akneli nemsiz cilt..

Cildim yağlı ama pul pul ve gergin aynı zamanda şuan celenes yüz yıkama jeli kuru ve hassas ciltler için ve simple su bazlı nemlendirici kullanıyorum Tüm yüzümde sivilce var alnım pütür pütür ve bir kaç tane büyük sivilceler var yanak bölgemde sürekli aynı akneler tekrarlıyor bazıları beyaz üç veriyor Nasıl cilt bakımı uygulamalıyım?
Nurgül D. - 18 Yaşında - Zonguldak
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Yağlı ve susuz ciltler genelde kimyasallarla fazlasıyla hırpalandıkları için yağ/su dengeleri bozulmuştur. 

Pütür (komedon) oluşmasını engellemek için ölü cilt hücrelerini düzenli temizlemek (eksfoliye eden ürünler) çok fayda sağlar. Karma, normal ve yağlı ciltlerde temizliği bitki süngerleri veya temizleme fırçaları ile yapmak doğru seçim olacaktır.
Haftalık bakımı aksatmadan, haftada 2 gün, önce peeling ile ölü tabakayı atıp, ardından maske ile gözenek içlerini temizleyip, yağ salgısını dengelemek sorunu yavaş yavaş hafifletecektir.

Salisilik asit/glikolik asit/retinoik asit gibi ölü tabakayı söken içerikler, AHA'lı (meyve asitli) veya A vitaminli kremler -üst tabakanın ekfoliye edilmesine yardımcı olacağından- tercih edilmelidir. Jel veya maske olarak değişik formlarda bulunan bu soyucuları kullanırken gündüzleri SPF içeren bir koruyucu kullanılmalıdır.

Yağ salgısının fazla salgılanmasına sebep olan faktör her ne ise bir endokrinologa görünerek saptanması sorunun \'içeriden\' de yok edilmesine yardımcı olacağından iyileşme çok çabuk olacaktır.
Kozmetiklerinizi yağsız, su bazlı seçmek gerekir.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

199,90 ₺
Güne aydınlık, pürüzsüz bir cilt ile başlayın
1
259,90 ₺
Cilt yenileyici, pürüzsüzlük katan tonik
289,90 ₺
Yatıştırıcı, nemlendirici, koruyucu güneş kremi
299,90 ₺
Sivilce, akne izi karşıtı krem
449,90 ₺
Sivilce, akne, leke karşıtı serum