yorgun göz altı..

İyi günler, göz çevresi için kapatıcı olanları bana link atabilirmisiniz Baktım ama hepkarışık olunca, emin olamadım Göz çevrem hassas organik kapatıcı bakıyorum Aynı zamanda yüzümede uygulayabileceğim birlikte kapatıcı yada tek olara atabilirsiniz linklerini Yardımcı olursa nız çok sevinirim
Serap ?. - 41 Yaşında - Ankara
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Genelde genetiktir. Ama bilgisayarda geçirilen uzun saatler, kötü beslenme, soğuklar, güneş ışınları, sabunla göz makyajını çıkarmak, ağır diyetlerle bedeni hırpalamak da morlukları çoğaltır.

Çağ gereği herkesin işi bilgisayarla... Ne yapayım yani, diyenlere öneri:

Saat başı birkaç dakikalığına gözleri dinlendirin ve avuç içleriyle gözlere bastırıp açma (pompalama) hareketini uygulayın. Gün içinde de göz kreminizi tekrar uygulamaya çalışın. Soğuk bir çay kaşığının yuvarlak tarafını göz altlarına dokundurmak bile bölgede dolaşımı hareketlendirir. Metalik aplikatörlü -veya bilyeli- göz ürünlerinin anında bölgeyi rahatlatmasının temelinde bu vardır.

Yuvarlak bir kasın tuttuğu boşluktan söz ediyoruz. Kas yoruldukça, dolaşım bozukluğu başlayınca, derinin beslenmesi eksilir, nem kaybı yükselince morluklar gözle görünmeye başlar. Can sıkıcıdır. Hasta gibi görünürsünüz. Kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımda sorun başlamıştır. Kılcal damarlardan doku içine kan sızar.

Morluklar siyaha veya kırımızı-maviye çalan bir tondaysa daha çok yorgunluktan dolayı dolaşımla ilgili sorun vardır. Kan dolaşımını hareketlendiren içerikler, C- F vitamini içeren ürünler kullanılmalı. Antioksidan göz ürünleri idealdir. Bol nem ve oksijen gerekir.

Sarımtırak kahve renk söz konusuysa hiperpigmentasyon dolayısıyla koyuluk oluşmuştur. Koyu tenlilerde daha çok bu sorun görülür. Açıcı içerikler kullanılmalı. Deri rengindeki koyulaşmayı (hiperpigmentasyon) açmak için en az 3 ay, renk açıcı içerikli göz kremleri kullanılmalıdır. Ve güneşle temas UV filtreli gözlüklerle engellenmelidir.

Kolay şişen göz yapınız varsa zengin içerikli "yoğun göz kremlerini" gece değil gündüzleri uygulayın. 
Fluide (akışkan) yapılar kolay şişen gözlere daha uygun ürünlerdir.

Göz altındaki deri yüze nazaran 5-7 kat daha incedir. Göz altlarındaki "incecik deri" göz çukurunun üzerini örter. Altında boşluk vardır.

Yoruldukça ve yaş aldıkça deri çöker, gevşer ve boşluk "koyu bir ton" olarak gözükür.

Morluk, siz yoruldukça koyulaşır. Düzenli göz kremi/serumu kullanmak, haftada iki kez elastikiyet ve nem arttıran göz maskeleri uygulamak morluğun derinleşmesini engeller.

Hem göz altını yorar, hem de bakım yaparsanız olduğunuz yerde sayarsnız.

Sevgiler...

Önerilen Ürünler

2
154,00 ₺
İkinci bir ten gibi örtücü ve organik
4
130,00 ₺
Yorgunluk belirtilerine karşı güç

Benzer Sorular ve Cevapları