susuz karma cilt..

Merhaba cilt tipimi tam olarak anlayamadım alnım burnum yanaklarım ve çenem yağlanıyor kocaman gözenekler oluştu onun haricinde cildim çok kuruyor gergin oluyor stresli bir işim var kasadayken yüzümün gerilediğini ve yağlandığını hissediyorum yağdan kurtulmak için neutrogenanın parlama karşıtı yüz temizleme jelini aldım yüzümdeki yağı temizledi ama cildimi çok kuruttu ve yüzüm çok gerildi nemlendirici krem olarak da garnıer aqua nem bombası kremini kullanıyorum yüzüm biraz yumuşuyor okadar sizce sırasıyla hangi ürünleri kullanmalıyım ürünler konusunda çok bilgim yok yukarıda yazdığım temizleme jelinide kullanamıyorum internetten tonik ve serumda okudum ama hangisi benim için uygun nasıl kullanmam gerektiğini yazarmısınız
Ayşen ?. - 23 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Kasada para işi ile uğraşmak gerçekten çok stresli bir iştir sizi kutluyorum.

Cildin üzerinde onun doğal kremini oluşturan bir örtüden vardır. Ter ve yağ bezlerinin salgıları bu tabakayı oluşturur. Bu tabaka sizi alerji risklerinden ve çevre kirliliğinden korumak için vardır. 
Bazı hormonal değişiklikler, medeniyetin getirdiği kirler, stres ve aşırı baharatlı, yağlı yiyecekleri fazlaca tüketmek de bu salgıları tetikler.

Yağlı ciltte yüzey parlaktır, gözenekler geniştir, siyah noktacıklar belirgindir. Ama her yağlı cilt farklı sorunlarla karşınıza çıkar:

Yağlı  cilt özel hijyen bakımı ister. Yapacağınız en önemli iş, gözenekleri kapatmaya çalışmak yerine, fazla yağ ifrazatını durdurmaktır. Yağlı ciltlerde zaten hep su miktarı azdır. Suyu az olduğu için cilt yüzeyinde doğal tabaka ile koruma faktörü oluşturmakta zorlanır. Bu nedenle dış etkenlere karşı da korumasız kalır. Yağlı ciltlerin gitgide hassaslaşmasının sebebi de budur.

Ayrıca yağlı cilt genelde nemsizdir. Çünkü yağı almak için devamlı yıkarız.
Altta önerilerimi sıraladım.

Sevgiler...
 

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
2
109,91 ₺
Çiçek kokulu arındırıcı tonik
39,90 ₺
Yağlı ciltler için günlük yüz temizleme sabunu
49,90 ₺
Yağlı ciltlere özel parlama karşıtı krem