Göz altı çukuru ve ruaccutane

Merhaba nasılsınız:) 27 yaşındayım ve şuan ruaccutane tedavisi görüyorum henüz 3 Ayımdayım Bu ay bu ilaçtan dolayı göz altım çöktü çukurlaştı ilaçtan önce göz altımda asla böyle bir sorun yoktu gayet dolgundu bu sorunum için darphin soin des yeux eye cream kullanmaya başladım sabah akşam kullanıyorum yeterlimidir acaba sizin ek önerileriniz varmı serum maske vs? birde göz altlarım ilacı bırakınca eski haline dönermi yoksa ışık dolgusu vs yaptrmam lazım ilacı kesmeyi düşünüyorum benm için aknedense göz altlarım çok daha önemli sizce ne yapmalıyım:( birde sabah akşam bioderma nemsiz ciltler için jel ve hassas ciltler için nemlendirci kullanıorum başka bakım önerilerniz varmı? yüzümü yenilicek canlandıracak yoğun bakım yapıcak nemlendirici önerebilirmisiniz acaba? son sorumda ruaccutane yüzümdeki yağı aldığı içim cildimin elastikiyetini ve dolgunluğunu bozarmı böyle yorumlar okuyorum çok korkuorum yüzümede zarar vericek die:( ağızdan alabileceğim yüzüme iyi gelicek vitamin vs de önerebilirsiniz:) ve birde selülit için bi bakım kremi önerirmisiniz? şimdiden çok teşekkür ederim daha önce sizde alışveriş yaptm fakat hesabımı yenilemem gerekti sizin bilginize ve ürünlerinize güvendiğim için sizden cevap bekliyorum:) kolay gelsin
Merve D. - 29 Yaşında - İstanbul
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Şu an derinin yağ/su dengesini komple değiştiren ilaçlar kullandığınız için cildinizin bağışıklık sistemi elbette diğer derilere göre daha zayıftır ve deri daha çok incelmiştir.
Ayrıca deri hızlı kuruyup soyulduğundan, sonrasında derinin yağ/su dengesi de bozulabiliyor.

Cilt çok inceldiği, hassasiyeti arttığı ve bağışıklık sistemi zayıfladığı için de "kimyasallarla"  teması tamamen kesmeniz ve  tedavi sürecinizde ve sonrasında mutlaka Organik temiz içerikli kozmetikle tedaviye doğru destek vermeniz gerekmektedir.

Sizin, en çok nem kilitleyen serumlara ve yeniden yapılanmasına yardım edecek kremlere ihtiyacınız olacaktır. 
Serum seçimi de yumuşatıcı ve nemlendirici kozmetiklerin etkisi de derinin sivilce kurutucu tedavi ile beraber "su tutma kapasitesini azaltan" hücre çalışmasının tekrar canlanmasına yardım edecektir. Cilt tarafından iyice emildikten sonra üzerine nemlendirici kreminizi uygulayın.

Mutlaka kullanmanız gerekenler ise:

Hassas ciltler için üretilmiş bir temizleyiciyle sabah ve akşam makyaj yapsanız da yapmasanız da temizlemek. 

Derinin alt tabakasında nemi depolayacak bir serum.

Göz çevresi ve nemlendirici krem.

Güneş ışınlarının lekelenme ve hassasiyeti artırmasına karşı mutlaka "SPF içeren" güneş koruma kremi. (Güneş ile temasta 3 saatte bir yenileyin.)

Haftada bir kez peeling ile ölü eski tabakayı atmak ve ardından yenileyici,nemlendirici bir maske uygulaması.

Sizi endişelendiren durumları ve  kullanacağınız ürünleri de Doktorunuzla danışarak sabırla tedavinizi ve bakımınızı devam ettirin.

Talep ettiğiniz tüm ürünleri de komple Organik temiz içerikli olarak sayfa altına ekledim. Siz ihtiyaçlarınızı içlerinden seçebilirsiniz.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sevgilerle

Önerilen Ürünler

164
199,99 ₺
Cildi korur ve bakım yapar
Kampanyalı
17
0,00 ₺
Arındırıcı ve canlandırıcı cilt bakım peelingi
2
59,99 ₺
Dolaşımı artıran selülit düşmanı fırça
3
145,00 ₺
Yorgun ve hassasiyeti artmış ciltler için
4
135,00 ₺
Tüm ciltler için derinlemesine nemlendirici bakım
4
130,00 ₺
Yorgunluk belirtilerine karşı güç
134,51 ₺ 269,00 ₺
Selülit karşıtı bakım kremi
4
49,01 ₺
Hassas cilde yatıştırıcı ve rahatlatıcı temizlik
155,35 ₺
Kısa sürede daha nemli ve pürüzsüz bir cilt