fungal akne..

Merhabalar kolay gelsin ;
26 yaşındayım ve karma olduğunu düşündüğüm bir cilt yapısına sahibim Cilt temizlik ve bakım ürünlerini genellikle sitenizden gerek sizlere soru sorarak gerek benzer sorunlarla ilgili deneyimlerden faydalanarak buradan tercih ediyorum Düzenli olarak kullandığım logona nane-salisilik özlü temizleyici ve my konjac sponge ürünlerinden son zamanlarda eskisi gibi verim alamamaktayım Beslenme ,güneş kremi vs dikkat etmeme rağmen çene ve yanaklarımda sivilcelenme mevcut, araştırma yaparken fungal akne adlı bir sorunla karşılaştım bu konu hakkında bilgilendirme rica ederim belirtileri nedir normal sivilceden nasıl ayırt edebilirim ,bu mevcut ürünlerim doğru bir temizleyici mi fotograflardan anlaşılması dileğiyie sizlerle paylaştım yardımcı olmanız ve ürün tavsiyesinde bulunmanız ricasıyla
teşekkür ederim kolay gelsin
Dilek Y. - 27 Yaşında - İzmir
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,


Fungal yani Mantar sivilce hormonal sivilce veya bakteriyel sivilce gibi görünüyor, ama suçlu diğer sivilce türleri ile aynı değildir. Bunun yerine, kıl foliküllerinde dolaşan bir maya büyümesidir.

Mantar sivilce iltihaplı, kaşıntılı, gerçekten irin dolu şişlikler olan sivilce benzeri erüpsiyonlar olarak görünür. T-zonunuzda (alın, burun, çene), göğsünüzde ve sırtınızda tipik olarak çok miktarda yağ bulunduğunuz bölgelerde koparma olarak görülür. Tek fark, mantar akne kaşıntılı olabilir ve düzenli akne değildir.Gnellikle boyut ve şekilde tekdüze ve küçük beyaz nokta kümelerinde görünür.

Aknenin tedavisinde prensip, cildi düzenli olarak sabah ve akşam ılık suyla ve yağlı veya akneli ciltlere uygun jellerle yıkamaktır. Ardından tonik kullanmak bu tip durumlarda kalan yağı uzaklaştırmak ve gözenek içlerini daha iyi temizlemek için uygundur. Bu amaçla formüle edilmiş hafif salisilik asitli solusyonlar, aynı zamanda sivilceler üzerinde de iyileştirici özelliklere sahiptir. Temizlenen cilde akneli ciltler için tasarlanan nemlendiriciler kullanılabilir. Eğer cildin nemi iyi ise gerek yoktur. Doktorunuzun önerdiği akne ilaçlarını sabah ve akşam düzenli olarak kullanmak ve özellikle 2-3 ay sabretmek şarttır. Çünkü cildin aylık döngülerini atlatıp kullanılan ürünlerin olumlu yanıt vermesi için en az bu süreye ihtiyaç vardır. Bazen sürülen ilaçların yanına kısa süreli kullanılan ve ağızdan alınan antibiyotik tedavileri de ilave edilebilmektedir. Akne için kullanılan bu ilaçların 2-4 ay kullanılabilen düşük dozlu formları çoğu defa başarılı olmaktadır ancak ne yazık ki akne yine tekrar edebilmektedir. Çünkü bu hastalık akıntıya kürek çekilen bir dönemin yani sürekli androjen etkili hormonların yönetimindedir ve ancak uzun etki süreli tedavilerle başarı elde edilebilir.

Önerilerimi alta ekledim.
Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
17
92,50 ₺ 103,00 ₺
Arındırıcı ve canlandırıcı cilt bakım peelingi
Kampanyalı
7
142,51 ₺ 285,01 ₺
Gözenek sıkılaştırıcı ve nemlendirici
22
65,01 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem
123,00 ₺
Akne karşıtı, yatıştırıcı ve nemlendirici tonik
55,00 ₺
Gözenek temizleyici cilt bakım sabunu
Kampanyalı
49,90 ₺ 84,00 ₺
Ölü deri ve parlama karşıtı maske