Roaccutane sonrası saç derisi kuruması ve göz altı çökmesi..

Merhaba ☺ roaccutane kullaniyorum göz altlarım belirginlesti morluk yok ama çöktü biraz İlaç malum ağır Bioderma ve avene ürünlerini kullanyrm göz altı için dermatolojik ürün tavsiye eder misiniz ? birde saç diplerim kurudu maske ve şampuan önerir misiniz Sitenizi yeni keşif ettim çok güzel gerçekten
Begüm U. - 2 Yaşında - Ankara
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

(Roaccutane, Acnelyse, Zoretanin, Tetradox, Acnegen, İsotrexin vb. kullanımı sonrası)

Yoğun ve baş edilemeyen sivilceler için kozmetikle çözüm aramadan, önümüze gelen yeni ürünü denemeye kalkmadan önce yapılacak bir iş var: Bir dermatologa danışmak!

Her sivilcenin sebebinin aynı olmadığını biliyoruz. Eğer akne gibi deri altındaki kistlerle, yapışmış göznek ağızları, yanma, kızarma, ağrı gibi sorunlarla el yordamıyla kozmetik seçip kullanarak baş edebileceğinizi sanıyorsanız hata edersiniz.

İlaç (ecza) ve kozmetik birbirinden işte burada ayrılır.

Sivilce tedavisine yönelik kremler ve haplar, tavsiye ile alınacak, bir arkadaşınıza iyi geldi diye alınıp kullanılacak haplar değildir. Sakın! 
Kan tablonuzu ve genel sağlık durumunuzu bozabilirsiniz!

Sivilce tedavisinde kullanılan hap şeklinde olan ilaçları -A vitamini türevleri ve antibiyotikleri- doktorunuz reçetelendirmeden önce, genel sağlık durumunuza bakar.

Karaciğerinizin durumuna kaslarınızın ve kemiklerinizin (iskelet sisteminin) durumunu değerlendirir, 4-6 ay sürecek tedaviniz boyunca kan tahlilleri yaparak, yakın takiple tedaviyi sürdürülür.

Dudaklarınız çok çatlayıp kuruyacağından organik bir dudak kremini gün içinde ve yatarken sık sık kullanmanız gerekecektir.

Doktorunuz, yüzünüzü ne ile temizleyebileceğinizi, destek krem olarak neler kullanabileceğinizi size söyleyecektir. Önerilerini aksatmadan uygulayın ve tedaviniz bittikten sonra cildin yeniden dengesine kavuşabimesi için kozmetiklerden yardım alabilirsiniz.

Sivilce tedavisi sonrası mutlaka kullanmanız gerekenler...

Hassas ciltler için üretilmiş bir temizleyiciyle sabah ve akşam makyaj yapsanız da yapmasanız da temizlemek. Alkolsüz bir tonikle toniklemek.

Derinin alt tabakasında nemi depolayacak bir serum.

Güneş ışınlarının lekelenme ve hassasiyeti artırmasına karşı mutlaka "SPF içeren" bir nemlendirici.

Gece siz uykudayken yenilenen hücrelerin sağlıklı bir cilt oluşturması için destek bir gece kremi.

Haftada bir kez granülsüz bir peelingle ölü eski tabakayı atmak ve ardından yenileyici,nemlendirici bir maske uygulaması.

Tedavi bittikten sonra kozmetik seçimi...

Sivilce tedavileri sırasında deri hızlı kuruyup soyulduğundan, sonrasında derinin yağ/su dengesi bozulabiliyor. 
Roacuttane gibi sivilce tedavileri sonrası cilt çok inceldiği, hassasiyeti arttığı ve bağışıklık sistemi zayıfladığı için "kimyasallarla" temasını mümkün olduğunca kısıtlamanız, organik içerikli kozmetikler kullanmanız cildinizin sağlığına, hızlı iyileşmesine katkı sağlayacaktır.

Sizin, en çok nem kilitleyen serumlara ve yeniden yapılanmasına yardım edecek kremlere ihtiyacınız olacaktır. Serum seçimi de yumuşatıcı ve nemlendirici kozmetiklerin etkisi de derinin sivilce kurutucu tedavi ile beraber "su tutma kapasitesini azaltan" hücre çalışmasının tekrar canlanmasına yardım edecektir.

Önerilerimi incelemeniz için seçenekli olarak, sayfanın altına ekliyorum.

NOT: Hair Beauty Kit şu anda çok ekonomik.

Sevgiler..

 

Önerilen Ürünler

72
75,00 ₺
Her yaştan çok kuru ve hassas göz çevresine sağlık ve ışıltı verir
2
237,90 ₺
İnce çizgileri azaltır
4
160,50 ₺
Narin göz bölgesi kırışmaya en önce yatkınlık gösterir
2
93,61 ₺
Göz çevresine koruma sağlayarak ışıltılı, aydınlık bir görünüm sağlar
9
149,80 ₺
Yorgun ve solgun görünen göz çevresi için
295,00 ₺
Dökülme ve kuruluk karşıtı
1
208,00 ₺
Saç bakım seti
1
119,99 ₺ 131,99 ₺
Yorgun ve hassas göz çevresi için
1
99,00 ₺
Çok hassas ve alerjik ciltlere nazik göz çevresi bakımı
99,00 ₺
Hassas göz çevresine nemlendirici ve yorgunluk giderici bakım