pullanma,kızarıklık,pullanma,ton farkı,iri gözenek,siyah nokta,yağ butonu,sivilce,sivilce izi,göz altı morluğu,kırışıklık,elastikiyet kaybı..

Merhabalar, benim sorunum birden fazla ve öyle bir noktaya geldim ki artık kendi cildimi tanıyamaz hale geldim ne yaptıysam istediğim sonuca ulaşamadım Özellikle bu sene için konuşuyorum cildimde daha önce hiç karşılaşmadığım durumlar gözlemliyorum -gözeneklerde artış ve irileşme, (yeniler çıkıyor ve eski olanlar irileşiyor)
-duştan sonra pul pul dökülmeler ve soyulmalar,(en çok da alın-yanak bölgesi,) (normalde de nemlendirici sürmezsem yüzümün heryerinde pullanma öylece duruyor ) (bu durum eskiden de bir miktar vardı fakat kontrol altına alabiliyordum )
-burun üzeri,alın ve elmacık kemiklerinde kızarıklıklar,en basitinden bir su temasında bile kızarmalar ortaya çıkıyor -lekelenme (şuan cildimde normalde olmayan 2 hafta önce oluşmuş 4 tane lekem var )
-burunda derinde olan siyah noktalar (önceden de bir miktar vardı)
-bir hafta da 2-4 beyaz uçlu sivilce çıkıyor (önceden hiç çıkmazdı veya bir ayda belki 1 tane çıkardı, bir ara cildime 1 hafta boyunca hiç dokunmadım ve bu sivilceler arttı ) (çıkan sivilceleri de sıkma huyum yoktur ona rağmen kırmızı sivilce izleri görüyorum )
-ton farklılıkları
-sıkılık kaybı
-göz altlarımla ilgilide bir kaç yardım istiyorum
*morluk *hafif ince kırışıklık (bu kırışıklıklar susuzluktan olabilir mi? ) *damarlarda belirginlik *sanki birazda halkalanma
(bunun için ışık dolgusu önerir misiniz? )

bunlara ek olarak su tüketimine ve beslenmeme dikkat eden biriyim onu da belirtmek istiyorum Şimdiden herşey için teşekkürler
Okan O. - 26 Yaşında - Nevşehir
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Okan Bey Merhaba,

T bölgesi herkeste daha yağlıdır. Çünkü burası yüzün en kalın derisidir dolayısıyla daha fazla ter ve yağ bezi vardır. Çoğu kimse, bu parlamayı gidermek için yağı kazıyan sert temizleyiciler kullanarak cildin su tutma kapasitesini de bozar.

Cildinizin susuz kaldığını hem gerginlik ve kurumayla anlarsınız, hem de yanaklardaki minik ince çizgilenmeler ile..

Susuz kalan cilt elastikiyetini yitirir. Yorgun görünür. Gün içinde burun ve alın parlarken yanaklar gergin ve rahatsızdır. Sürülen kremler zamanla T bölgesinde gözenekler daha irileşmeye başlar çünkü yağ su dengesi bozulmuştur.

Karma ve susuz cildinizi sağlıklı yapıya kavuşturmak için yapmanız gereken:

1)Sabunla değil, yumuşak içerikli temizleyiciler ile temizlemek.

2)Cildin iki farklı bölgesi arasında dengeyi kuracak nemlendiriciler seçmek.

3)Yaşınız kaç olursa olsun anti aging içerikli ürünlerle deri altındaki düzenin yeniden inşasını sağlamak.

4)T bölgesindeki parlamayı haftalık bakımla Peeling/Maske uygulayarak dengelemek.

5)Su tüketimini artırmak.

**Aşırı yorgunluk/stres ve depresyon gibi durumlarda, diğer organlarda olduğu gibi derinin de yapısında bu sebepler sonucu kalite düşmesi yaşanabilir.

**İklim değiştirdiğinizde, keskin ısı farkı oluştuğunda, uzun süre klimalı ortamda yaşandığında da cilt su/yağ dengesini bozabilir.

UYGULAMA SIRASINA GÖRE ÖNERİLER...

***SABAH :  Konjac Sponge Green Clay - Fransız Yeşil Kil
(sünger)

Ne İşe Yarar...
Yeşil kilin en önemli özelliği gözenekleri yağdan kirden temizleyerek küçültmesi ve gözeneklerin tıkanması nedeniyle oluşan sivilce ve siyah noktaları azaltmasıdır... Emicilik özelliğine sahip bir üründür. 100% Natürel Konjac liflerden üretilmiştir. Derinlemesine temizlik, ölü hücrelerden arındırma, ferahlık ve ekstra yumuşak doku sağlar..

Nasıl Kullanılır...
Kullanmadan önce süngeri ıslatınız ve cilde küçük dairesel hareketler ile uygulayınız. Günlük temizleme jeli veya köpüğü ile kullanılması daha etkilidir. 
Kullandıktan sonra hassas bir şekilde durulama yapılır ve buruşturarak sıkılmamalıdır. 
Nemli bir yerde asla bırakılmaz ve havadar bir yerde iple asılarak kurutulması gerekir. Sünger kurudukça sertleşir. Tekrar kullanmak için ılık suyun içinde tutulmalı, yumuşadıktan sonra yüze uygulanabilir. 
Sünger 1-3 ay arasında veya yıpranmaya başlayınca yenilenmelidir.

***AKŞAM : Hassas Temizleyici Köpük 

Cilde masaj yapılarak uygulanır. Ardından bol su ile durulanır.

***SABAH/AKŞAM :  Aloe Vera Suyu (tonik)

Cildinizi temizledikten sonra ve ihtiyacınız olduğu her anda yüz, boyun ve göğüs bölgenize fıslayarak veya bir pamuğa spreyleyip cildinizi silerek uygulayabilirsiniz. Güneş yanıkları sonrası bakım yapmak için cildinize sprey olarak da kullanabilirsiniz.

***SABAH/AKŞAM : Hydrating Teraphy Göz Çevresi Kremi

Sabah/Akşam, Temizleme ve Tonikleme işleminden sonra serum/kremden önce, göz çevresine , kirpiklere değmeyecek mesafeden, bir mercimek tanesi kasar miktar, dıştan içe doğru yüzük parmağı ve tampon hareketler ile uygulanır.

***SABAH/AKŞAM : Organik Greyfurt & Evermat Matlaştırıcı 24 Saat Bakım Kremi

Temizlenmiş cilde, yeterli miktarda krem nazikçe masaj yapılarak uygulanır. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere kullanıma uygundur.

***HAFTADA 1 : Green Mask Detox - Peeling/Maske

Toz maskeden 1 tatlı kaşığı kadar alıp aynı oranda Aloe Vera Suyu ile karıştırarak kıvamlaştırın. Ardından göz çevresi hariç tüm yüze el veya fırça yardımıyla sürün, 15-20 dk bekletin. Ilık suyla nemlendirilmiş yüz havlusuyla arındırın. Dilerseniz daha sonra \'The Marble' ile cildinizi nemlendirebilirsiniz

NOT: İçerisindekilerden birine karşı özel bir alerjik durumunuz olması ihtimaline karşı cilt üzerinde (bilek içi, boyun gibi) 24 saat öncesinden test edilmesi önerilir.

SİVİLCE/AKNE ÜZERİNE LOKAL : Çay Ağacı Yağı Akneye Eğilimli Ciltler İçin Hızlı Etkili Sebum Kontrol Roll On

Henüz çıkmakta olan olan yada oluşmuş olan sivilceli/akneli bölgeye gün içinde ihtiyaca göre birkaç kez uygulanır.

Sevgiler...

Önerilen Ürünler

72
42,50 ₺
Karma ve yağlı ciltler için bitki süngeri
35
94,00 ₺
Tüm aile için hassas ve zengin yüz temizleyicisi
Kampanyalı
2
94,49 ₺ 104,01 ₺
Normal ve karma ciltler için ekstra matlaştırıcı krem
Kampanyalı
15
179,50 ₺ 359,00 ₺
Hassas göz çevresi için nemlendirici ve aydınlatıcı bakım
Kampanyalı
39,94 ₺ 79,90 ₺
Hedef bölgeye uygulayabileceğiniz sebum kontrol serumu
55,00 ₺
Kızarıklık, yanık, kaşıntı ve cilt dökülmelerine karşı cildi serinletir
100,01 ₺
Ispanak, c vitamini içerikleri ile yağlanma karşıtı peeling etkili maske