egzamalı karma cilt

Merhaba 20 yasında beyaz tenliyim Yüzümde yer yer yağlı egzama mevcut Bunun yanında bir de karma bir cildim var Asırı derecede siyah nokta artışım ve alnımda sivilcelenme var 6 aya yakın bioderma, 3 aya yakın nonique ürünleri kullandım ama ne sivilcelerime ne de siyah noktalarıma etki etmedi Kimyasal içerik egzamamı tetiklediği için doğal ürün arayışındayım Cyrene ürünlerini ve lavera yüz kremi almayı düşünüyorum ancak siz ne tavsiye edersiniz acaba?
Betül G. - 28 Yaşında - İstanbul
LilaKutu Güzellik Ekibi LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Aynı sorunun saç derinizde de olduğunu işaretlemişsiniz.
Yaşınız çok genç ve bağışıklık sisteminizi sadece kozmetiklerle değil etrafımızdaki diğer TÜM KİMYASALLARLA da zayıflattığınızı hatırlatmak istedim.

Çarşaflarınızı, giysilerinizi, yıkadığınız deterjanlardaki kimyasallardan tutun da yüzünüzü kuruladığınız havludaki kimyasallı yumuşatıcıya, bulaşık deterjanından, yer silme sularındaki formaldehite, çamaşır sularıyla banyolarda ve evde yaratılan kimyasal bombardımana, wc sentetik kkularından tutun, saçınızı şampaunladığınız üründek SLS'ye kadar her şeyde sakınmanız ve doğal içeriklileri seçmeniz gerekiyor...

Sizin için sayfa altına eklediğim Avrupa Kozmetik, Estetik ve Dermatologlar Birliği Başkanı Dr. Erçin Özüntürk ile egzama ve dermatitli ciltlerin kozmetik seçimi hakkında sohbet ettiğimiz videoyu LÜTFEN sayfa altında ekledim tıklayıp izleyin...Egzama ve dermatit neden olur? başlıklı video...
DERMATİT, EGZAMA VE KOZMETİK yazısında da dikkat etmeniz gerekenleri yazdım.
Okumanızı rica edeceğim...

Siyah noktaların oluşma sebebi temizleyicinizi ve ardından MUTLAKA kullanmanız gereken toniği doğru seçmemektir.
Sayfa altındaki  SİYAH NOKTA NEDEN OLUR? başlıklı yazıda sebebini okur musunuz?
Sivilcelenme de SİVİLCE ANSİKLOPEDİSİ başlıklı yazıda detaylı anlatıldı. Bir göz atarsanız neden oluştuğunu bildiğiniz için kontrol altına alabilirsiniz...

Cilt bakımı  bir bütündür Betül hanım. Temizleme tonikleme +nemlendirme kullanmalısınız ve disiplinle kullanmalısınız...

Cilt bakım rutininizi şöyle programlayabilirsiniz.

1) Sabah akşam temizleme için:
Toniğiniz:
TONİK NE İŞE YARAR? yazısını okuyunuz derinin pH'ı için şarttır.

Vitamin ve mineral eksiklikleri egzamada sıklıkla görülür ,B12,B6, C vitamini Biotin takviyesinin ve yatıştırıcı olarak Çinkonun da size fayda sağlayacağını hatırlayın.
Elbette Cyrene ve Lavera markaları da içerik olarak size uygun içeriklerden üretilmiştir. Ancak egzama ayrı bir hassasiyet gerektirdiği için farklı bileşenler gerektiriyor. Bu sebeple size önerilerimi özellikle egzama için faydalı olacak ürünlerden seçiyorum.

Nemlendirici olarak birkaç önerim var. Birini seçebilirsiniz. Hesi hem sabah hem akşam temizlenmiş cilde uygulanır.

Soğuk pres Antepfıstığı yağı içeriğindeki B3, B6, B12, A vitaminleri, Provitamin B5 ve Tiamin cildinizi besler. Egzamanızı hafifletmeye yardımcı olur.  Kılcal damar dolaşım sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlar. Ozon molekülleri hücrelerinize taşıdığı oksijen sayesinde cildinizi yeniler ve sağlıklı yüzey oluşturmasını sağlar. İçeriği size uygundur.
KOKARCA KOZMETİK KRALİÇESİ: OZON başlıklı yazıda ozonun nasıl işlediğini okuyabilirsiniz...

egzamanın tedavisine yardım için önerilir.Bitkisel çiçek özü olduğu için, hem vücut losyonu hem de yüz nemlendiricisi olarak kullanılabilir. İçeriğinin doğallığı Avrupanın CHELAB Laboratuvarları tarafından test edilmiştir.

egzemanın rahatsız edici semptomları ile savaşarak, kuru ve tahriş olmuş deriye rahatlık kazandırarak cilt geçirgenliğinin fizyolojik işlevselliğinin yeniden canlandırılmasına yardımcı olur. Özellikle su yükleme için ve kuru/hassas ciltleri korumak için formüle edilmiştir. %99 doğal içeriktir. 
Koruyucular, parafinler, silikonlar, SLES / SLS, PEG / PPG ve petrokimyasal maddeler, mineral yağlar, boyalar içermez. Dermatolojik olarak Test Edilmiştir.PARFÜM İÇERMEZ

Günlük bakımınızın detaylarını GÜNLÜK CİLT BAKIMI başlıklı yazıda okuyabilirsiniz.

Haftada 1gün banyo çıkışı sakinleştirici maske uygulayın.

Saç diplerindeki egzama saç tellerinin tutunmasını engeller ve çabuk dökülme başlatır. Egzamayı saç derisinde sakinleştirmek  için en etkili saç derisi maskelerinden biri  Malassezia Furfur (Seboreik Dermatit) mantarına karşı etkilidir.
Şampuanlamadan sonra ıslak saç ve saç derisine masaj yapılarak uygulanır, 2-15 dakika beklettikten sonra iyice durulanır.

Sevgilerle

Önerilen Ürünler

5
77,00 ₺
Hassasiyet için el yapımı losyon
11
120,50 ₺ 135,00 ₺
Gözeneklere derinlemesine temizlik
13
174,00 ₺ 195,00 ₺
Kuru, hassas ve normal ciltler için
1
75,00 ₺
Hassas ve nemsiz ciltleri besler ve yatıştırır
9
39,90 ₺
Cildi rahatlatır, tahrişe karşı korur
99,00 ₺
Gün boyu derinlemesine bakım yapar
62,00 ₺
Saç derisindeki ölü hücreleri hafifçe temizler
48
60,00 ₺
Tüm cilt tipleri için doğal temizleme süngeri

Benzer Sorular ve Cevapları