güneş hasarı, yorgun cilt..

Merhaba, bu yaz cildim güneşte fazla yıprandı göz altlarımda kızarıklık oldu çok hassaslaştı yüzümü yıkasam bile kızarmaya başladı Aynı zamanda cildim yorgun görünmeye de başladı sabah kalktığımda beyaz olan cildim akşama doğru sanki esmerleşiyor gibi göz altlarımdaki yazdan kalma kızarıklıklar , gözenekler ve sivilce izleri daha belirgin hale geliyor Bunun için ne yapmalıyım ?
Kaan D. - 20 Yaşında - Adana
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Bu konuda, bir ay önce size 2 sefer cevap yazmıştım. Acaba görmediniz mi ??

Güneş ışınları, stres, sürekli bilgisayara bakmak, yorgunluk ve uykusuzluk, yapay ışıklandırma, alkol tüketimi, böbrek hastalıkları, kansızlık gibi bir sürü etken gözaltlarını cildin diğer yerlerinden daha fazla hırpalar. 
Morluklar, torbalanma, kırışıklar ve elastikiyet kaybı en kolay burada başlar... Bundan dolayı göz çevresini mümkün olduğunca erken korumaya başlamak gerekiyor. 
Bunun yaşı yoktur. 
Jel yapıda hafif bir göz nemlendiricisi bile erken kırışmaya başlamış genç göz çevresine nem yükler ve elastikiyetin devamlılığına yardım eder. Nemlendirmek, beslemek ve çevresinin elastikiyetini korumak için yaşınıza ve bu bölgedeki soruna uygun kremler kullanmak bölgeyi diri tutar. Bu yüzden yaşınıza ve ihtiyacınıza göre göz kremi belirlemeli, buna göre seçim yapmalısınız.

Göz çevresinde meydana gelen rahatsızlığın öncelikle sebebini bulmak tedavinin hızlı ve doğru şekilde bulunması için oldukça önemlidir. Kişisel hijyene dikkat edilmemesi de gözlerin kolayca enfeksiyon kapıp iltihap oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle en önemli faktörlerden biri hijyen konusunda dikkatli olunmamasıdır. Birçok enfeksiyonun belirtisi olarak göz çevresindeki kızarıklıklar görülebilir.

Göz altlerındaki kızarmasının en önemli sebeplerinden biri de alerjidir. 
Alerjinin sebepleri arasında yediğiniz bir yemek, temas halinde olduğunuz bir madde, herhangi bir krem vb. olabilir.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

5
194,00 ₺
Kimyasal içermeyen bitki pigmentli ve tüm ciltlere uygun güneş koruyucu krem
2
112,30 ₺
Ton dengeleyici ve aydınlatıcı
Kampanyalı
69,90 ₺
Normal, Hassas ve nemsiz ciltler için nemlendirici ve arındırıcı bakım
70,00 ₺
Besleyici ve nemlendirici cilt bakım yağı
Kampanyalı
149,90 ₺
Aydınlatıcı & Yenileyici %100 Doğal Tonik
170,00 ₺
Göz altı ve çevresindeki koyu halkalar, morluklar ve şişkinlikler için

Benzer Sorular ve Cevapları