sivilce gözenek ton farkı cansız soluk cilt..

Merhabalar, kışın yanaklarımın yanlarında pütürler oluşuyor geçmesi için birkaç ürün kullandım ve ne kullandımsa yüzümde sivilce çıkarttı (normalde sivilce çıkaran bir cildim yoktu) bu sivilcelerse kırmızı renkli içinde sıvısı olmayan, sıkılmayan sadece kırmızı renk gözüken adlandıramadığım tipteler ve geçmek bilmiyor kırmızı renk kaldı (tek-tük) Diğer bir sorunum da elmacık kemiklerimin üstünde beyaz beyaz noktalar oluştu bir tanesini sıktım ve iz kaldı :(
gözenekler ve cildimin matlığı Çok cansız, soluk, cilt rengi eşitsizliği mevcut yüzümde Yaşadığım il küçük ve eczanelere gidip danıştığımda bilgilerini çok yeterli bulamadım lütfen bana yüz yıkama jeli,tonik,maske İşime yarayabilecek ürünler önerebilir misiniz?
teşekkür ederim
Ayça K. - 2 Yaşında - Amasya
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Cildimizde, gözenek içinde bir yağ kanalı vardır. Yağ salgısı çok artınca kanal tıkanır. Tıkanınca, derimizde bulunan mikroplar yağ kanalı etrafında ürer, yağı parçalar ve iltihaplı sivilce olur.

Yani, sivilce yağlanma sebebiyle oluşuyor. Cilt yağlı olunca çok fazla yıkama, temizleme ihtiyacı duyulur. Bu yanlıştır. Çok yıkamaması gerekir. Yağ sabunla kazındıkça, deri daha fazla üretime geçer. Gözenekler genişler ve deri hassaslaşır. 
Kısacası: temiz tutulursa sivilce oluşumu önlenmez. Sabah ve akşam temizlenmesi yeterlidir. Sabun deriyi kurutur. Cilt temizleyici sabunsuz jeller, köpükler kullanılır.

Sivilceyi sıkarken iki kenardan eti sıkıştırırız. Kanaldan dışarı çıkan iltihap kadar, kanal boyunca dibe doğru da iltihabı ittirmiş oluruz. Aşağıya itilen iltihap çevre dokuya yayılır. Sıkarken dokuya şiddet uyguladığımız için kılcal damarları da zedeleriz. İz bırakırız.

Dermatologlar iltihabı dokuya yaymadan çekerek temizler. Dezenfekte eder.

 Çıkmaya başlayan sivilce üzerine uygulanarak mikropların iltihap oluşturmasını önler.

Temizleme ve peeling işlemleri kanalın tıkanmasını önlemeye yardım eder. Geceleri de salgıları dengeleyecek kremler önerilir. Dermatologlar, sürekli tekrar eden sivilceler için buna sebep olan mikropları yok eden antibiyotikli kremler veya ağızdan hap verir. Dermatolog, antibiyotik dahil diğer ilaç tedavilerine yanıt vermeyen ağır akne (sivilce) türlerinin tedavisinde farklı ilaçlar kullanılır.

Hafif veya şiddetli demeyin, çıktığı andan itibaren tedavisine başlamak önemli. Oynamamak, sıkmamak, iltihabı çevre dokuya yaymamak çok önemlidir. Günlük bakımı sistemli uyguladığınızda sivilcenin büyümesi ve tekrar etmesi engelleneceğinden, leke kalmayacaktır. 
Derinin yenilenmesi lekeli tabakanın atılması demektir. Haftada bir yapılacak peelingle üstteki ölü tabaka atılır ve gece kremiyle alttan yenilenen derinin sağlıklı gelmesine yardım edilir. 

Önerilerim altta..

Temizleme jelini Sponge Green Clay - Fransız Yeşil Kil ile uygularsanız aynı zamanda peeling yapmış olursunuz.
Sabah yada akşam sizin tercihiniz.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Çok Satıyor
73
60,00 ₺
Karma ve yağlı ciltler için bitki süngeri
70,00 ₺
Ciltteki beyaz ve siyah noktaları gidermeye yardımcı organik mersin suyu
Kampanyalı
59,90 ₺ 126,00 ₺
Akneli ciltlere özel, ferahlatıcı, arındırıcı ve dengeleyici temizleme jeli
58,88 ₺ 119,00 ₺
Akneli ciltlere özel, ferahlatıcı, arındırıcı ve dengeleyici nemlendirici
Kampanyalı
1
63,90 ₺ 146,00 ₺
Akneli ciltlere özel, ferahlatıcı, arındırıcı ve dengeleyici soyulabilir maske