nemsiz göz çevresi ve kaz ayakları...

Merhaba, 37 yaşındayım, göz çevremde kaz ayaklarım arttı ve rahatsız ediyor Genel olarak kuru ve ince göz çevrem, şimdiye kadar çeşitli markaların göz çevresi kremlerini kullanmama rağmen kırışıklarımda azalma veya durma olmadı maalesef, bu konu için etkin göz çevresi ürünleri tavsiye ederseniz sevinirim, bir de son zamanlarda luxybio markasının göz serumu ilgimi çekti, onu tavsiye eder misiniz? teşekürler :)
Esra T. - 39 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Göz kremi hangi yaşta kullanılmaya başlanabilir?
Bu soruya şöyle cevap buluyoruz: \'Göz çevresi hırpalanmaya başlamış ise yaş sınırı yoktur\'. Bazen 20 yaşında bir genç kızın da göz kenarlarında ciddi kat yerleri, morluk, şişlik olabiliyor. Bu yaşadığınız hayatla ilgilidir. Vücudunuza nasıl davrandığınızla ilgilidir. Neyle beslendiğinizle ilgilidir. Ne kadar stresli bir kişilik olduğunuzla ilgilidir. Yazları bronz olmak için güneşte yüzünüzü yaktığınızda bir ayda bile göz kenarlarınızda derin kırışıklar çıkabilir. Kış sporlarında korumasız kayak yaptığınız için, soğuk günlerde nemlendiricisiz dolaştığınız senelerin hediyesi olarak da \'kırışıklarınız\' genç yaşta oluşabilir.
 
Burada önemli olan, zararın neresinden dönüldüğüdür. 28-30 yaşına kadar cilt hücrelerini çabucak yenilemeye hazırdır. Doğru ürünler seçerek ve \'disiplinle\' uygulayarak çok çabuk kendini yenilemesine yardım edebilirsiniz. Deri kendini onaracak kadar güçlü değilse, serumlarla destek vermelisiniz. 
Yorgun ve 40 yaş üstü kişilerde göz kremi mutlaka serum ile desteklenmeli. Eğer 30 yaşında bir yorgun (!) iseniz, siz de serumlardan elbet destek alabilirsiniz. Dediğim gibi, vücudunuza kötü davrandığınızda o da sizin yaşınızı kimlik kâğıdınızda yazan tarihten, daha yaşlanacağınız bir tarihe taşır.

Güneş gözlüğü %99 korur

Gözlük seçerken çerçevenin formu, metal aksesuarları, zevkinize hitap etmesi kadar ultraviyole ışınlarını süzen camları olmasına dikkat etmeniz gerek. UV emilimi olan camlar kırışıkların oluşmasını da derinleşmesini de en az krem kadar engeller. 
Bu, ayrı bir ışık filtreleme şeklidir. \'Koyu camlar ışığı daha çok engeller\' diye bir kaide yok. Uçuk vizon rengi veya açık gri bir cam da pekâlâ UV ışınını süzme özelliği taşıyabilir. Kaliteli yerlerden alacağınız gözlükler UV 'yi %99'a yakın kırar. İyi bir gözlük, göz çevresinin en büyük koruyucusudur. Pahalı gözlük ve \'sağlıklı\' gözlük arasındaki farkı bilinçli olarak görmemiz gerekir.

CE sertifikalı gözlükler

Optik mağazalarında personel size yardımcı olacaktır. UV filtresi içeren gözlüklerde CE işaretini aramalısınız. İmal eden firma, ürünün minimum kalite standartlarına uygun olduğunu garantilemek için bu sertifikayı alır. Gözlüğün üzerinde CE sertifikasını ve kutusu içerisinde sertifikanın onay kâğıdını görerek alın. Avrupa normlarında CE belgesi 380 nm sınırıyla üretilmiş gözlüklere verilir. Bu da gözlerinizi ve çevresini zararlı ışınlardan %95 oranında koruduğu anlamındadır. ABD standartlarındaki CE belgesi 400 nm'ye verilir. Bu sertifikayı taşıyan gözlüklerin de koruması %99-100 arasındadır.

CE sertifikalı gözlükler, yaz aylarında yüksek korumalı göz kremleriyle uğraşmak istemeyenlere sağlıklı bir alternatiftir. Çünkü göz kremlerinin içine güneş koruması ilave edildikçe kıvamı ve ağırlığı artar. 

Sevgiler..

 
 

Önerilen Ürünler

120,40 ₺ 172,00 ₺
Taze, aydınlık, bakımlı göz çevresi için
Kampanyalı
1
150,00 ₺ 170,00 ₺
Göz altı ve çevresindeki ince çizgiler ve kırışıklılar için

Benzer Sorular ve Cevapları