nemsiz ve mor göz çevresi..

Merhabalar,
ben 8 haftalık hamileyim Göz çevrem için gebelikte gönül rahatlığı ile kullanabileceğim bir öneri istiyorum sizden Göz çevrem kuru yapıda ve mor göz altlarım var Ayrıca vücut cildim çok kuru olduğu için hamilelikte çatlamaya çok müsait ve cildimi yeterince nemlendirecek, çatlamaya karşı önlem alabileceğim içeriği aynı şekilde gebeler için uygun olan ürün önerisi verebilirseniz çok memnun olurum Teşekkürler İyi çalışmalar
Rabia D. - 36 Yaşında - Ankara
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Yorgun ve koyu halkalı göz altları genelde genetiktir. 
Ama bilgisayarda geçirilen uzun saatler, kötü beslenme, soğuklar, güneş ışınları, sabunla göz makyajını çıkarmak, ağır diyetlerle bedeni hırpalamak da morlukları çoğaltır.

Ara sıra birkaç dakikalığına gözleri dinlendirin ve avuç içleriyle gözlere bastırıp açma (pompalama) hareketini uygulayın. Gün içinde de göz kreminizi tekrar uygulamaya çalışın. Soğuk bir çay kaşığının yuvarlak tarafını göz altlarına dokundurmak bile bölgede dolaşımı hareketlendirir.

Hamileliğin ilk 2.3. ayından itibaren her gün sabah akşam düzenli kullanacağınız ürünlerle deriye dışarıdan elastikiyet verici ve nem yükleyici takviyede bulunursanız minimum veya hiç çatlak olmadan bu süreci atlatmanız mümkündür.

Masajla uygulanacak yağlarla derinin elastikiyetini artırabilirsiniz. Zaten hamileler için özel hazırlanan çatlamayı önleyici ürünler kimyasal zararlı maddeler içermez ve doğal konsantrasyonlardır.

(İçerisinde; havuç özü, buğday tohumu yağı, jojoba, kakao yağı, A, E ve B vitaminleri grubu, susam yağı, kayısı çekirdeği yağı, papatya ekstresi, bademyağı vb. maddelerin/yağların/özlerin olduğu kozmetik ürünleri tercih etmelisiniz.)

Sıcak suyla yıkanmaktan vazgeçin. Derinin yırtılmasını kolaylaştırırsınız. Ilık duşu alışkanlık edinin. 39 derece su, vücut dolaşımı için idealdir. Bir ılık bir soğuk su şokları yapmak da deriyi güçlendirmek açısından faydalıdır.

Duşun altında yumuşak doğal liflerden bir fırça ile kaşınmakta olan, çatlamaya meyleden bölgelere dairesel hareketlerle masaj yapın. Bu kolajen elastin üretimini de hareketlendirecektir. Yıkanırken yağlı sabunlar kullanın. Kurutucu her türlü kozmetik çatlamaya yardımcı olur.

Irk olarak esmer kabul edilen Türk kadının cildi, beyaz ırk kadınlarına kıyasla daha dayanıklı ve daha elastiktir. Doğuştan avantajlısınız yani!

Süt vermeye hazırlanan göğüslerdeki deri çok daha hassas ve ince olduğundan çatlakları önlemek için farklı içerikte ve yapıda kozmetikler üretilir.

önerilerimi seçenekli olarak alta ekliyorum.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
9
352,90 ₺ 383,75 ₺
Gerginliği ve çatlak oluşumunu önlemeye yardımcı
Kampanyalı
2
309,90 ₺ 332,50 ₺
Hamilelikte hassaslaşan ve kuruyan ciltler için
Kampanyalı
2
361,89 ₺ 392,50 ₺
Karın bölgesinde oluşan çatlak ve gerginlik için
1
55,00 ₺
Hamilelikte kuruyan cildin elastikiyetini arttırır
1
134,51 ₺ 269,00 ₺
Çatlak oluşumuna karşı etkili bakım
62,50 ₺ 125,00 ₺
Sıkılaştırıcı etkiye sahip vücut kremi
Kampanyalı
15
229,50 ₺ 459,00 ₺
Hassas göz çevresi için nemlendirici ve aydınlatıcı bakım
99,00 ₺
Hassas göz çevresine nemlendirici ve yorgunluk giderici bakım
219,00 ₺
Kırışıklık ve koyu halka karşıtı yatıştırıcı krem
2
159,90 ₺
Yorgunluk izlerini ve yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı
39,90 ₺
Çatlak karşıtı banyo sabunu
164,00 ₺
Yorgun ve şiş gözler için tazeleyici destek
1
69,90 ₺
Hyalüronik asitli göz çevresi kremi