gözenek sivilce ton farkı..

Merhabalar, benim cildimi karma yağlıya dönük olarak adlandırabilirim Şuanda missha black head off ardından celenes temizleme jeli ile çift aşamalı temizlik yapıyorum Ardından gül suyu ardından the ordinary markasına ait niacinamade kullanıyorum son olarak vicynin yağlı ciltlere özel nemlendiricisini kullanıyorum yetmediğini hissettiğim zamanlar öncesinde hyoluronik asit kullanıyorum Bazen gözeneklerimin küçüldüğünü farkediyorum fakat istediğim sonucu alamayınca pes edesin geliyor :) yanlış bir adım var mı sizce ? beni yönlendirebileceğiniz bir rutin var mı
Ebru Y. - 26 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Sivilce oluşumu mevsimlere göre ve kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bahar ayları hormon seviyesindeki artış, kan dolaşımının hızlanmasına bağlı olarak sivilceleri artırabilir. Yaz aylarında, deniz tuzu ve güneş ışınları genellikle sivilceleri kurutucu bir işleve sahip olsa da, ciltte yağ miktarının çoğalması sivilce artışına sebep olabilir.

Gerek ergenlik döneminde görülen gerek yetişkin dönemlerde ortaya çıkan sivilcelerde cilt temizliği önemlidir. Her gün, sabah ve akşam cilt temizlenmeli, haftada 1-2 kez de cilt yapısına uygun maske ve peeling uygulanmalıdır. Cildin yağ, nem ve PH dengesinin korunması için cilt temizleme işleminin ardından, tonik, serum ve nemlendiriciden oluşan bakım rutininin tamamlanması gerekir. 

Temizlik esnasında sivilceleri sıkmak ise siyah noktada olduğu gibi kalıcı izlere neden olabilir. Bu neden siyah nokta sıkma işlemi, sadece uzman kişiler tarafından steril ortamlarda yapılmalıdır.

Sivilceler yüzde oluşabileceği gibi, boyun, omuz, karın, sırt bölgesinde, kollarda, göğüste ve kalçalarda da ortaya çıkabilir.

Yüz Bölgesi: Yüzde çıkan sivilcelerin, çıktığı yere göre değişik anlamları olabilir. Araştırmalara göre; alın bölgesindeki sivilceler genellikle aşırı yağlı, işlenmiş gıda tüketiminin azaltılması gerektiğine işaret eder.

Göze yakın bölgelerde oluşan sivilceler, cildin ve vücudunun suya ihtiyaca olduğunun habercisi olabilir.

Burundaki sivilce oluşumu daha çok tansiyon ve kolesterol seviyesi ile ilişkilendirilir. Sigara, alkol ve fazla miktardaki kafein tüketimi de burun üzerinde sivilce oluşumunu tetikler.

Boyundaki sivilcelerin yüksek oranda şeker tüketimi veya hormonlarla ilgisi olabilir.

Size ,altta bir liste ekledim.

Not: 
Mersin Suyu tonik yerine..
Özellik ile AHA ve BHA kullananlarda SPF şart..
Günlük Bakım Kremi - Yağlı Ciltler 30 SPF içeriyor zaten.
Power Liquid  gece kreminin altına uygulayın.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

59,90 ₺
Yoğun nemlendirici gece kremi
49,90 ₺
Yağlı ciltlere özel parlama karşıtı krem
269,90 ₺
BHA etkisi ile aydınlık, sorunsuz bir cilt
70,00 ₺
Ciltteki beyaz ve siyah noktaları gidermeye yardımcı organik mersin suyu
Kampanyalı
1
63,90 ₺ 146,00 ₺
Akneli ciltlere özel, ferahlatıcı, arındırıcı ve dengeleyici soyulabilir maske
Kampanyalı
49,90 ₺ 55,50 ₺
Canlandırıcı arındırıcı