akut akne..

Yanaklarımda çok fazla sivilce ve leke var İlaç tedavisi göremiyorum çünkü çölyak hastasıyım ağır ilaç kullanamıyorum 1hafta önce kereviz sapı detoksuna başladım cildime içten bir destek sağlamak için Elektronik titreşimli cilt temizleme cihazı aldım Nemlendirici olarak bepantol hassas ciltler için krem kullanıyorum Ve sizden sivilcelerim den kurtulmak için temizleme serum vb öneriler ve denemek için tester istiyorum Gerçekten artık canım sıkılıyor çünkü 23 yaşındayım ergenliğimde hiç sivilcem yoktu 3-4senedir sivilce problemiyle uğraşıyorum Dönem dönem azalıyor ama tamamen bitmiyor
Yasemin A. - 24 Yaşında - Kütahya
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Yasemin Hanım Merhaba,

Bazı kozmetikler çok az miktarda glüten içerebilir ve bu Çölyak hastalarında veya glüten intoleransı olan kişilerde sorun çıkarabilir. Rujlar, dudak bakım kremleri, diş macunları, şampuanlar kremler... Her ne kadar glüten deri tarafından emilmese de ağızla teması olan kozmetik ürünlerde dikkat etmek ve her seferinde - ağza sık değdirme eğilimimiz olan- ellerin mutlaka yıkanması gereklidir.

Diş macunları genellikle glüten içermez ama sigara içenler için özel üretilmiş diş macunları ve protez yapıştırıcıları içerebilir. Lütfen dişçinize ve eczacınıza durumu bildirerek ürün seçiniz.

Çoğu marka ( 10 kozmetikten sadece 2'si) kozmetiğin içerisinde glüten olup olmadığı uyarısını ambalaj üzerinde belirtmiyor.

İntolerans sorununuz varsa içeriğe kendiniz bakmanız yahut \'glütensiz\' logosu olan ürünler seçmeniz daha doğru olacaktır.

Eğer aşağıdaki isimlerden birine içerikte rastlarsanız kozmetik glüten içerebilir demektir. (Rüşeym, buğday, arpa, çavdar ve yulafın bulunduğunu anlatırlar)

Temel cilt bakımınızda temizleme, nemlendirme ve koruma ürünleri seçerken, üzerine çizgi çekilmiş buğday başağı şeklinde olan \'glütensizdir\' logosuna bakmanız en garantili yoldur. Türkiye'de her yüz kişiden birinin çölyak hastası olduğu bilinmesine rağmen; USA ve Avrupa'daki binden fazla restoranla kıyaslandığında \'glütensiz restoran\' sayısı parmakla sayılacak kadar az ve sadece birkaç ilde mevcuttur.

Önerilerimi alta ekledim...

Her markanın tester ürünü elimizde olmuyor maalesef.
Anlaşmalı olduğumuz firmalar paylaştıkça bizler de siparişlerinize eklemeye özen gösteriyoruz...

Sevgiler...
 

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
15
119,00 ₺ 135,00 ₺
Karma, yağlı ve akneli ciltler için
Kampanyalı
14
119,00 ₺ 135,00 ₺
Anti bakteriyel formülasyona sahip düzenleyici ve netleştirici tonik
Kampanyalı
25
52,50 ₺ 58,00 ₺
Doğal beyazlıkta bakımlı dişler için
Kampanyalı
3
131,00 ₺ 145,00 ₺
Akneli ciltler için arındırıcı bakım
Kampanyalı
1
79,50 ₺ 89,50 ₺
Akne oluşumuna karşı hızlı etki
Kampanyalı
32,50 ₺ 36,00 ₺
Akneli ciltler için arındırıcı cilt bakım maskesi