60 yaş cilt bakımı..

Merhaba,

67 yaşındayım Cildim de olan sorunlarım Elastikiyet kaybı ve göz altı torbaları Şakaklarda hafif lekeler Boyun bölgemde de kuruluk Önerilerinizi bekliyorum Teşekkürler
Ayseli K. - 67 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba..

60'lı yaşlarınıza girerken hatırlamanız gereken en önemli şey, cildinizin artık daha az yağ üretmesidir. Cildinizin daha kuru ve daha gergin olduğunu fark edeceksiniz, bu yüzden nemi yenilemek için elinizden gelen her şeyi yapmanız gerekecek.

Cildinizin kendi başına ürettiği yağ eksikliği nedeniyle, nemi korumak için ekstra önlemler almanız gerekir. Yüzünüzü yıkamak aslında ciltteki nemi giderdiğinden, temizleme sıklığınızı azaltın. Günde birkaç kez yıkamak yerine, yüzünüzü akşamları bir kez yağ bazlı bir temizleyici ile yıkayın. Sabahları ovmak yerine, tazelenmiş hissetmek için yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

Daha gençken düzenli olarak nemlendirme alışkanlığı edinmemiş olsanız bile, şimdi başlama zamanı. Günde iki kez, shea yağı gibi bitkisel özler içeren yağ bazlı bir serum uygulayın. Bu bileşenler cildinize ekstra bir nemlendirme sağlar ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Güneşin cildinize zararlı olduğu bir sır değil. Yaşlandıkça ve cildiniz doğal olarak kurumaya başladığında güneş kuruluğu şiddetlendirebilir. Cildinizi korumak için her gün bol miktarda güneş kremi uygulayın ve 60 veya daha yüksek bir SPF kullanmayı düşünün. Uzun süre dışarıda kalmayı planladığınız durumlarda, yüzünüzü gölgede tutmak için büyük boy bir güneş şapkası takın.

Nemlendirici ürünlerinizin faydalarını en üst düzeye çıkarmak için, kurumuş ve ölü cilt hücrelerini yüzünüzden çıkarmak için haftada iki ila üç kez pul pul dökmek önemlidir. Ölü cilt hücrelerinin uzaklaştırılması işlemi yüzü gençleştirir ve yeni sağlıklı cilt hücrelerinin büyümesini sağlar. Cilt hücrelerini yenileme süreci yaşlandıkça yavaşlar, bu nedenle 60'lı yaşlarda bu süreci hızlandırmak için pul pul dökülmek çok önemli hale gelir.

Cildin, yaş aldıkça C vitaminini tutuşu azalır. Sık güneşle temas etmiş, kırışıkları artmaya başlayan, ton farkı oluşmuş, lekelenmiş ciltlerin C vitamini kürü ile yapısı daha aydınlanır, elastikiyeti artar ve kırışıkları hafifler. 

C vitamini kullanımıyla ilgili bilmemiz gerekenler:

Cildin elastikiyetinden sorumlu olan kolajen sentezini canlandırır.

Kahverengi lekelerin müsebbibi melanin üretimini azaltır.

Aşırı güneşlenmiş ciltlerde kuvvetli bir kırışık onarıcı görevi yaparak cildi nemlendirir ve tonunu açar.

Cilt tarafından en verimli şekilde kullanılması ve emilmesi için kozmetiklerde askorbik asit formunda kullanılır

Saklama koşullarına uyulması ve karışımın hemen kullanılması şarttır. C vitamininin etkin olabilmesi için havayla temas edip okside olmaması gerekir.

Kür olarak kullanıldığında E vitaminli kremlerle kombin edilmesi iyileşmeyi hızlandırır. E vitamini ile sinerjik olarak çalışır ve antioksidan olarak görev yapar. Tütün, stres, hava kirliliği, UV'lerin sebep olduğu serbest radikalleri nötralize eder.

Kür boyunca ve sonrasında UVB/UVA güneş koruması kullanılmalıdır.

Tüm temel cilt bakımı kuralları C vitaminli serum ve kremler kullanılırken de geçerlidir. Disiplinli ve düzenli kullanım yüz güldürücü sonuçlar verir.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
259,00 ₺ 304,64 ₺
Tertemiz bir cilt ve gözenekler için
Kampanyalı
499,00 ₺ 586,92 ₺
Kore cilt bakım rutini seti