gebelikte yağlanma ve sivilcelenme..

Merhabalar, 6 haftalık gebeyim Sivilce ve yağlanma sorunum var, zaten vardı hala devam ediyor Makyajı bıraktım, makyaj ürünleri doğal olmadığı için Yardımcı olursanız sevinirim, tavsiye ettiğiniz ürünleri hemen burdan alacağım 1 Hamilelik dönemine uygun yağlı çiltler için doğal ve kaliteli bb ya da cc krem önerebilir misiniz?

2 Hamilelik döneminde paraben silikon gibi ögeler içermeyen şampuan ve saç kremi öneriniz var mı ?

3 Bu dönemde vücut nemlendiricisi olarak hangisini önerirsiniz, çatlaklar için tavsiyeniz var mı ?

4 Bu döneme ait doğal organik rimel ve kurşun gibi ögeler içermeyen doğal ruj ya da dudak nemlednricisi var mı ?
Canel ?. - 28 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Bedeninizde, sadece sizin soluğunuz havayla ve tükettiğiniz gıdalarla can bulan bir canlı taşıyorsunuz. Heyecanlarınız, üzüntüleriniz stresiniz, kan dolaşımınızı ve iç salgılarınızı etkiliyor. Aynı kan dolaşımını bebeğinizle paylaşıyorsunuz. O halde her zamankinden daha dikkatli kozmetikler seçmelisiniz. 
Çünkü kozmetiklerdeki kimyasallar da ilaçlar gibi kan dolaşımına katılır. Karaciğerinizde sentezlenir ve zararlı olanlar atılamaz ise dokularda depolanır.

İlk aklınızda tutmanız gereken şey "sadece organik sertifikası" olan kozmetikleri kullanmanız gerektiğidir. Veya konunun uzmanı iseniz, süreceğiniz kozmetiğin içeriklerine bakıp zararlı kimyasalları yoksa kullanınız.

Doğal, organik, natürel, bitkisel kelimelerine aldanmayın. Organik sertifikası olan kozmetikler müfettişler tarafından uluslararası onaylanmış içeriği kontrol edilmiş ve bu sebeple sertfika almıştır.

Cilt tipiniz değişecek, endişelenmeyin!

Hormonal bir değişim geçiriyorsunuz ve cildiniz de bundan dolaylı olarak etkileniyor.

Hamileliğin ilk 4-5 ayında cildinizin yağlanması normal. Sonra düzene girecektir. Tek tük çıkan sivilceler olabilir. Sabah ve akşam, mutlaka -sabun içermeyen bir temizleyiciyle- yüzünüzü kirden tozdan arındırın. Bunu düzenli yaptığınız sürece gözenekleriniz genişlemeyecek, siyah noktalarınız da olmayacak, cildiniz kalın ve pürüzlü görünmeyecektir. Temizliği mutlaka tonikle tamamlayın.

Yaz veya kış fark etmez! En az 20 spf mineral/organik filtreli bir nemlendirici kullanın. Hamilelik lekelerine karşı korunursunuz.

Akşamları temiz cilde yağ salgılarını dengeleyen organik bir krem kullanın. Gece boyunca tam gaz çalışan hücreler ve büyüyen bebek için gerekli iç salgılar, sabahları yağlı bir ciltle uyanmanıza sebep olur.

Haftalık bakımı aksatmayın. Ölü ve yağlı tabakayı ciltten atın. 
Sivilcelenme olduğu için Konjac Sponge kullanın.

Dengeleyici ve nemlendirici bir kil veya çamur maskesi yapın. Cildinizin susuz kaldığını düşünüyorsanız, gerilme ve kuruma varsa nem maskesi uygulayın.

Lekelenmeye müsait ya da hamile kaldığınızda lekeli olan bir cildiniz varsa, bu süreçte leke açma ürünlerinden çok "lekenin koyulaşmasını engelleyecek" ürünler kullanın.

Hamilelikte ani hormonal değişimler yağ salgısını artırır. Gözeneklerin açılma sebebi budur. Açık gözenek içinde toz kir birikir. Biriken kirler siyah noktaları oluşturur. Siyah nokta sorunu düzenli temizlikle ve maskeyle hallolur. 

Sevgiler..
 

Önerilen Ürünler

10
379,00 ₺
Daha canlı makyajlar için
30
42,50 ₺
Karma, yağlı ve sivilceli ciltler için temizleme süngeri
2
46,13 ₺ 61,50 ₺
Aloe Vera'nın nem desteği ile yumuşacık saçlar
11
64,50 ₺
Doğal köpüren nazik etkili ve yumuşacık
1
229,90 ₺
Çatlak oluşumuna karşı ve oluşmuş çatlaklara
194,90 ₺
Canlandırıcı sıkılaştırmaya yardımcı vücut yağı
13
214,90 ₺
Hafif yapılı, mat, likit yüz güneş koruyucu
Kampanyalı
2
350,00 ₺ 405,00 ₺
Bebeğinizi iyi bakmak kendinize iyi bakmak ile başlar
2
68,10 ₺
Koruyucu ve nemlendirici etkili
149,00 ₺
Doğal ve mineral içerikli dudak parlatıcısı
199,90 ₺
Yağlı ve karma ciltler için günlük nemlendirici
2
62,30 ₺
Mini boy saç bakım şampuanı
Kampanyalı
2
93,60 ₺ 117,00 ₺
İpeksi bir cilt için temizleyici