nemsiz, gözenekli cilt..

Cildime normalde haftada 1 kil maskesi uyguluyordum baya kuruyordu ayda bir ise primmer ile yüzümü alıyordum onun dışında tonik kullanmadim ve nemlendiricim kimyasaldi yeterince nemlendirmiyordu ve yağlı yapısı vardı zamanla cildime baktığımda gözenekler oluştu fazla kuruluktan ve nemsizlikten çeşitli ürünlerle toparlamaya çalıştım dahada sorun oluştu hepsinde kimyasal içeriğini gördükçe psikolojim bozuldu şuan hicbirsey uygulamıyorum ara ara sivilce çıkıyor temizlemedigim icindir diye düşünüyorum alkole sls paraben herşeye cildim tepki verdi hicbisi kullanamiyorum primmerde sadece ölü deriyi atıyor ve iyi geliyordu herhangi bi yan etkisi olmadı doğal ürünleri kullansam yine ayni sorunla karşılaşırmiyim her akşam ph dengeli sabun gibi sirke-maden suyu karışım tonik gibi nemlendirici dermokozmetik yada sadece saf gül suyu çünkü hicbir kimyasal maddeyi kullanmak istemiyorum artik bu sorunlarimi son 6-7senedir uğraşıyorum 1 aydirda canıma tak etti beni bilgilendirirseniz gercekten yardiminiza cok ihtiyacim var teşekkürler
Asli G. - 26 Yaşında - Trabzon
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Deri ya iç sebeplerden yahut dış sebeplerden su tutma kapasitesini yitirmiş demektir.

Ayrıca egzama şıkkını da işaretlemişsiniz !! 

Bu arada sirkede %7 alkol var.

Ama yaşam şekliniz, hormonal etkenler, uyku düzeniniz, beslenme şekliniz, UVA ve UVB ışınlarıyla korunmasız karşı karşıya yaşamanız, rüzgar, soğuk ve aşırı sıcaklardan deriyi korumamanız, bazı ilaçların sürekli kullanımı, narkoz alma gibi durumlar da cildin su tutma kapasitesini azaltır.

Suyu eksilen deri, eskiyen hücrelerin yerine yenilerini üretecek gücünü gitgide kaybeder.

Dış etkenlerden daha çabuk hırpalanır ve sonuçta cansız, mat, minik çizgilerle kaplı, diriliğini kaybetmiş yorgun bir yüzeye sahip olur. Alt tabakada da durum farklı değildir.

Derinizi diri ve tok tutan alt tabakadaki "bağ dokusu"dur. Bunun da altında yağ tabakası vardır.

Yaşımız ilerledikçe ve dış etkenler sebebiyle yağ tabakası zayıflar, kalınlığı azalır, cilde verdiği destek söner. Tüm dokuların içerisindeki, jel kıvamındaki "hyalüronik asit" adı verilen su daha çabuk kaybedilir ve su azaldıkça, deri pörsür, esneyemez duruma gelir.

Cildinizin diri, kırışıksız ve sağlıklı kalması su tutma kapasitesiyle belirlenir. Diğer tüm organlarımız gibi deri de "su kaybettikçe" savunması azalır, çabuk hastalanır kızarır ,kırışır, kurur, ve lekelenir.

 • Cildiniz hassas ve çabuk tepki veren bir cilt tipiyse organik içerikli, mümkün olduğunca kimyasallardan uzak markalardan seçiminizi yapın.

 • Nemsiz cildiniz için içeriğinde onarıcı vitaminler olan, tohum ağları ve yatıştırıcı bitki sularıyla desteklenmiş nemlendirici seçin.

 • Susuz ciltler genelde kimyasallarla fazlasıyla hırpalandıkları için yağ/su dengeleri bozulmuştur. Serum destekli nemlendirici kullanımı, bu tip susuz ciltlerin de iyileşmesini hızlandıracaktır.


 • Cilt Bakım Rutininde Yapılması Gerekenler

  1.Cildi Her Gün Sabah-Akşam Temizlemek...

  Arındırın kirlerden, artıklardan üşenmeyin çünkü gün boyu cildinizde biriken kir, makyaj yapıyorsanız makyaj artıkları, cildinize zarar vererek, çizgilerin, kırışıklıkların oluşmasına neden olur.Etkisini gün boyu hissedeceğiniz rutinin temizleme bölümünü sevmek ve alışkanlık haline getirmeniz için tek şey, size en uygun temizleme ürününü bulmak!

  2. Temizliğin En İyi Arkadaşı Temizlendikten sonra toniktir. Toniklenmeyen cildin bir tarafı hep eksik. :( Peki, bu tonik nedir? Tonik; temizlikten kalan kir artığı varsa derinlere ulaşıp onları da ele geçirir, musluk suyundan cilde yapışan klorun negatif etkisini yok eder, cildin önündeki negatif kalkan kalktığından nemlendirici daha kolay emilir ve etkileri daha iyi hissedilir.

  3.Göz Çevresini Korumak: Koru! Koru! Koru! Göz çevresi, cildin en ince ve hassas olduğu bölgedir. Bu bölgeyi 20'li yaşlardan itibaren ne kadar iyi korursanız, yaşlanma belirtilerinin en çok hissedildiği bu bölgeyi kırışıklıklara, çizgilere karşı korumuş olursunuz. Göz çevrenizi yorgunluktan arındırıp, nemlendirmek ve aydınlık tutmak için göz kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin.

  4.Cildiniz İçin Uygun Bir Nemlendirici Edinmek: Bakımın en olmazsa olmazı, en keyifli kısmı bu çünkü nemlendiriciyi hayatından eksik eden yok! Rutininizi tamamen uyguladığınızda nemlendiricinizin etkisini çok daha iyi hissedeceksiniz. Cildinize uygulayacağınız cilt yapınıza ve size uygun bir nemlendirici cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi, hidratasyonu sağlayacak. 

  5.Güneş Kremi Kullanmak: Cildinizi her gün yaz-kış demeden korumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. \'Eee yaz tamam da, kışın da mı?\' Evet, kış aylarında da çünkü yazın gözümüze gözümüze vuran güneş ışınları kışın vurmadığında kaybolduğunu sanıyoruz. Biz onları görmesek de onlar bizi görüyor, kaçamıyoruz. Güneş koruma kremi kullanmanın tek etkisi yaşlanma belirtilerine karşı önlem almak değil tabii ki. Güneşin içimize işleyebilecek tüm negatif etkilerinden korunmak. 

 • Sağlıklı yaşam için ihmale gelmez!

Ürünleri seçenekli olarak en altta görebilirsiniz.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

35
94,00 ₺
Tüm aile için hassas ve zengin yüz temizleyicisi
23
84,90 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem
2
109,91 ₺
Saç ve cilt için
119,90 ₺
Dengeleyici gül suyu
39,90 ₺
Arınmış ve ışıltılı bir cilt isteyenlere
28,90 ₺
Cildi aydınlatmaya ve parlak görünüme yardımcı olur
1
69,90 ₺
Hyalüronik asitli göz çevresi kremi
59,90 ₺
Lavanta suyunun muhteşem bahar esintisi
59,90 ₺
Canlılığını yitirmiş ciltlere nem takviyesi