dermaroller sonrası ürün kullanımı..

Yaklaşık 3 sene önce akne tedavisi gördüm sivilce leke ve izlerim kaldı onun için dermaroller kullanmaya karar verdim ama yanına hangi ürünü kullanacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim Yaşım 19 gözeneklerim ve cilt tonu eşitliği içinde ürün önerebilir misiniz? hangi seans ve aralıklarla yapabilirim teşekkürler
Deniz T. - 20 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Dermaroller, cilde mikro kanallar açan, dönen bir silindir üzerinde bulunan minik iğneciklerden oluşan bir mekanizmadır. Cildi uyarmak için kullanılır. Açılan kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin daha çok ulaşması sağlanır.

Yaşlanan, lekelenen, çatlayan, kırışan, fonksiyonları yavaşlamış deri üzerinde onu uyarmak ve kendi kendisini onarmasını tetiklemek için kullanılır.

Doktorların kullandığı dermaroller'ler daha derine inen (2 mm) iğnelerden oluşur. Ev kullanımı veya estetisyenler için olan dermaroller'ler daha kısa iğnecikler içerir. (0,5 mm) Kırışıkların azalması için daha derin (1mm) uçlar kullanmalısınız.

Cildi uyardığı için ve ardından sürülen kozmetikleri serumları deri çok hızlı ve derine emdiğinden, kullanılan serumların etkisini ikiye katlayan bir sistem diyebiliriz. Sağlıklı hücreler, lif üretimi, Hyalüronik asit üretimi artıyor, cilt aydınlanıp, geriliyor.

Nerelerde kullanılır?

Yüzde, ellerde, dekoltede, selülitli bölgelerde, çatlaklarda kullanılır. Roller yapıldıktan sonra deriye sürülen ürün çok daha derine emildiği için selülit kremlerinden maksimum fayda sağlanır..

Yüzde uygulandığında minik bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanırsanız çok daha keskin düzelmeler görür ve kısa sürede sonuç alırsınız.

Nasıl kullanılır?

Uygulamayı evde yapabilirsiniz...

Çukurların gitmesi için dermaroller uygulamasını seçtiyseniz şunu unutmayın ki \'derin çalışılması\' gerekir ve siz değil, bir hekimin uygulaması daha sağlıklı olacaktır.

Dermaroller her zaman yüzü antibakteriel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. Deride ürünün alt tabakaya geçeceği binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenerek başlanması şarttır. Bastırmadan, silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirirsiniz. Kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır!

Ne kadar süre kullanılır?

Dermaroller kür olarak uygulanır. Sık kullanılması deride tahriş yaratır ve hırpalar. Hijyen çok önemlidir. Haftada bir kez uygulayarak 4 seanslık kür ile başlayabilirsiniz.

On beş gün ara vererek 5 nci seansı yapabilir, on beş gün ara vererek altıncı seansı yapabilirsiniz. Sonrasında da ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirebilirsiniz.

Ne kadar sıklıkla yapılacağına doktorunuz yaşınıza, derinin ihtiyacına ve yapısına bakarak karar verecektir. Haftada bir kez uygulanarak altı seans yapılmasına, sonrasında da on beş günde bir uygulanmasına doktor karar verebilir.

Uyguladıktan sonra bakım?

Hafif kızaracaktır elbet. Dermaroller yaptıktan sonra mutlaka ürün sürülmeli. Amaç zaten cildin uyarılması ve yenilenmeye hızla başlamasıdır. O halde, derinizde \'sorun\' ne ise ona göre ürün sürülmesi gerekiyor.

Antiaging etki için vitamin ve sıkılaştırıcı aminoasit içerikli ürünler kullanın.

Çatlak alanda gerginliğini yitirmiş derinin yeniden elastikiyetini kazanması için kolajen ve aminoasit içeren ürünler sürün.

Selülitli bölge ise dermaroller uyguladığınız alan, kafein içerikli ürünler kullanın.

En az 1 saat sonra nemlendiricinizi uygulayın.

Dermaroller sonrası lütfen mümkünse güneşe çıkmayın. Çıkacaksanız da nemlendiricinizden sonra mutlaka yüksek SPFli bir güneş koruyucu kullanmayı unutmayın.

Gelelim iğne seçimine. Vücudumuzun cilt kalınlıkları ve derinin kemiğe yakın olduğu yerler farklı inceliklerde ve hassasiyette olduğu için dermaroller'ınızın iğnesinin kalınlığı da uygulayacağınız bölgeye göre değişecektir. Derin tabaklarda onarım gerektiğinde iğne kalınlaşacaktır.

İğne boyutları ve uygulanacak bölgeler:

0,25 mm ve 0,50 mm'lik roller başlığı: Canlandırma, hafif dirilik kaybı, hücre yenilenmesi, kremlerin daha derine emilimi, saç problemleri ve gözaltları için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

0,75 mm'lik roller başlıklar da yüzde hafif kırışıklar, boyun ve saçlı deride yenilenmeyi teşvik için kullanılabilir. Sorunun büyüklüğüne göre iğne derinliği seçimini 0,1 mm de yapabilirsiniz.

1,0 mm'lik başlıklar: Derin kırışıklar, hücre yenilenmesi, akne, lekelerin koyu olanları için doğru seçimdir. Yüz boyun ve göğüs bölgesinde kullanılabilir.

1,5 mm'lik başlık: Yüzde yaşlanmaya bağlı yer etmiş leke ve kırışıklar, sarkma, cansızlık; selülit ve çatlak tedavisi için kullanılır.

2,00 mm'lik başlık: Çatlak ve selülit için kullanılır. Bu irilikte iğnelerin enstitüde ağır cilt sorunları için profesyonellerin \'yüze uygulamasına\' izin veriniz.

Dermaroller ile cildinizde iyileşme yapmaya karar verdiyseniz lütfen başlığın kurallar uygun şekilde dezenfekte edilmesine ve ürün uygulaması öncesinde ellerin iyice temizlenmiş olmasına dikkat edin.

Dermaroller öncesi cildin hijyeninin çok iyi sağlanması ve hem \'cildin\' hem \'aletin\' antibakteriel temizlik malzemesi ile temizlenmiş olması şart. Çünkü minik kanallar açılırken deriye zarar verecek mikroorganizmalardan sakınmanız gerek. Uygulama bittikten sonra destek içeriği temiz ellerle nazikçe yüze masaj yaparak yedirin. İğneler sebebiyle geçici kızarma ve hassasiyet olması normaldir. En az 1 saat sonra nemlendiricinizi uygulayın. Dermaroller sonrası lütfen mümkünse güneşe çıkmayın. Çıkacaksanız da nemlendiricinizden sonra mutlaka yüksek SPFli bir güneş koruyucu kullanmayı unutmayın. 

NOT:
Önerdiğim Günlük Bakım Kremi 30 SPF içeriyor.
Ama öncesinde 3 serum önerdim, seçimi size bıraktım.

Sevgiler...

Önerilen Ürünler

2
149,90 ₺
Sivilce, akne, leke karşıtı serum
49,90 ₺
Yağlı ciltlere özel parlama karşıtı krem
Kampanyalı
94,95 ₺ 189,90 ₺
Aydınlatıcı ve Yenileyici %100 Doğal Serum
1
63,72 ₺
Antioksidan içeriğiyle akne, siyah nokta ve lekelere karşı savaşır
1
95,00 ₺
Ciltteki sebumu dengeler, siyah noktaları derinlemesine temizler
385,00 ₺
Akne, sivilce, kahverengi lekelere karşı aydınlatıcı bakım

Benzer Sorular ve Cevapları