kızarma, kaşınma, yanma..

Cildim karma ve haas en son yves rochenın urunlerını kullandım ve yuzumu morrttı resmen bepantol sürdüm zor geçti şuan kendıme bi temızleme jelı yada kopugu her ne iyi gelirse bide nemlendrici almak ıstıyorum yuzumde sıyah nokta yoktu ama cıkmaya basladı ve gozeneklerımin büyüdüğünü düşünüyorum cildim çok hassas hemen herseye reaksıyom gostersbışır ve suan yuzumde kızarma kaşınma ve yanma var deri altımda da bır kaç kırmızı nokta simdiden teşekkürler
Ayçe İdil T. - 22 Yaşında - Tekirdağ
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Cildiniz ister yağlı olsun ister kuru, eğer kızarıyorsa onu rahatsız eden bir durumu size anlatmak istiyordur. Cildinizin üzerinde \'kendi yağ ve ter salgılarından\' oluşan koruyucu tabakası \'yetersiz\' geliyorsa savunmasız kalıyordur ve nem kaybediyordur. 

Nem, cildin sağlıklı yaşaması için ilk şarttır. Bu koruma tabakası sizin hayat şartlarınız, beslenme şekliniz, stres gibi faktörlerle de ilintilidir. Ama en önemlisi dış etkenlere karşı korunmasız kaldığını anlatmak için kızarır. Size bir uyarıdır. Ben hırpalanıyorum beni koru, diyordur.
Cildinizin inceliği ve hassasiyeti genetik olarak belirlenmiştir. 
Kimileri daha dayanıklı, kimileri her şeye hassas dünyaya gelir. Ama yaşam şekliniz, daha kızarık veya daha sağlıklı olmasına yardım edecektir.  Nemlendiricisiz güne başlamayın. Yatıştırıcı ve cilt direncini artıran kozmetiklerle destekleyin.

Uzun süre korunmasız kalan cilt, kızarmasına rağmen korunmaya alınmazsa, deri zamanla \'atopik\' dediğimiz, hiçbir ürünle barışamayan sürekli kızaran ve yanan bir yapıya ulaşır. Bunun bir adım ötesi de artık kozmetiklerle değil, doktor ve eczacınızla müdahale edeceğiniz etaptır.

Cilt neden kızarır?

*Kimyasalı sert, kazıyıcı içeriği olan temizleme ürünleri kullanırsanız.
*Nisan-Eylül ayları arası sert olan UV ışınlarına karşı koruma sağlayacak, SPF içeren bir güneş koruyucu kullanmıyorsanız.
*Cildinizin tipine uygun olmayan ürünler kullanıyorsanız.
*Alerjik / Atopik yapıda bir bünyeniz varsa ve organik içerikli ürünler kullanmıyorsanız.
*Açık tenli ve ince ciltliyseniz ve \'granüllü\' peelinglerle cildin yüzeyini hırpalıyorsanız.
*Çok asitli yiyecekler tüketiyor ve az su içiyorsanız.

Cildinizdeki şu an yaşanan hassasiyet ve diğer sorunlara yönelik önerilerim ise;
Sabah-Akşam cildinizi misel su ile arındırıp ardından göz çevresi ve nemlendirici kremlerinizi uygulayın.

Misel sular, su kadar duru ve taze, makyaj temizleme yağı kadar etkili, üstelik en hassas ciltte bile gayet titiz makyajı kiri tozu temizliyor, yatıştırıyor, taze bir yüzey bırakıyor. Durulama gerektirmiyor, tonik gerektirmiyor.
Ayrıca  deriyi kurutan, kızarmasına sebep olan jellerden kurtuluşun en güvenli yolu bu temizleme suları olmuştur.
Haftalık bakımda ise şu an için size peeling önermiyorum. Cildinizdeki tüm dengeler oturana kadar haftada 1 yada 2 kez maske uygulayabilirsiniz.Maske sonrası cildinizi çıplak bırakmayın. Nemlendiricinizi sürün.

Organik içerikli ürünlerinizi de cevabımın altına ekliyorum.

Sevgilerle.


Önerilen Ürünler

4
130,00 ₺
Yorgunluk belirtilerine karşı güç
33,50 ₺ 67,00 ₺
Aydınlık tonu eşitlenmiş cilt
1
48,99 ₺
Gözenek sıkılaştırıcı ve akne karşıtı
2
49,01 ₺
Karma ve yağlı ciltler için organik içerikli temizlik

Benzer Sorular ve Cevapları