göz çevresinde mimik çizgisi ve yağ bezesi..

Merhaba 26 yaşındayım Göz çevremde hafifi kırışıklıklar var Yağ bezeleri de mevcut Yağ bezelerinden kurtulmak için aspirin ve limonu karıştırarak göz altlarıma uyguladım Daha sonra kırışıklık oluştuğunu farkettim Uygulamayı bıraktım Beş gündür kullanmıyorum Ne yapmam gerekiyor Düzenli olarak celenes göz kremini kullanıyorum Bide sormak istediğim c vitamini serumlarını göz altımıza uygulayabilir miyiz?
Kübra B. - 0 Yaşında - Kayseri
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Göz altı derinizin diğer bölgelerden çok daha ince ve yağ açısından fakir olduğunu biliyorsunuz. Eğer burada beyaz yağ butoncukları oluşmaya başladıysa, derinin ihtiyacı olandan çok fazla yağlı ürün kullanmaktasınız demektir!

Ya da yüzünüzü kurutan bir sabunla temizlik yaptığınızdan bu yağ noktacıkları oluşmuştur.

Yağ butonlarının yüksek kolesterole bağlı olduğunu iddia edenler varsa da,  bunun sadece göz altında belirmesiyle bağlantısının olduğunu sanmıyorum. 

Fazla yağlı "göz makyajı temizleyicileri" de beyaz yağ butonlarının oluşmasınasebep olabilir. 
Ne olursa olsun göz makyajınızı sakın saf yağlarla, yağlı kremlerle temizlemeyin. 
Bu iş için, uçucu yağlarla özel kozmetikler üretilmiştir, göz etrafının özel bakım isteyen bir bölge olduğunu ve yaşlanmanın ilk başladığı yer olduğunu da unutmayın! 

Beyaz yağ butonları yüzde olduğu gibi, göğüste ve sırtta da oluşabilir. Bu ölü hücrelerin toplaşması ile oluşan bir yağ bezi hastalığı olarak tanımlanır. 
Minik beyaz kum tanecikleri gibi görünen bu noktaları deri uzmanı özel bir aletle temizler. 
Bir daha oluşmaması için antiseptik arındırıcılar vardır. 

Nasıl kurutulur?

İlk önce ürününüzü değiştirin ve jel yahut serum yapıda olanlardan seçmeye gayret edin. Cilt bakımında uzman kişi deriyi dezenfekte eder. Büyüteç altında ince bir iğne yardımıyla deriyi kaldırıp butonu çıkarır. Ardından maske uygular ve yüksek frekanslı ışın vererek sağlıklı bir şekilde onarılmasını sağlar. 

Aspirin ve limonu karıştırarak göz altlarına uygulamak doğru bir işlem değildir.
Derinin nemini alır. Bu da zaten göz altına incecik olan cilt zamanından önce büzülür kırışır.

Uygulayacağınız ürün ne olur ise olsun gayet hafif parmak vuruşlarıyla, göz dış kenarından buruna doğru küçük vuruşlarla uygulamalısınız. Göz makyajını çıkarırken asla ovalayarak değil, nazik hareketlerle deriyi çekiştirmeden yapmalısınız. Çıkarılması zor olan, suya dayanıklı makyajı temizlemede suya dayanıklı ( waterproof )makyajı çıkaran özel ürünleri tercih etmelisiniz. Ardından, göz çevresini yağlı atıklardan arındırmak için alkol içermeyen tonik ile de silebilirsiniz. 
Gülsuyu veya papatya suyu da olabilir...

K ve C vitaminli kozmetikler ve deriye elastikiyet veren, nem yükleyen serumları da kullanabilirsiniz.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

170,00 ₺
Göz altı ve çevresindeki ince çizgiler ve kırışıklılar için
70,00 ₺
Tüm cilt tiplerine uygundur.

Benzer Sorular ve Cevapları