iri gözenek ve yağ bezesi..

Cildim oldukça gözenekli ama bunları kapatmak için herhangi bir şey yüzüme uygulamıyorum Yüzümdeki yağ bezelerinin çokluğundan dolayı kapatıcı ve benzeri de kullanmıyorum sadece göz makyajı yapıyorum onun dışında sabah ve akşam yüzümü temizliyorum başkada hiç bir ürün yüzüme kullanmıyorum tabi bir de güneşten yüzümü korumak için güneş kremi kullanıyorum Daha önce sivilce tedavisi gördüm artık aktif sivilcem özel günlerim dışında yok Yüzümün her yerinde yağ bezesi mevcut bir kere dermatoloğa gidip büyük olanları temizlettim ama hala küçük ve her yerinde olan yağ bezelerim var ve buna çözüm bulamıyorum Ben birde dermaroler uygulaması yaptırmak istiyorum ama yağ bezesi olan biri dermaroler kullana bilir mi bu nu öğrenmek istiyorum ve kullanabilirse gözenekler için önere bileceğiniz bir ürün var mı
Mısra ?. - 21 Yaşında - Antalya
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

İri gözenek ya da gözeneklerin gittikçe belirgin hâle geliyor olması yaygın cilt sorunlarından biriir. Genellikle yağlı ve karma ciltlerde daha sık görülen ve kolay oluşabilen iri gözenek sorunu, kuru ve normal ciltlerde çeşitli faktörlere bağlı olarak nadiren görülür.

En önemli detay: Gözeneksiz cilt yoktur. Gözenekler insan vücudunda alt katmanların da nefes alabilmesi için bedenimizde yer alan görünmesi oldukça zor minicik deliklerdir. Hava almak için burun deliklerine ne kadar ihtiyacımız varsa, cilt sağlığı için de gözeneklere o kadar ihtiyacımız var.

Peki, beden sağlığının gerekliliği olan, minicik görünmesi bir hayli zor olan bu gözenekler nasıl olur da gittikçe görünmeye başlar? Hatta nasıl olur da kocaman olurlar?

Cevabı çoook basit: Temizleme hataları, kendine uygun ürün kullanmamak, bol kimyasallı ürünler ile temasta olmak, çevresel faktörler, yaz-kış güneş kremi kullanmamak...

Cilt bakım rutini temizleme başlıyor, her şey gibi.. Temizleme jelinizi, köpüğünüzü aldınız, yüzü hafif ıslatıp, elinizle güzelce köpürttünüz, yüzünüzü ve duruladınız. 

İkinci etap Tonik: Tonik; temizleyiciden kalan kalıntı varsa ki genelde bu kalıntılar gözeneklerde birikir- derinlere ulaşıp onları arındırır. Gözenekleri temizlenen cilt sıkılaşmaya müsaittir dolayısıyla cildinizin çevresel kirlilikten daha az etkilenmesini sağlar.

Cildin en çok ihtiyacı olan \'yağ-nem\' dengesini korumada mükemmel bir aracıdır. Yağ-nem dengesi korunmayan ciltler, parlama ya da sivilce gibi sorunlar yaşayabilir.

Cildinize değen musluk suyunda bulunan klor ve diğer kimyasallar, cildin ph'ını ve yağ-nem dengesini bozmada etkilidir. Tonik, suda bulunan klor ve diğer kimyasalların negatif etkisini yok eder.  

Beyaz yağ butonları ölü hücrelerin toplaşması ile oluşan bir yağ bezi hastalığı olarak tanımlanır. Minik beyaz kum tanecikleri gibi görünen bu noktaları deri uzmanı özel bir aletle temizler. 
Ardından maske uygular.
Yüksek frekanslı ışın vererek sağlıklı bir şekilde onarılmasını sağlar. 

Gözenek bakımı nasıl yapılır?

**Cildinizi sabah ve akşam temizleyin. 
**Temizleme sonrası mutlaka alkolsüz bir tonik kullanın.
**Nemlendiricinizi su bazlı seçin.
**Haftada bir cilt yapınıza uygun bir peeling kullanın.
**Akabinde killi maske uygulayın.
**Güneş ışınları yağlanmayı arttırır. Bu yüzden güneş koruyucu kullanın. Ama akşam mutlaka temizleyin.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
1
92,50 ₺ 185,00 ₺
Karma Yağlı ve akneli ciltler için
23
84,90 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem
200,00 ₺
Rosacea'lı, karma, yağlı ve geniş gözenekli cilt tipleri için
1
115,00 ₺
Antioksidan içeriğiyle akne, siyah nokta ve lekelere karşı savaşır
1
150,00 ₺
Ciltteki sebumu dengeler, siyah noktaları derinlemesine temizler
64,99 ₺ 72,50 ₺
Canlandırıcı arındırıcı