hassas, çabuk kızaran, nemsiz, dönem dönem t bölgesi hafif yağlı cilt..

Merhabalar, hassas, çabuk kızaran, kuru, dönem dönem t bölgesi hafif yağlı, burun kenarları ve çene bölgesinde kılcal damarları belirgin ve bir anda küçük küçük sivilceler çıkaran, akneye meyilli bir cildim var Temel cilt bakımı yapıyorum fakat henüz uygun ürün bulamadığım için (cildim hemen reaksiyon gösteriyor) sürekli ürün değiştiriyorum ve bu da hassasiyetimi arttırıyor Cildim çok çabuk lekelenebiliyor Dudak kenarlarımda hafif koyu lekelenme var Yazları istanbulda, kışın ise okulum için ankarada yaşıyorum Doğal içerikli ve organik ürünleri tercih ederim Cilt bakımında nemlendirici olarak doğal yağları kullanmayı seviyorum (özellikle hindistan cevizi yağı) şimdiden teşekkürler
Berivan A. - 20 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Hassas cfiltler çok ince ve narin yapılarından dolayı çabuk kızaran, hırpalanması kolay, her şeye tepki veren, sıklıkla alerjik ciltlerdir. Kılcal damarları yüzeye çok yakın görünür. 

Temizlenmesinde yumuşak temizleyiciler kullanılması şarttır.
(Zaten siz de ''özellikle temizleme ürünlerine hassasiyet gösteriyorum'' demişsiniz.)(Şampuan dahil)

Kimyasal kokular, koruyucular ve kuvvetli sentetik renklendiriciler kullanılmış kozmetiklerden kesinlikle kaçının. Makyaj malzemenizi ve cilt bakım ürünlerinizi, kimyasallardan arınmış, petrol türevleri, alkol gibi cildi tahriş etmeyen içerikleri garantilenmiş "organik "markalardan seçin.

Güneş ve rüzgar hassas cilt üzerinde yanık oluşturur ve çatlamasına sebebiyet verir. Lekelenme kaçınılmazdır. Direkt güneşe çıkmayın. Çıkacağınız zaman mutlaka SPF içeren koruyucu kremlerinizi sürün ve şapkanızı takmayı unutmayın.

Bazı besinler ciltte yanma yapabilir ve alerjiye sebebiyet verebilir. İnek sütü ve ürünleri, yumurta, kabuklu deniz ürünleri, yerfıstığı, marine edilmiş etler, asitli yiyecekler, aşırı baharatlanmış yağlı/şekerli yemekler yaygın alerjenlerden bazılarıdır. Teknoloji geliştikçe besinlere eklenen katkı maddeleri de çeşitleniyor. Bunlar da çeşitli alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Katkı maddeleri arasında önemli yer alan sülfitler çok sayıda yiyecekte (turşu, patates cipsi), alkollü içecekte ve ilaçta bulunuyor. 

Artık araştırmalarda çok net bir sonuca ulaşıldı. Zayıf bağışıklık sisteminin oluşmasında yüksek stresin çok net etkisi var! Gerekiyorsa temel vitamin ve minerallerden destek alın. Yeterli uyuyun, uykusuzluk metabolizmayı zayıflatır. Spor yapmanız bünyeye çok yardımcı olur. 

''Cilt bakımında nemlendirici olarak doğal yağları kullanmayı seviyorum (özellikle hindistan cevizi yağı)'' demişsiniz ki bu da çok doğru bir karar..

Önerilerim altta..(seçenekli olarak ekledim)

Sevgiler...

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
1
119,90 ₺
Ferahlatıcı ve arındırıcı hassas temizleyici
Kampanyalı
2
109,91 ₺
Çiçek kokulu arındırıcı tonik
Kampanyalı
169,90 ₺
Leke Karşıtı ve Nemlendiren Yüz Balmı
Kampanyalı
189,90 ₺
Aydınlatıcı ve Yenileyici %100 Doğal Serum
Kampanyalı
169,90 ₺
Aydınlatıcı & Yenileyici %100 Doğal Göz Serumu
Kampanyalı
149,90 ₺
Aydınlatıcı & Yenileyici %100 Doğal Tonik
Kampanyalı
179,90 ₺
Kuşburnu ve bentonit kilin aydınlatıcı etkisi