HAMİLELİK

Merhaba; 5 haftalık hamileyim İlk hamileliğimi sizlerin önerileri doğrultusunda kullandığım ürünler ile çok hasar görmeden atlatabilmiştim Tabii yaş şu an 39 :) ve ikinci gebelik, tahminim hasarsız bir hamilelik için daha çok çaba sarf etmeliyim :)cildim ve vücudum için bana hangi ürünleri önerirsiniz? nasıl pir program yapmalıyım? çok teşekkür ederim
Şebnem Y. - 39 Yaşında - Kars
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

İlk öneriler sorun yaratmadığı için çok memnun olduk.
\'Bebekleriniz ile birlikte sağlık ve mutluluk dolu yıllar dileriz.\'

Gebeliğin başından itibaren cilt, dış etkenlere karşı hassaslaşır ve hormonsal değişimler de ciltte sorun oluşmasını teşvik edici rol oynar. Ancak özellikle de anne adayının daha hızlı kilo aldığı, bebeğin büyüdüğü, cildin gerildiği son 3 ay içinde cilt sorunları daha fazla yaşanır. Ancak bunları önlemek için mutlaka gebeliğin erken dönemlerinde dermatolog önerisi ile cilt elastikiyetini artıran, kimyasal olmayan, bebeğe zarar vermeyecek tıbbi kozmetik ürünlerin uygulamasına başlanmalıdır. Bu ürünler masaj şeklinde cilde uygulanır. Bununla birlikte özellikle cilt çatlaklarını azaltmak, önlemek için anne adayının kilosunu kontrol altında tutması, fazla kilo almaması gerekiyor.

Gebelikte yaşanan cilt sorunları ve cilt değişiklikleri düşünüldüğünde akne bunlar arasında en basit olanıdır. Bunun yanında lekelenme, sivilcelenme, hassaslaşma, kızarma ve daha pek çok değişim ve cilt sorunu anne adayını rahatsız eder. Bu dönemde anne adayı kimyasal içermeyen, organik güvenilir temizleyicilerle cilt temizliğini yapmaya ve cildini güneşten korumaya, bir de sürekli olarak nemlendirmeye özen gösterilmelidir. Gebelik döneminde dermatoloji uzmanının gözetiminde, kimyasal madde kullanılmadan, cilt bakımı da yaptırılabilmekle birlikte, cildi doğal ürünlerle korumaya çalışmakta fayda var.

Özellikle ciltteki lekelenmeleri önlemek için anne adayları, organik ve mineral filtre içeren güneş koruyucu ürün kullanmalılar. Bunun için güneşe çıkmadan 20 dakika önce yeterli miktarda güneş kremi cilde sürülmeli ve cildin kremi emmesi beklenmelidir. Açık havada kalınıyorsa her 3 saatte bir güneş kremi sürülmelidir.

Hamilelik döneminde yaşanan hormonsal değişimden dolayı saç hücreleri, anagen adı verilen büyüme ve gelişme fazına girerler. Bundan dolayı da gebelikte anne adayının saçları çok canlı, parlak, kaliteli ve sağlıklı olur. Ancak bunun tam olarak kendini gösterebilmesi için yine kimyasallardan uzak durmak gerekiyor. 
Bu bakımdan kadınlar hamilelik ve emzirme dönemlerinde saçın rengini ve şeklini değiştirecek kimyasal işlemlerden uzak durmalılar.

Önerilerimi alta ekliyorum.

Sevgiler...


Önerilen Ürünler

Kampanyalı
64,50 ₺ 72,00 ₺
Yumuşak yapılı cilt temizleme sütü
Kampanyalı
5
54,91 ₺ 72,00 ₺
Canlandırıcı ve arındırıcı yüz toniği
4
99,00 ₺
Normalden karmaya dönük ciltlere günlük nem desteği
Kampanyalı
2
64,50 ₺ 72,00 ₺
Kadife yumuşaklığında, pürüzsüz bir cilt için
22
65,01 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem
2
149,90 ₺
Kırışıklık ve leke azaltıcı nemlendirici serum