hamilelik sonrası bakım..

Merhaba,
dermoroller iğne seçimi nasıl olmalı ve sonrası hamileleik lekeleri için hangi ürünü kullanmalıyım Cildim yağlı ve iri gözeneklerim var Bu konudaki ürün önerileri neler olabilir Karın bölgesinde deki çatlak ve sarkmalar için tavsiyelerinizi bekliyorum
İnci ?. - 33 Yaşında - Gaziantep
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Dermaroller artık enstitülerden evlere girdi. Yüzeye minik kanalcıklar açarak sürülen ürünün çok daha hızlı ve neredeyse tamamının deri altına gitmesini sağlayan dermaroller birçok kadın için kırışıklıklar, lekeler, sıkılık dirilik kaybı, yağlanma ve iri gözeneklerden kurtulmak için çok iyi bir seçim...

Dermarollerın nasıl çalıştığını ve seans aralıklarını görmek için "Dermaroller Nedir?"  başlıklı yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Gelelim iğne seçimine. Vücudumuzun cilt kalınlıkları ve derinin kemiğe yakın olduğu yerler farklı inceliklerde ve hassasiyette olduğu için dermaroller'ınızın iğnesinin kalınlığı da uygulayacağınız bölgeye göre değişecektir. Derin tabaklarda onarım gerektiğinde iğne kalınlaşacaktır.

Mesela selülit olan kalçalarda 1,0mm 1,5mm ve 2mm kalınlıklı iğneleri rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi 0,25 mm olan iğnelerin kullanılması bu kalın bölgede yeterince derin kanal açamayacağından selülit eritmek amaçlı kreminizin faydasını net göremeyebilirsiniz.

İğne boyutları ve uygulanacak bölgeler:

0,25 mm ve 0,50 mm'lik roller başlığı: Canlandırma, hafif dirilik kaybı, hücre yenilenmesi, kremlerin daha derine emilimi, saç problemleri ve gözaltları için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

0,75 mm'lik roller başlıklar da yüzde hafif kırışıklar, boyun ve saçlı deride yenilenmeyi teşvik için kullanılabilir. Sorunun büyüklüğüne göre iğne derinliği seçimini 0,1 mm de yapabilirsiniz.

1,0 mm'lik başlıklar: Derin kırışıklar, hücre yenilenmesi, akne, lekelerin koyu olanları için doğru seçimdir. Yüz boyun ve göğüs bölgesinde kullanılabilir.

1,5 mm'lik başlık: Yüzde yaşlanmaya bağlı yer etmiş leke ve kırışıklar, sarkma, cansızlık; selülit ve çatlak tedavisi için kullanılır.

2,00 mm'lik başlık: Çatlak ve selülit için kullanılır. Bu irilikte iğnelerin enstitüde ağır cilt sorunları için profesyonellerin \'yüze uygulamasına\' izin veriniz.

Dermaroller ile cildinizde iyileşme yapmaya karar verdiyseniz lütfen başlığın kurallar uygun şekilde dezenfekte edilmesine ve ürün uygulaması öncesinde ellerin iyice temizlenmiş olmasına dikkat edin.

Önerileri altta ekliyorum..
Sevgiler..

 

Önerilen Ürünler

7
408,00 ₺
Nemlendirici, yatıştırıcı ve koruyucu etkiye sahip serum
11
120,50 ₺ 135,00 ₺
Gözeneklere derinlemesine temizlik
1
105,00 ₺ 174,99 ₺
Yağlı ciltler için matlaştırıcı güneş kremi
11
89,00 ₺
Cildinizi temizlerken hücre yenilenmesine destek olan organik sünger
0,00 ₺
Organik leke karşıtı serum
274,00 ₺
Sadece 15 günde arınmış ve temizlenmiş bir cilt