÇIKAR, NE YAPILMALI?
20'li Yaşların Cilt Bakım Rutini
YORGUN VE MOR GÖZ ALTI
GÖZ ÇEVRENİZİ MAHVETMEK İSTİYORSANIZ...

Sabah-Akşam cildinizi temizleyip ardından tonik ile cilt temizleme işleminizi tamamlayın. Göz çevresi bakım kreminizi uygulayın. Seçim yapabileceğiniz iki farklı nemlendirici krem tavsiyemi de alt kısma ekledim. 

Ayrıca derinin yenilenmesi için üstteki lekeli tabakanın atılıp, alttan sağlıklı derinin yüzeye çıkmasını sağlayan haftalık bakım da cilt bakımının önemli bir parçasıdır.
Aksatmadan uygulamanızı öneririm.

Haftada  2 kez ölü tabakayı bitki süngeriniz ile peeling yaparak atarsanız ve ardından bir yenileyici maske uygularsanız sağlıklı deri yüzeye daha rahat yerleşecektir.

Cildinize ve sorunlarınıza uygun Organik-temiz içerikli önereceğim ürünlerinizi de alt kısma ekliyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Sevgilerle