hamilelikte cilt bakımı..

Merhaba üç buçuk aylık hamileyim Cildim genelde hassas damarlar yüzeye yakın ama t bölgem karma Gözeneklerim biraz belirgin Cildim için serum ve göz altım için tamamen güvenilir içerikli krem önerisi isteyecektim göz altım için göz altımı aydınlatacak yağ bezesi yapmayacak ve kırışıklık karşıtı olması beklentim Teşekkür ederim
Ayşe Y. - 26 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Öncelik ile Allah tamamına erdirsin.:))

Hamileliğin ilk 4-5 ayında cildinizin yağlanabilir yada kuruyabilir. Sonra düzene girecektir. Tek tük çıkan sivilceler olabilir. Sabah ve akşam, mutlaka -sabun içermeyen bir temizleyiciyle- yüzünüzü kirden tozdan arındırın. Bunu düzenli yaptığınız sürece gözenekleriniz genişlemeyecek, siyah noktalarınız da olmayacak, cildiniz kalın ve pürüzlü görünmeyecektir. 
Temizliği mutlaka tonikle tamamlayın.

Yaz veya kış fark etmez! En az 20 spf mineral/organik filtreli bir nemlendirici kullanın. Hamilelik lekelerine karşı korunursunuz.

Akşamları temiz cildi besleyen organik bir krem kullanın. Gece boyunca tam gaz çalışan hücreler ve büyüyen bebek için gerekli iç salgılar, sabahları yağlı bir ciltle uyanmanıza sebep olur.

Haftalık bakımı aksatmayın. Yüzünüzde aktif sivilce yoksa, haftada iki gün mutlaka bir peeling yapın. Ölü ve yağlı tabakayı ciltten atın. Dengeleyici ve nemlendirici bir kil veya çamur maskesi yapın. Cildinizin susuz kaldığını düşünüyorsanız, gerilme ve kuruma varsa nem maskesi uygulayın.

Lekelenmeye müsait ya da hamile kaldığınızda lekeli olan bir cildiniz varsa, bu süreçte leke açma ürünlerinden çok "lekenin koyulaşmasını engelleyecek" ürünler kullanın.

Hamilelikte ani hormonal değişimler yağ salgısını artırır. Gözeneklerin açılma sebebi budur. Açık gözenek içinde toz kir birikir. Biriken kirler siyah noktaları oluşturur. Siyah nokta sorunu düzenli temzlikle ve maskeyle hallolur. Konjac süngerler, suyla temizleme mendilleri hamileler için ideal peeling aksesuarlarıdır.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
7
131,25 ₺ 174,99 ₺
Nemlendirici, yatıştırıcı ve koruyucu etkiye sahip serum
Kampanyalı
5
163,12 ₺ 217,50 ₺
Sıkı ve dolgun göğüsler için
1
136,01 ₺ 170,00 ₺
Hassas ve neme ihtiyaç duyan ciltler için
Kampanyalı
2
93,60 ₺ 117,00 ₺
İpeksi bir cilt için temizleyici
Kampanyalı
59,19 ₺ 74,00 ₺
Gözenek sıkılaştırıcı, sağlıklı görünüm sunan tonik
Kampanyalı
120,40 ₺ 172,00 ₺
Taze, aydınlık, bakımlı göz çevresi için