gül suyu..

Merhaba cildimi konjac süngeri ve yüz temizleme jelimle beraber yıkayıp tonik olarak yüzde yüz doğal gül suyu kullanıyorum Üstüne nemlendiricili güneş kremi sürmemde bir sakınca var mıdır? kış aylarında ise nemlendirici ve üstüne güneş kremi sürüyorum Gül suyunu ilk kez tonik olarak kullanacağım için böyle bir soru oluştu aklımda Ayrıca haftada bir duşta peeling yapıyorum O nedenle duştan çıktıktan sonra da gül suyunu tonik olarak kullanacağım Üstüne yine nemlendirici veya nemlendirici güneş kremi süreceğim Bu konuda danışmak istedim 23 yaşındayım cildim hassas bir cilt Kurudan karmaya dönük Siyah noktalarım çenemde burnumda mevcut Ve gül suyu tonik olarak her gün sabah cildimi temizledikten sonra ve akşam yatmadan yine cildimi temizledikten sonra kullanmayı planlıyorum Gül suyunu tonik olarak kullanma sıklığı, gül suyu üzerine nemlendirici, güneş kremi sürme konusunda fikrinizi almak istedim Şimdiden teşekkür ederim
Melis Y. - 24 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Gül suyu iyi bir tonik özelliğine sahiptir. 
Düzenli kullanıma bağlı, sivilce ve akne problemlerinin önüne geçer.
Rahatlık ile kullanabilirsiniz.
Ama market ürünü olmaması kaydı ile.

20'li yaşlar, hem cildin en güzel göründüğü hem de cilt bakımının en etkili olduğu yaşlardır. Bu yaşlardan itibaren cilt onarım ve yenileme mekanizmalarının işleyişi biraz biraz yavaşlamaya başlar. Cildinize bu dönemde nasıl baktığınız, gelecekteki görünümünüz için önemli bir anahtardır.

20'li yaşlarınızda cilt bakımınız için gerekli disiplini ve alışkanlıkları oluşturmak, yaşınız arttıkça cildinizin yaşlanma belirtilerini oldukça yavaş göstermesini sağlar.

Cilt Bakım Rutininde Yapılması Gerekenler

1.Cildi Her Gün Sabah-Akşam Temizlemek: 
Arındırın kirlerden, artıklardan üşenmeyin çünkü gün boyu cildinizde biriken kir, makyaj yapıyorsanız makyaj artıkları, cildinize zarar vererek, çizgilerin, kırışıklıkların oluşmasına neden olur. 
Etkisini gün boyu hissedeceğiniz rutinin temizleme bölümünü sevmek ve alışkanlık haline getirmeniz için tek şey: Size en uygun temizleme ürününü bulmak!

2. Temizliğin En İyi Arkadaşı Toniklemek: 
Tonik; temizlikten kalan kir artığı varsa derinlere ulaşıp onları da ele geçirir, musluk suyundan cilde yapışan klorun negatif etkisini yok eder, cildin önündeki negatif kalkan kalktığından serum ve krem daha kolay emilir ve etkileri daha iyi hissedilir. 

3.Göz Çevresini Korumak: Koru! Koru! Koru! Göz çevresi, cildin en ince ve hassas olduğu bölgedir. Bu bölgeyi 20'li yaşlardan itibaren ne kadar iyi korursanız, yaşlanma belirtilerinin en çok hissedildiği bu bölgeyi kırışıklıklara, çizgilere karşı korumuş olursunuz. Göz çevrenizi yorgunluktan arındırıp, nemlendirmek ve aydınlık tutmak için göz kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin.

4.Cildiniz İçin Uygun Bir Nemlendirici Edinmek: 
Bakımın en olmazsa olmazı, en keyifli kısmı bu çünkü nemlendiriciyi hayatından eksik eden yok! Rutininizi tamamen uyguladığınızda nemlendiricinizin etkisini çok daha iyi hissedeceksiniz. Cildinize uygulayacağınız cilt yapınıza ve size uygun bir nemlendirici cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi, hidratasyonu sağlayacak. 

4.Güneş Kremi Kullanmak: Cildinizi her gün yaz-kış demeden korumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. \'Eee yaz tamam da, kışın da mı?\' Evet, kış aylarında da çünkü yazın gözümüze gözümüze vuran güneş ışınları kışın vurmadığında kaybolduğunu sanıyoruz. Biz onları görmesek de onlar bizi görüyor, kaçamıyoruz. Güneş koruma kremi kullanmanın tek etkisi yaşlanma belirtilerine karşı önlem almak değil tabii ki. 
aynı zamanda güneşin içimize işleyebilecek tüm negatif etkilerinden korunmaktır.

Ama siz bunların zaten yapıyorsunuz.

Not:Önerdiğim Günlük Bakım Kremi Cildin yağ ve nem dengesini koruyarak beslemeyi ve canlandırmayı hedefler. 30 faktör güneş koruma içerir.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

49,90 ₺
Normal ciltlerin günlük bakım kremi
59,90 ₺
Canlılığını yitirmiş ciltlere nem takviyesi
1
101,36 ₺
Ciltteki sebumu dengeler, siyah noktaları derinlemesine temizler
1
55,00 ₺
Tüm cilt tiplerine uygun yatıştırıcı ve sıkılaştırıcı gül suyu